Λιμένι και πέριξ, 4 βράδια

kflabouris

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Εχουμε κατι υπόψιν προς τα εκει σε ενοικιαζομενα σπιτια η ξενοδοχεια?
Οτι βρισκω ειναι απλησίαστο:(
 

elenoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Στούπα και Καλογριά δε βλέπεις τη θάλασσα από τις ομπρέλες, ο κόσμος απερίγραπτος και γεμάτη οικογένειες με μικρά παιδιά λόγω άμμου. Πήγαινα 15χρ. στη Μεσσηνιακή Μάνη και δε μου άρεσε ποτέ εκεί (καλά η Στούπα είναι το πιο άσχημο χωριό σε όλη τη περιοχή), προτιμούσα τις πιο άγριες παραλίες με το χοντρό βότσαλο αλλά και τα κρυστάλλινα νερά (Φαράγγι Φονέα, Ριτσά και αλλού). Πρόπερσι που τα οργώσαμε πήγα και για πρώτη φορά στα χωριά στα βουνά πάνω από τη Καρδαμύλη και έμεινα άναυδος αλλά αυτά είναι για όταν θα έχεις χρόνο. Δε ξέρω αν θα πάτε Μεσσηνιακή Μάνη, αν πάτε έχω πολλά να σου πω αλλά για Λακωνική Μάνη δε γνωρίζω. Είναι στόχος μου αλλά έχει γίνει ανάρπαστη και πολύ τουριστική, περιμένω κάποια ευκαιρία off season για να πάω.
Καλησπέρα,
Μπορείτε να μου πειτε τα sos της Μεσσηνιακής Μάνης;
Δεν μας τρελαινει η πολυκοσμία (αν και παμε Αυγουστο :D)
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
Καλησπέρα ταξιδιώτες! Σκέφτομαι το επόμενο ΠΣΚ να πάμε με την γυναίκα στο Λιμένι (απο Αθήνα) για 2 βράδια. Θα αφήσουμε τα παιδιά στην γιαγιά..αξίζει για λίγο ξεκούραση και κανα 2 μπανάκια ή απόσταση ή είναι περισσότερο ταλαιπώρεια πιστεύετε. Εχω ακούσει και διαβάσει πολύ ωραία λόγια για το μέρος απλά με φοβίζει λίγο η απόσταση καθώς και ο καιρός γιατί θα είναι ήδη τέλος Σεπτέμβρη. Οποιοδήποτε σχόλιο ειναι ευπρόσδεκτο.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
948
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα ταξιδιώτες! Σκέφτομαι το επόμενο ΠΣΚ να πάμε με την γυναίκα στο Λιμένι (απο Αθήνα) για 2 βράδια. Θα αφήσουμε τα παιδιά στην γιαγιά..αξίζει για λίγο ξεκούραση και κανα 2 μπανάκια ή απόσταση ή είναι περισσότερο ταλαιπώρεια πιστεύετε. Εχω ακούσει και διαβάσει πολύ ωραία λόγια για το μέρος απλά με φοβίζει λίγο η απόσταση καθώς και ο καιρός γιατί θα είναι ήδη τέλος Σεπτέμβρη. Οποιοδήποτε σχόλιο ειναι ευπρόσδεκτο.
Σιγα την αποσταση καλε...και με τον καινουργιο δρομο....νερακι θα περασει η διαδρομη. Οσον αφορα τα μπανια, κάτω από τ αυλακι εχουμε ακομα καλοκαίρι και επισης ως γνωστον τα καλυτερα μπανια ειναι το Σεπτεμβρη, που χουν φυγει οι Αθηναίοι :bleh::bleh:.
Αμα δεν βρέχει δεν εχετε να φοβηθειτε τίποτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.116
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom