Κρητικά όνειρα θερινής νυκτός

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Σκεφτόμασταν με την παρέα μου για τις καλοκαιρινές διακοπές. Η ιδέα που ήταν στο στόμα όλων ήταν η Κρήτη.
Από την ώρα εκείνη μου έχει καρφωθεί στο μυαλό μια ειδυλλιακή εικόνα μιας όμορφης μικρής ρηχής παραλίας χωρίς ομπρέλες, με ένα ταβερνάκι και καμμιά δεκαριά δωμάτια. Κρητικοί υπάρχει οπουδήποτε στον τόπο σας η Ιθάκη μου?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
νομίζω αν διαβάσεις το thread της varsa θα βρεις πράγματα να κάνεις στην κρήτη για 4 μήνες τουλάχιστον!:haha: http://www.travelstories.gr/%EA%F1%...%EC%E5%F1%E5%F2-%E4%E9%E1%EA%EF%F0%DD%F2.html

αααααααααχχχ... κρητη! ό,τι θέλεις θα βρεις εκεί... από την εικόνα που φαντάζεσαι μέχρι ό,τι άλλο ψάχνεις..

αγαπάμε κρήτη χεχε! :D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Σκεφτόμασταν με την παρέα μου για τις καλοκαιρινές διακοπές. Η ιδέα που ήταν στο στόμα όλων ήταν η Κρήτη.
Από την ώρα εκείνη μου έχει καρφωθεί στο μυαλό μια ειδυλλιακή εικόνα μιας όμορφης μικρής ρηχής παραλίας χωρίς ομπρέλες, με ένα ταβερνάκι και καμμιά δεκαριά δωμάτια. Κρητικοί υπάρχει οπουδήποτε στον τόπο σας η Ιθάκη μου?

Μαιρη μου ισως εχουμε σουξε φετο....που να πρωτοπρολαβουμε τα τοπικ περι Κρητης...τρεχουμε στη VARSA.... πετογομαστε στην eftixia .....καλως να μας ερθεις Μαιρη...γραψε μας αναλυτικα ποιο νομό προτιμας...και πανω κατω ημερομηνιες...παντως μπες στο τοπικ Χανια... οληγοημερες διακοπες που αρχισε η varsa δες τι της εχουμε γραψει και αν θελεις κατι παραπανω στη διαθεση σου....:clap::clap:

Δες και το τοπικ ταξιδι στη Κρητη της φιλης eftichia εχει και εκει πληροφοριες
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Η αλήθεια είναι ότι το είδα το τόπικ αλλά κώλωσα στις 15 σελίδες :oops::oops::oops: και σκέφτηκα να πάρω πιο μασημένη τροφή για τη δικιά μου περίπτωση.
Καλά μη βαράτε πολύ, ελπίζω να βρω χρόνο να το διαβάσω.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Η αλήθεια είναι ότι το είδα το τόπικ αλλά κώλωσα στις 15 σελίδες :oops::oops::oops: και σκέφτηκα να πάρω πιο μασημένη τροφή για τη δικιά μου περίπτωση.
Καλά μη βαράτε πολύ, ελπίζω να βρω χρόνο να το διαβάσω.
Δεν νομίζω να βρείς ερημικά στο νομό Χανίων Μαίρη. Όλα είναι rezerve. Μήπως σας κάνει η Γαύδος;;
Διαφορετικά, Ανατολική Κρήτη
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Σκεφτόμασταν με την παρέα μου για τις καλοκαιρινές διακοπές. Η ιδέα που ήταν στο στόμα όλων ήταν η Κρήτη.
Από την ώρα εκείνη μου έχει καρφωθεί στο μυαλό μια ειδυλλιακή εικόνα μιας όμορφης μικρής ρηχής παραλίας χωρίς ομπρέλες, με ένα ταβερνάκι και καμμιά δεκαριά δωμάτια. Κρητικοί υπάρχει οπουδήποτε στον τόπο σας η Ιθάκη μου?
Για δες Ζάκρο (ανατολική Κρήτη). Για μένα είναι από τις καλλίτερες παραλίες της Κρήτης και όχι μόνο.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Εγώ δεν περιορίζομαι στα Χανιά, οπουδήποτε στην Κρήτη.
Γαύδο έχω προσπαθήσει και στο παρελθόν να πάω αλλά επειδή είμαστε 3 οικογένειες με παιδιά χρειαζόμαστε αυτοκίνητα, δωμάτια και εύκολη πρόσβαση σε γιατρούς. Η Γαύδος πριν 10 χρόνια που ήθελα να πάω είχε συγκοινωνία μια φορά την εβδομάδα και αυτό αν τύχαινε να έχει χώρο στο καράβι.
Τη Ζάκρο θα τη ψάξω ευχαριστώ, πάντα ήθελα να δω και την ανασκαφή.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Εγώ δεν περιορίζομαι στα Χανιά, οπουδήποτε στην Κρήτη.
Γαύδο έχω προσπαθήσει και στο παρελθόν να πάω αλλά επειδή είμαστε 3 οικογένειες με παιδιά χρειαζόμαστε αυτοκίνητα, δωμάτια και εύκολη πρόσβαση σε γιατρούς. Η Γαύδος πριν 10 χρόνια που ήθελα να πάω είχε συγκοινωνία μια φορά την εβδομάδα και αυτό αν τύχαινε να έχει χώρο στο καράβι.
Τη Ζάκρο θα τη ψάξω ευχαριστώ, πάντα ήθελα να δω και την ανασκαφή.
κι' εγώ τη θεωρώ κατάλληλη, δεν εχει πολυκοσμία, οικογενειακές ταβέρνες καλό κόκκινο Σητειακό κρασί, τα διαμερίσματα ανάμεσα στα μποστάνια με κήπους. Το παλάτι αρκετά μεγάλο με σημαντικά ευρήματα, ισάξιο της Κνωσού, μια μικρή πεζοπορία στο φαράγγι δίπλα.
Μια βόλτα στο Παλαίκαστρο κάποιο βράδυ στην πλατεία με τα ουζερί γύρω-γύρω νόστιμα μεζεδάκια ντόπια, ευχάριστη ατμόσφαιρα.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Καλημερα σας και απο μενα!
ειμαι απο χανια και γω απο ενα χωριο λιγο πιο εξω απο την πολη.....
ενα καλο και ερημικο μερος στην κρητη ειναι τα ακουμια!!!!
ειναι στο νομο ρεθυμνου απο την νοτια πλευρα του και ειναι απλα καταπληκτικα!
εχει ενα μικρο λιμανακι που αραζουν τα σκαφη που ερχονται συνηθως απο την αφρικη,ενα ταβερνακι με καταπληκτικο φαη και ο τυπος που εχει το ταβερνακι εχει και μερικα δωματια.
ειχα παει με τα δυο μικρα μου αδελφια που τοτε ηταν γυρω στα 6 και τους γονεις πριν καμποσα χρονια και να πω την αληθεια ξετρελαθηκαμε ολοι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom