Κριτικη προορισμων!

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ανοιγω εγω αυτο το θεμα και ετσι ο καπτεν δεν θα εχει δικαιολογια που δεν μας λεει περισσοτερα για την Καραιβικη! Να αναφερω οτι εχω ακουσει τα καλυτερα για την κρουαζιερα στο Νειλο (που συνηθως ειναι μερος ταξιδιου και οχι ολοκληρο ταξιδι).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ανοιγω εγω αυτο το θεμα και ετσι ο καπτεν δεν θα εχει δικαιολογια που δεν μας λεει περισσοτερα για την Καραιβικη! Να αναφερω οτι εχω ακουσει τα καλυτερα για την κρουαζιερα στο Νειλο (που συνηθως ειναι μερος ταξιδιου και οχι ολοκληρο ταξιδι).
να τελειώσω τον οδηγό πρώτα..
στο Νείλο διαβάζω, υπάρχουν πάνω από 7000 αναχωρήσεις το χρόνο και πάνω από 300 πλοία, πλοιάρια που εκτελούν κρουαζιέρες. Η άνεση, το φαγητό, το σέρβις, όπως είναι ευνόητο, είναι δύσκολο να αξιολογηθούν με τα δικά μας στάνταρντς και ποικίλλουν αφάνταστα. θα έλεγα να επιλέγουμε όσο περισσότερα αστέρια μπορούμε και να αφαιρούμε δύο για να έχουμε κάποιο μέτρο σύγκρισης με τα ευρωπαικά δεδομένα. πολύτιμη βέβαια η εμπειρία όσων έχουν πάει. στο σπίτι έχω ακούσει για μικρά κρεβάτια, κιτς διασκέδαση αλλά και πολλά καλά. εναλλαγή τοπίου, καλό φαγητό, φιλική ατμόσφαιρα, μόνο εξωτερικές καμπίνες.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Τελικά ποιός είναι ο προορισμός που αξίζει? ανατολική ? δυτική? νότια? καραιβική.. γιατί έχω μπερδευτεί τελείως με τόσες κρουαζιέρες που υπάρχουν..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά ποιός είναι ο προορισμός που αξίζει? ανατολική ? δυτική? νότια? καραιβική.. γιατί έχω μπερδευτεί τελείως με τόσες κρουαζιέρες που υπάρχουν..
όλοι αξίζουν. κάθε τόπος εχει τη χάρη του. και κάθε πλοίο τη δική του.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
σίγουρα αξίζουν όλα αλλά ποιό είναι αυτό που θα πιάσει τα περισσότερα λιμάνια για να δείς οσο πιο πολλές ομορφιές μπορείς?...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ποιό είναι αυτό που θα πιάσει τα περισσότερα λιμάνια για να δείς οσο πιο πολλές ομορφιές μπορείς?...
ο καθένας έχει τα κριτήριά του. αν αυτό είναι το δικό σου ψάξε στο seascanner κ βρες αυτή που σου ταιριαζει. κρουαζιέρα όμως σημαίνει να χαρείς κ τη θάλασσα κ το πλοίο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom