Λευκάδα Λευκάδα λεμε...αλλα θα βρούμε τελευταία στιγμή?

Εύα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
:surf2:Καλημέρα αγαπητά μέλη του travelstories!!!
Είχα τόσο καιρό να μπώ...καταραμένο altzhaimer...που να θυμηθώ το password!!!
Ας περάσουμε όμως στο θέμα μας γιατί περνάει ο καιρός και δεν βλέπω φως στο τούνελ!:roll:
Έχουμε συμφωνήσει με τον φίλο μου να πάμε στην πανέμορφη Λευκάδα φέτος, το κακό είναι ότι ο φίλος μου είναι φαντάρος...και δεν ξέρει συγκεκριμένες ημερομηνίες (λογικό θα μου πεις!) που θα παρει άδεια..θα το μάθει πολύ τελευταία στιγμή..έγω έχω πάρει άδεια τις 2 τελευταίες του Ιουλίου και ελπίζουμε να πέσει κάπου εκεί...και μιλάμε για 5,6 μερούλες.Πιστεύετε πώς θα βρούμε άκρη αν κλείσουμε τελευταία στιγμή?Ξέρετε απο δωμάτια τι παίζει γιατί googlαρα λίγο και έχει πάρα πολλά δωμάτια τα οποία είναι σε στυλ studio, για περισσότερα άτομα και πιο ακριβά.
Η ιδέα του να κλείσουμε μέσω ταξιδιωτικού γραφείου είναι μια λύση??Τι λετε?

Καλές διακοπές όοοοπου και να πάτε!!!:swim:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Η αλήθεια είναι πως όσο περνάνε οι μέρες, τόσο πιο δύσκολα θα βρεις κάτι οικονομικό. Εμείς αρχίσαμε το ψάξιμο τέλη Μάη-αρχές Ιούνη και τα πιο πολλά οικονομικά ήταν κλεισμένα. Βρήκαμε τελικά 4κλινο στούντιο με 60ευρώ/μέρα. Ριξε μια ματιά εδώ Lefkada Agios Ioannis: Hotels and accommodations in Agios Ioannis, Lefkada, Ionian, Greece . Ψάξε, κάνε την κράτηση για τις μέρες που υπολογίζεις και καθυστέρησε όσο μπορείς την προκαταβολή μέχρι να σιγουρευτείς. Αλλά κάντο τώρα γιατί το νησί έχει ανέβει πολύ επειδή δεν έχει ακτοπλοϊκά και δεν θα βρίσκεις(ειδικά φέτος, λόγω δυσκολίας).
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
:surf2:Καλημέρα αγαπητά μέλη του travelstories!!!
Είχα τόσο καιρό να μπώ...καταραμένο altzhaimer...που να θυμηθώ το password!!!
Ας περάσουμε όμως στο θέμα μας γιατί περνάει ο καιρός και δεν βλέπω φως στο τούνελ!:roll:
Έχουμε συμφωνήσει με τον φίλο μου να πάμε στην πανέμορφη Λευκάδα φέτος, το κακό είναι ότι ο φίλος μου είναι φαντάρος...και δεν ξέρει συγκεκριμένες ημερομηνίες (λογικό θα μου πεις!) που θα παρει άδεια..θα το μάθει πολύ τελευταία στιγμή..έγω έχω πάρει άδεια τις 2 τελευταίες του Ιουλίου και ελπίζουμε να πέσει κάπου εκεί...και μιλάμε για 5,6 μερούλες.Πιστεύετε πώς θα βρούμε άκρη αν κλείσουμε τελευταία στιγμή?Ξέρετε απο δωμάτια τι παίζει γιατί googlαρα λίγο και έχει πάρα πολλά δωμάτια τα οποία είναι σε στυλ studio, για περισσότερα άτομα και πιο ακριβά.
Η ιδέα του να κλείσουμε μέσω ταξιδιωτικού γραφείου είναι μια λύση??Τι λετε?

Καλές διακοπές όοοοπου και να πάτε!!!:swim:
καταρχην στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους! συμπασχουμε αγαπητη μου!!;) για τον ιδιο ακριβως λογο καθυστερησα κεγω να κλεισω τις διακοπες μου φετος..αλλα τελικα βρεθηκε λυση!!
αφου παντως, μαλλον θα πατε ιουλιο και αφου η κατασταση ειναι ετσι, εγω θα ελεγα να μην αγχωνεσαι!ολο και κατι πιστευω οτι θα βρειτε, ειδικα φετος και ειδικα στην λευκαδα (by the way, κεμεις την σκεφτομασταν για να γλιτωσουμε τα ακτοπλοικα, αλλα ηρθε η aegean και μας εσωσε)!!να περασετε σουπερ!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Aλλη μια φανταροπληκτη εδω..... Εμεις το βολεψαμε κι ειπαμε να παμε μολις απολυθει τον αυγουστο αλλα νομιζω πως κατι θα βρειτε.Κ αν δεν βρειτε στην Λευκαδα δοκιμαστε σε καποιο αλλο μερος ή αν μπορειτε πηγαινετε μετα το 15αυγουστο που τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα. Ολο και καποια αδεια θα παρει κ μεσα στον αυγουστο. Ευχομαι να τα καταφερετε και να περασετε τελεια!!
 

Εύα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Σας ευχαριστώ πολύυυυυ!!!
Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και στις υπόλοιπες!!! :)))
Να βρε παιδιά που θα πάει θα βρεθεί λύση!
Μου ήρθαν και άλλες δυο ιδέες για μέρη αν δεν μας κάτσει η Λευκάδα...Θερινό Πήλιο (απο Μυλοπόταμο μεριά) το οποίο έχω ακούσει ότι είναι όμορφα όπως και προς Φοινικούντα μεριά κοντά στην Καλαμάτα..θα την βρούμε την άκρη!
Πολλά φιλιάαα
:)
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Και εμείς σκεφτόμαστε για ΛΕυκάδα φέτος.

Βέβαια, στο φλού και όποτε μας τη βαρέσει. Για κανένα τριήμερο-τετραήμερο το πολύ.

Αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και οικονομικό, ας το κάνει! Πάντως, έτσι όπως το κόβω, αν πάμε θα πάμε τελευταία στιγμή (του στυλ τώρα το αποφασίζουμε και φεύγουμε την επόμενη μέρα ή... ώρα).

Καλά να περάσετε όσοι πάτε στη Λευκάδα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.103
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom