Λευκορωσία Λευκορωσία

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Επειδή το καλοκαίρι θα βρίσκομαι Αγ. Πετρούπολη και Μόσχα, λέω να το συνδυάσω με Λευκορωσία και Ουκρανία. Ξέρει κανένας τη διαδικασία για να βγάλω visa για Λευκορωσία από την Ελλάδα; Δεν υπάρχει πρεσβεία στην Ελλάδα και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γραφείο που να αναλαμβάνει αυτήν τη διαδικασία...
Όσον αφορά την ασφάλεια, έχετε ακούσει κάτι για το τρένο από Μόσχα προς Κίεβο ή Μινσκ (ανάλογα με το που θα κινηθώ πρώτα); Καμιά άλλη συμβουλή γι' αυτόν τον "εξωτικό" προορισμό;
 

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Εκανα την απλη αναζήτηση και βρήκα το άρθρο σου. Αυτό που δεν είδα είναι από ποιο γραφείο γίνεται η δουλειά. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ή οποιοδήποτε μας κάνει; Πόσες μέρες πριν πρέπει να κινηθώ για έκδοση visa;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Οποιοδήποτε γραφείο σου κάνει... Υπολόγιζε καμμιά δεκαριά μέρες οι όλες διαδικασίες...
Τσέκαρε από πριν με το πρακτορείο ότι θα λειτουργήσει το θέμα visa αν θα μπεις στη χώρα με το τρένο... εγώ ταξίδεψα με αεροπλάνο και με περίμενε η visa μου στο αεροδρόμιο... επιβεβαίωσε οτι το ίδιο ισχύει με τρένο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom