Κρουαζιέρα με το Costa Deliziosa στο Dubai

stayros

Member
Μηνύματα
78
Likes
181
Αγαπητοί φίλοι
σας εύχομαι καλή χρονιά και όμορφα ταξίδια...
Είναι η ώρα να πραγματοποιήσω την πρώτη μου κρουαζιέρα...
Επέλεξα για το τέλος Ιανουαρίου μία 8ήμερη με το Costa Deliziosa (DUBAI/MUSCAT/FUJAIRAH/ABU DHABI/BAHRAIN/DUBAI).
Μελέτησα το site της εταιρείας αλλά δεν έχει πολλά στοιχεία.
Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί γιατί είναι κάτι άγνωστο για μένα.
Επειδή είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω κρουαζιέρα υπάρχει κάποιος/α που έχει πάει σε αυτή την κρουαζιέρα να μου δώσει περισσότερα στοιχεία?
Η κάποιος/α που έχει εμπειρεία από κρουαζιέρες για να με ενημερώσει γενικά?
Κάθε βοήθεια δεκτή...
Σας ευχαριστώ.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Να προσεξεις την καμπινα που θα κλεισεις, παιζει στην τιμη το εσωτερικη-εξωτερικη η το αν θα εχεις και αλλα ατομα μεσα στην καμπινα. Να ανταποκρινεται η τιμη στις παροχες λοιπον! Επειδη οι περισσοτερες κρουαζιερες κλεινονται απο νωρις, προκυπτουν και ακυρωσεις... Μπορει να βρει κανεις λοιπον πολυ καλες τιμες αν αδειασει καποια θεση. Αυτα βλεπω να συμβαινουν στην αν.Μεσογειο με τις κρουαζιερες που πιανουν Ροδο, τωρα για Αραβικη χερσονησο, δεν ξερω...
 

stayros

Member
Μηνύματα
78
Likes
181
Να προσεξεις την καμπινα που θα κλεισεις, παιζει στην τιμη το εσωτερικη-εξωτερικη η το αν θα εχεις και αλλα ατομα μεσα στην καμπινα. Να ανταποκρινεται η τιμη στις παροχες λοιπον! Επειδη οι περισσοτερες κρουαζιερες κλεινονται απο νωρις, προκυπτουν και ακυρωσεις... Μπορει να βρει κανεις λοιπον πολυ καλες τιμες αν αδειασει καποια θεση. Αυτα βλεπω να συμβαινουν στην αν.Μεσογειο με τις κρουαζιερες που πιανουν Ροδο, τωρα για Αραβικη χερσονησο, δεν ξερω...
σε ευχαριστώ για τισ πληροφορίες....εγώ θα κλείσω εξωτερική με μπαλκόνι....τουλάχιστον να το απολαύσουμε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
να με ενημερώσει γενικά?
Κάθε βοήθεια δεκτή...
γενικά?δηλαδή?
διάβασε τις πληροφορίες στο σχετικό γκρουπ κ αν δεν σε καλύπτουν κ εχεις πιο συγκεκριμενα ερωτηματα εδω είμαστε. για τη συγκεκριμμενη κρουαζιέρα δεν πιστευω να βρεις καποιον που να την εχει κανει αλλα πιο γενικες πληροφοριες για την εταιρεια κ τις κρουαζιερες γενικα οκ.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Καλησπερα Σταυρο
Να εισαι σιγουρος οτι μετα απο την κρουαζιερα θα σκεφτεις τι εχανες τοσο καιρο,ειναι απιστευτο,και γενικα ολα αυτα τα πλοια ειναι πλωτες πολης.
Εγω ειχα παει με την Royal Caribbean (Freedom of the seas) αλλα στην Καραιβικη
Αυτο για την καμπινα ειναι πολυ σωστο που σου ειπαν τα παιδια απο πανω,οπως να προσεξεις τι περιλαμβανει το πακετο σου και στο check out τι σου εχουν χρεωσει.
(φαγητα,ποτα,εκδρομες,τηλεφωνα)
Επισης να υπολογισεις και το μπουρμπουαρ που θα δωσεις στην κοπελα που θα σου καθαριζει την καμπινα και τους 2 σερβιτορους οπου θα τρεχουν για σενα.(δεν ειναι υποχρεωτικο,αλλα ειναι αγραφος νομος και το κανουν ολοι.Αυτο το δινεις την τελευταια μερα και μην ανχωνεσαι θα σου εχουν φερει και φακελακια απο την προηγουμενη μερα:xalara::xalara::klaps::klaps:)
Αν θες να κανεις καποια δραστηριοτιτα η εκδρομη να την κλεινεις οσο πιο "νωρις" γινεται(απο την προηγουμενη μερα) και μην το αφηνεις για το ιδιο πρωινο.
Πριν xrisimopiisis το spa η το γυμναστηριο κοιτα μηπως ειναι δωρεαν και στο χρεωσουν
Με απλα λογια,οτι προσεχεις σε ενα ξενοδοχειο πρεπει να προσεξεις και εδω.
Συμβουλη,αν το πλοιο πιασει λιμανι σε καπια περιοχη που ειδη εχεις παει,κατεβα αν θες να πιεις ενα καφε και γυρνα στο πλοιο,θα ειναι αδειο και θα το ευχαριστηθεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
:3519:
 

stayros

Member
Μηνύματα
78
Likes
181
Καλημέρα σε όλους....
σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις χρήσιμες πληροφορίες....συνεχίζω το ψάξιμο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom