Ισπανία Μαγιόρκα - Βαρκελώνη τον Αύγουστο

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Σκεφτόμαστε να πάμε με το αγόρι μου Μαγιόρκα 3 μέρες και Βαρκελώνη 4 μέρες τον Αύγουστο.
Έχει να μου πει κάποιος που έχει πάει Μαγιόρκα αν του άρεσε και τι αξίζει να δούμε οπωσδήποτε όταν πάμε?
Για Βαρκελώνη έχω σταμπάρει πάνω κάτω που θα πάμε αλλά για Μαγιόρκα έχω ενδοιασμούς...:roll:
Η αντί για Μαγιόρκα αξίζει πιο πολύ Ίμπιζα? Αν και τώρα ζευγάρι να πάμε Ίμπιζα δε νομίζω ότι κολλάει και πολύ έτσι?:p
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
περσυ το εκανα 5 μερες βαρκελωνη και 5 ιμπιζα.
καλα ειναι...
εχει νταβαντουρι δυνατο σαν ελληνικο νησι η ιμπιζα.η μεταβαση με vuelling παμφτηνη αν κλεισεις εγκαιρα.εγω πληρωσα 48 ευρω το κατομο πηγαινε ελα.
ιμπιζα φτηνο φαγητο ακριβα το καταλυμμα ειδικα στην eivissa.
για βαρκελωνη εδω μεσα θα βρεις τα παντα!!!
....καλα θα περασετε.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
συμφωνω με το mio gps να κλεισεις οσο νωριτερα μπορεις. ο αδερφος μου (που πεταει σε λιγο για βαρκελωνη) τα κλεισε περιπου κανα μηνα πριν και του πηγε για 2 ατομα 400? πηγαινελα ενω μετα απο καμια βδομαδα που το κοιταξε ειχε παει 500?.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Μια χαρα θα περασετε ζευγαρι στην Ιμπιζα! Πολυ νεανικο νησι αλλα ακομη κ εκει εχει ησυχες γωνιες (παλια πολη, μαρινα κλπ)
Η Μαγιορκα ειναι ιδιαιτερα κοσμοπολιτικο νησι, αν πατε ομως αξιζει να μεινετε μεσα στην πρωτευουσα Palma και οχι σε καποια παραλια.
Soller, Valldemossa, Deia, Port d Andaix και το εκπληκτικο Puerto Portals και γενικα ολη η βορειοδυτικη πλευρα του νησιου ειναι υπεροχη.
Απλα 3 ημερες για Μαγιορκα ειναι λιγες ενω την Ιμπιζα θα σας φτασουν μια χαρα !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.250
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom