Λατινοαμερικανικο μπαζαρ

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το επισκεφτηκα δυο φορες - ναι πηγα και χθες :lol: και ειχε περισσοτερο κοσμο.
Το Σαββατο εμεινα καμια ωριτσα μονο- ειχα να παω σε γιορτες και εριξα μονο μια ματια - και εφυγα την ωρα που αναβε το γλεντι.
Χθες ομως ξαναπηγα με παρεα και απολαυσα φαγητο απο τη Νικαραγουα και Κουβανεζικα μοχιτος.
Το Σαββατο η μουσικη ηταν περισσοτερο σαλσα , μερενγκε και bachata ενω χθες απο Μεξικο , Περου και ραντσερος.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οριστε και καποιες φωτο απο το χωρο:






 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
Πηγα και εγω εχθες με μια φιλη μου και τιμησαμε δεοντος το φαγητο απο την Βενεζουελα ,περασαμε πολυ ομορφα η ατμοσφαιρα ηταν πολυ χαλαρη και η κουβεντα με Λατινοαμερικανους και μη ,πολυ φιλικη
 

xrisa21

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ήμουν και εγώ εκεί τότε!!!
Με την ευκαιρεία να πω δυο λόγια για το σύλλογο που διοργανώνει το bazaar..Ίσως οι περισσότεροι να το γνωρίζετε βέβαια..
Πρόκειται για το σύλλογο Asclaye (Alianza Sociocultural Latinoamericana y Espanola en Grecia)που τα μέλη του, κατά κύριο λόγο,κατάγονται ή έχουν σχέση με την Κεντρική και Νότια Αμερική και την Ισπανία. Σκοπός τους είναι να διατηρήσουν και να φέρουν σε επαφή τον ελληνικό με τον ισπανόφωνο πολιτισμό. Γι'αυτό το λόγο πραγματοποιούν ενδιαφέρουσες δραστηριότητες, όπως μαθήματα ισπανικών, μαγειρικής (παραδοσιακής πάντα), χειροτεχνίας, latin χορών, ενώ πολύ συχνά διοργανώνουν εκδηλώσεις που έχουν ως "θέμα" κάθε φορά και διαφορετική χώρα της Λατινικής Αμερικής.:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω οπως ειδες xrisa21 πηγα και τις δυο μερες :). Με ενδιαφερουν τετοιες εκδηλωσεις και εχω παει στα μαθηματα χορου του συλλογου μερικες φορες στο παρελθον.
 

xrisa21

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για μια ακόμη χρονιά ο σύνδεσμος Asclaye διοργανώνει λατινοαμερικάνικο μπαζάρ στις
14 & 15 Νοεμβρίου με φαγητό, είδη λαϊκής τέχνης και διάφορες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις.
(Ώρες: Σάββατο 14/11 17'00-24'00 & Κυριακή 15/11 12'00-23'00):)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα το χασω φετος..κριμα.
Οποιος παει ας μας γραψει εντυπωσεις.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Κοριτσια ραντεβου εκει....περυσι δεν πηγα αλλα φετος......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.064
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom