Τουρκία Κωνσταντινούπολη Δεκέμβριος 2014-Φωτοιστορία

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Μαριαννα,οι φωτογραφιες σου ειναι καταπληκτικές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
απο τις ωραιοτερος που έχω δει ,και οχι μονο στο φορουμ!είναι δυσκολο μια φωτογραφια να μεταφερει την αισθηση,αλλά αυτές εδώ το πετυχαν !!!
Δάφνη ευχαριστώ πάρα πολύ!! Η αλήθεια είναι ότι η Πόλη προσφέρεται για φωτογραφίες, σε κάθε στενό έβλεπα και κάτι διαφορετικό που με προκαλούσε να το φωτογραφίσω! ;)

Το βράδυ βγήκαμε για την τελευταία μας βόλτα και φάγαμε τα παραδοσιακά πλέον Pide στο Kardesler https://foursquare.com/v/kardesler-kebap-salonu-cihangir/515eb3e2e4b0236352d672ab, πολύ καλό φαγητό και φθηνό, όποτε περνούσαμε ήταν γεμάτο! Επίσης η κουζίνα του ήταν ανοιχτή οποότε παρατηρήσαμε ότι ήταν πεντακάθαρο.

Πολύ σωστά τα λες Μαριάννα! Μείναμε ένα μήνα το καλοκαίρι στη γειτονιά αυτή, το Kardesler ήταν συνέχεια γεμάτο, τόσο με ντόπιους όσο και με τουρίστες και το τιμήσαμε αρκετές φορές (ο σύζυγος ακόμη ονειρεύεται το kavurmali pide).
Ένα μήνα στη γειτονιά αυτή ε;;; Ααχ ζηλεύω...:rolleyes:
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη και θα το πρότεινα...γενικά βέβαια όταν πηγαίνω ταξίδι δεν θέλω πολυτέλειες αλλά οικονομικά ξενοδοχεία σε κεντρική τοποθεσία. Το συγκεκριμένο ήταν επίσης πολύ συμπαθητικό, καινούριο, με πρωινό οπότε νομίζω ότι άξιζε τα λεφτά του. Είχε και πάρκινγκ και ήταν πολύ κοντά σε στάση τραμ.
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Δεν θελω κατι το ιδιαιτερο εξαλλου μονο για εναν υπνο πας εκει.....
Πρωινο να εχει και ολα τα αλλα βρισκονται :)
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Δεν θελω κατι το ιδιαιτερο εξαλλου μονο για εναν υπνο πας εκει.....
Πρωινο να εχει και ολα τα αλλα βρισκονται :)
Πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει τότε. Το πρωινό ήταν παραδοσιακό τούρκικο...Είχε ψωμί με μαρμελάδες μέλι κτλ, ντομάτες, αυγά, διάφορα είδη τυριών και αλλαντικών και το κλασικό τσάι...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει τότε. Το πρωινό ήταν παραδοσιακό τούρκικο...Είχε ψωμί με μαρμελάδες μέλι κτλ, ντομάτες, αυγά, διάφορα είδη τυριών και αλλαντικών και το κλασικό τσάι...
Και πολλά είδη ελιάς έχουν συνήθως.. Προσωπικά δε μου πολυαρέσει το τούρκικο πρωινό. Είναι βαρύ χωρίς πολλές γλυκές επιλογές..
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Και πολλά είδη ελιάς έχουν συνήθως.. Προσωπικά δε μου πολυαρέσει το τούρκικο πρωινό. Είναι βαρύ χωρίς πολλές γλυκές επιλογές..
Ναι ναι! Τις είχα ξεχάσει τις ελιές!! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν τρελάθηκα, αν και οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν χορταστικό, προσπαθούσα να γλυκαθώ με το μέλι!! :p
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι ναι! Τις είχα ξεχάσει τις ελιές!! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν τρελάθηκα, αν και οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν χορταστικό, προσπαθούσα να γλυκαθώ με το μέλι!! :p
Δε σκέφτονται και εμάς τους γλυκατζήδες! Οι Τούρκοι θέλουν πρωί πρωί παστουρμάδες και ελιές.. Χάθηκε κανένα muffin, κανένα κρουασανάκι; :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ωραία η ιστορία σου και με αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.
Διαβάζω σχεδόν όλες τις ιστορίες που συμμετέχουν στον διαγωνισμό.
Η δική σου ήρθε την κατάλληλη στιγμή καθώς έχω στο πρόγραμμα την Κων/πολη. Θα πάω βέβαια μετά από μερικούς μήνες αλλά σαν καλή μαθήτρια έχω ήδη αρχίσει την μελέτη:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.706
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom