Κόσοβο - Μαυροβούνιο

pete_

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πρόκειται να πάω το καλοκαίρι Κόσοβο (από Αλβανία) και μετά Μαυροβούνιο, υπάρχει κανένα θέμα στα σύνορα;

Από που θα με συμβουλεύατε να περάσω στο Μαυροβούνιο;
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στα σύνορα.
Από Αλβανία για Κόσοβο θα πληρώσετε περίπου 30 ευρώ, γιατί το Κόσοβο δεν περιλαμβάνεται στην πράσινη κάρτα.
Από Κόσοβο για Μαυροβούνιο υπάρχουν δύο έξοδοι, όμως η έξοδος μετά το φαράγγι του Ρούγκοβα (από Pec για Murino) είναι κλειστή, έτσι αναγκαστικά θα πάρετε τον δρόμο από Pec για Rozaje.
Μην παραλείψετε να κάνετε όμως μιά βόλτα στο φαράγγι του Ρούγκοβα, είναι υπέροχα.
Νομίζω ότι 15 ευρώ πληρώνετε και μπαίνοντας στο Μαυροβούνιο.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ξερει κανεις αν υπαρχει καμια λεωφορειακη γραμμη/ πουλμαν που να συνδεει καποια ελληνικη πολη με μαυροβουνιο? βρηκα πουλμαν για αλβανια, σερβια, βουλγαρια, φυρομ

ψαχνω στο ιντερνετ για μαυροβουνιο αλλα δε βρισκω κατι
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
ξερει κανεις αν υπαρχει καμια λεωφορειακη γραμμη/ πουλμαν που να συνδεει καποια ελληνικη πολη με μαυροβουνιο? βρηκα πουλμαν για αλβανια, σερβια, βουλγαρια, φυρομ

ψαχνω στο ιντερνετ για μαυροβουνιο αλλα δε βρισκω κατι
΄

Μάλλον θα πρέπει να πάει κάποιος Τίρανα και από εκεί Μοντενέγκρο μέσω Ούτσινι.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
΄

Μάλλον θα πρέπει να πάει κάποιος Τίρανα και από εκεί Μοντενέγκρο μέσω Ούτσινι.
αυτο φοβαμαι...διαδικασια ολοκληρη....

ειδα οτι γινεται και μεσο Νις, μου φαινεται καλυτερη εναλλακτικη αλλα και παλι παιδεμα :roll:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δυστυχώς όχι

θα πρέπει να πάρεις το πούλμαν για Σκόδρα (Shkodër) κι από εκεί ένα από τα κάμποσα furgons (πουλμανάκια) που πάνε Ulcinj κι από εκεί θα βρεις μεγάλη ποικιλία λεωφορείων για όλο το Μαυροβούνιο.
 

todis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα....
Ειμαι καινουριος εδω και χαιρομαι που επιτελους βρηκα ανθωπους που μπορουν να με βοηθησουν.Προκειται να κανω ενα επαγγελματικο ταξιδι στο Κοσοβο(οδικως) και θελω τη βοηθεια σας...

Ο προορισμος μου ειναι τα συνορα Αλβανιας-Κοσοβου και ηδη εκανα το ταξιδι μεσω Αλβανιας.Τα χιλιομετρα δεν ηταν πολλα(500 απο Κρυσταλοπηγη) αλλα το οδικο δικτυο ηταν πολυ χαλια με αποτελεσμα το ταξιδι μου να διηρκησε 6.5 ωρες.....

Η ερωτηση μου ειναι (επειδη καταγομαι απο Βορεια Ελλαδα) αν με συμφερει πιο πολυ να παω μεσω Ευζωνων(μεσω Σκοπιων δηλαδή).Μου ειπανε οτι για να περασω μεσα απο Σκοπια και να φτασω στα συνορα Σκοπίων-Κοσοβου θελω 3-4 ωρες.Το ερωτημα μου ειναι ποση ωρα και ποσα χιλιομετρα θα κανω απο εκει για τα συνορα Αλβανιας-Κοσοβου

Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.017
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom