Ιράν Τουρκία Κωνσταντινουπολη-Τεχερανη με τρενο

montag darko

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπερα!
Ειμαι με το ερασμους στην Πολη και θελω να παω Ιραν αλλα βλεπω οτι τα αεροπορικα ειναι λιγο απαγορευτηκα για μενα(πανω απο 200 ευρω μεχρι το Μαϊο που θα ειμαι εδω) εχει κανεις ιδεα αν υπαρχει ακομα το τρενο?Δεν βρισκω κατι Online
Ευχαριστω εκ των προτερων!
μαρια
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Μέχρι το 2014 πρέπει να υπήρχε.Μία ή δύο φορές την εβδομάδα.
Και ξεκινούσε από το Pendik(Παντείχι).Δεν το ψάχνεις καλύτερα από τους Τουρκικούς σιδηροδρόμους πια που είσαι εκεί.
 

montag darko

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Δεν μιλαει κανεις αγγλικα εδω.κανεις.πουθενα.ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ.θα σουρω κανα τουρκο φιλο παλι :( ευχαριστω!
 

matsas78

Member
Μηνύματα
110
Likes
1.168
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
το δρομολόγιο δεν εκτελείται για την ώρα ....

MPORTANT UPDATE: TRANS-ASIA EXPRESS TRAIN SUSPENDED INDEFINITELY...


In August 2015, the Trans-Asia Express was temporarily cancelled until further notice, after security incidents in Eastern Turkey. If you have any more info or an update, please email me. It's still cancelled in January 2016, and unlikely to resume in the near future.

δες όμως και αυτό

As an alternative, one enterprising tour agency is offering a daily Istanbul/Ankara to Tehran service using the daily Dogu Express from Ankara to eastern Turkey, a personal guide with vehicle to Tabriz in Iran, then an Iranian train, see www.orientbahn-reisen.de/de/aktuelles/#turkey-to-iran-train (in German, so use Google Translate).


πηγή www.seat61.com
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Όντως υπήρχε δρομολόγιο μέχρι το 2015.
Αεροπορικά με την Pegasus πάντως μπορείς να βρεις (π.χ. 4-11 Μαΐου) στα 153€ με χειραποσκευή ή 165€ με βαλίτσα... Δεν ξέρω αν είναι εντός του προϋπολογισμού σου...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.438
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom