Ισπανία Μαδριτη η Βαρκελωνη?

ougk

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελπιζω Σκανδιναβια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια, Αγ Πετρουπολη
Γεια σας σκοπευω να παω ενα ταξιδι στην Ισπανια τον ερχομενο Χειμωνα και θα ηθελα να σας ρωτησω που ειναι καλυτερα να παω στην Μαδριτη η στην Βαρκελωνη (το ξερω οτι καλυτερα ειναι να παω και στις δυο αλλα δεν εχω ουτε τοσες μερες ουτε τοσα χρηματα)

Θα ηθελα πολυ οσοι προτεινετε το ενα η το αλλο μερος να το αιτιολογησετε ευχαριστω εκ τον προτερων για την βοηθεια

ΥΓ Μην προτεινει καποιος να παω η στο ενα μερος η στο αλλο για να δω καποια ομαδα γιτι εχω σκοπο να παω στο Μπιλμπαο να δω την μεγαλυτερη ομαδα της Ισπανιας την Athletic:D
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Για πόσες μέρες θα πας καταρχήν;

Τόσο εγώ, όσο και οι περισσότεροι φαντάζομαι, θα σου προτείνουν την Βαρκελώνη. Είναι πιο τουριστική πόλη με ατέλειωτα αξιοθέατα που δεν θα τα προλάβεις να τα δεις όλα όπως και να έχει...σίγουρα θα γεμίσει το πρόγραμμά σου και θα μπορείς να μοιραστείς μελλοντικά ίσως ένα ταξιδάκι και στις δύο πόλεις για να συμπληρώσεις ότι δεν πρόλαβες να δεις στην πρώτη σου επίσκεψη στην Βαρκελώνη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τόσο εγώ, όσο και οι περισσότεροι φαντάζομαι, θα σου προτείνουν την Βαρκελώνη. Είναι πιο τουριστική πόλη με ατέλειωτα αξιοθέατα που δεν θα τα προλάβεις να τα δεις όλα όπως και να έχει...
Τουριστικότατη είναι αλλά τα ατελείωτα αξιοθέατα που τα βρήκε??? Δεν θα προλάβει να τα δει και όλα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ανάμεσα στις δύο μάλλον Βαρκελώνη, αλλά η Ισπανία έχει και καλύτερες πόλεις. Εγώ στη θέση σου -αφού θα πας στη Χώρα των Βάσκων- θα πήγαινα μια ωραία διαδρομή στις βόρειες πόλεις, ειδικά σε Euskadi, Καντάμπρια, Αστούριας και Γαλικία.Έχουν καλύτερη φύση, πιο τοπικό χρώμα, σαφώς καλύτερη κουζίνα, πανέμορφη αρχιτεκτονική και ο κόσμος είναι πολύ πιο αυθεντικός.
 

ougk

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελπιζω Σκανδιναβια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια, Αγ Πετρουπολη
Θα παω να μεινω 7 μερες σε μια απο τις δυο πολεις και θα παω για μια διανυκτερευση στο μπιλμπαο προς το παρων αυτο εχω στο μυαλο μου
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ακου τον Yorgo,ποσες φορες θα βρισκεσαι στα βορεια της Ισπανιας; Μαδριτη και Βαρκελωνη μπορεις να πας οποτε θες,τοσες προσφορες υπαρχουν! Ολος ο βορρας ειναι μοναδικος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom