Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Eυχες και καλο απόγευμα σε όλους.Θα ηθελα παρακαλώ τη γνώμη σας για εκδρομή στο Μαρόκο την περίοδο του Απριλίου.Εμαθα οτι υπάρχουν βροχοπτώσεις.Ειναι αλήθεια;
:clap:
Ευτυχώς και σύ, ούτε που το'ξερα αυτό... θα πάω 24/3 - 1/4...
 
Last edited by a moderator:

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Εξαρταται απο το ποσο βορεια η νοτια θα κινηθειτε. Στη Φεζ, ας πουμε, μπορει να βρεχει ενω στο Μαρακες να σκαει ο τζιτζικας. Ενα μπουφανακι δεν ειναι κακο- θα το φορατε απο δω αλλωστε.

ΥΓ Βρε νεφελιμ, λιγο μεγαλη δεν ειναι η γραμματοσειρα που διαλεξες;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
coccobill;153325 ΥΓ Βρε νεφελιμ said:
Πάλι μπουφανάκι...πω...τα ίδια με την Αίγυπτο έχω να τραβήξω, βάλε μπουφάν, βγάλε μπουφάν, κράτα μπουφάν, ξαναβάλε μπουφάν.
Α, ναι η γραμματοσειρά βοηθάει τους μύωπες σαν εμένα!! :haha:
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Την ίδια εποχή είχα πάει πριν 2 χρόνια, δεν είχε βρέξει ούτε μια μέρα. Ένα μπουφανάκι πάντως το θες όπως είπε κι ο coccobill.
 

nefelim

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Eυχαριστω για τις απαντήσεις σας...Καλο Σαββατοκυριακο σε όλους
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω τι πρίζες και τι τάση έχει εκεί, δηλαδή είναι όπως τις δικές μας και επίσης αν θα έχουμε πρόβλημα με αποσκευές όπως λάπτοπ... Ευχαριστώ!!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω τι πρίζες και τι τάση έχει εκεί, δηλαδή είναι όπως τις δικές μας και επίσης αν θα έχουμε πρόβλημα με αποσκευές όπως λάπτοπ... Ευχαριστώ!!
κανενα προβλημα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά κάθε μέρα μου'ρχεται απο κάτι, μια και κοντεύουν οι μέρες... Οι πιστωτικές λειτουργούν γενικά; Ευχαριστώ!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Παιδιά κάθε μέρα μου'ρχεται απο κάτι, μια και κοντεύουν οι μέρες... Οι πιστωτικές λειτουργούν γενικά; Ευχαριστώ!
Κοιτα γενικα λειτουργουν αλλα μην περιμενεις να μπορεις να πληρωσεις με πιστωτικη σε πολλα μερη,ουτε καν στα ΜακΝτοναλντς ξερω γω!Αν θες να πληρωσεις το ξενοδοχειο,μονο τα μεγαλα δεχονται.
 

GPRO

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα.Είμαι νέο μέλος και θέλω να ρωτήσω αν χρειάζονται πόλλα λεφτά για μια εδβομάδα στο Μαρόκο.Πώς είναι οι τιμές αν θελήσεις να πάρεις δώρα ή να φάς σε ενα εστιατόριο ή να πιείς ενα ποτο το βράδυ.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Το Μαρόκο είναι για όλες τις τσέπες και τα βαλάντια. Αν θες ακριβά διαθέτει. Αν θέλεις πάλι φθηνά επίσης διαθέτει. Απο ξενοδοχεία μέχρι εστιατόρια η γκάμα είναι τεράστια. Ενα μέσο κόστος θα έλεγα για μια εβδομάδα 450 ευρώ (χωρίς το ξενοδοχείο), αλλά όλα εξαρτώνται απο το τι επιθυμείς. Πάντως ενδεικτικά ένα γεύμα για δυο σε εστιατόριο πολυτελείας , κοστίζει περίπου 45-50 ευρώ ενώ το αντίστοιχο σε ένα πιο ταπεινό μαγαζί περίπου 10. Διάλεξε και πάρε...
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Γεια σας,
Μετά από 2 χρόνια σε περιπλανήσεις στην Ασία και Μέση Ανατολή (Kuala Lumpur, Bali, Bangkok, Koh Samui, Dubai, etc) ήρθε η ώρα του Μαρόκου που αρκετό καιρό το σχεδιάζω αλλά τελικά αλλού κανόνιζα…..
Θα μείνουμε 7 νύχτες στο Μαρακές και θα ήθελα παρακαλώ αν γνωρίζετε κάποια πρακτορεία εκεί ώστε να κάνουμε τις διάφορες εκδρομές μας στα γύρω μέρη, όπως και πολύ εξυπηρετικό θα ήταν να μου πείτε σε ποια μέρη αξίζει να πας και δεν θα πρέπει να χάσεις, όπως και οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα είναι χρήσιμο...
Έχω δει ότι είναι μακρινές οι διαδρομές σε κάποια μέρη όπου θέλουμε να επισκεφτούμε όπως είναι η Φεζ, Μέκνες και διάφορα άλλα μέρη. Η Σαχάρα ή κάποια άλλη έρημος θα ήθελα να μάθω είναι μακριά από το Μαρακές;; Δεν μπορούμε δηλαδή να πάμε σε μια μέρα και να γυρίσουμε;;
Θα μείνουμε στο Palmeraie Golf Palace, πιστευω οτι είναι μια καλη επιλογή για λίγο έξω απο το κέντρο....
Σας ευχαριστώ πολύ
:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom