1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Μαρόκο Μαρόκο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος jahlive1985, στις 27 Οκτωβρίου 2010.

1. kipi

kipi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταυλάνδη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μαλδίβες
    Γυρισα απο Μαροκο πριν μια εβδομαδα. Απο συζητησεις με τους ντοπιους μου ειπαν οτι συχνα το χειμωνα κλεινει ο Ατλαντας απο τα χιονια και δεν ειναι προσβασιμη η Merzouga

2. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Θα μπορω να σου απαντησω μεσα Νοεμβριου που θα γυρισω, με το καλο.
    Παντως χτες μιλησα με μια φιλη μου που πηγε Ιανουαριο και ναι ειχε κρυο αλλα ο δρομος ηταν ανοιχτος, δεν ειχε χιονια.

3. dimitriseas

dimitriseas New Member

Και γω 9 Δεκεμβρίου θα πάω.. ελπίζω να μην ξεπαγιασω.

4. Physicsmaniac

Physicsmaniac Member

Γενικά περισσότερο κρύο από Κρήτη πχ δεν έχει το Μαρόκο. Απλά δεν ειναι τέτοια εποχή αυτό που λέμε καλοκαίρι.
    Πριν 2 μέρες είχα στείλει σε ένα από αυτά τα γραφεία που οργανωνουν εκδρομές στην έρημο κτλ για να ρωτήσω αν πραγματοποιουνται εκείνη την εποχή. Ο άνθρωπος μου είπε ότι είναι κάποιες φορές χιονισμένο το βουνό αλλά οι εκδρομές γινονται. Κι ότι εχει πάντα αρκετά κλεισιματα για την πρωτοχρονιά.

5. Physicsmaniac

Physicsmaniac Member

Εννοειται! Οποιαδήποτε παρατήρηση συμβουλή κτλ είναι ευπρόσδεκτη

vickokka likes this.
  6. LULLU

LULLU Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μαροκο..
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νιγηρας-Μαλι
    ειχα παει και εγω χριστουγεννα και πρωτοχρονια Μαροκο περισυ.. βρηκα και χιονια αλλα και καλο καιρο ..

7. Physicsmaniac

Physicsmaniac Member

Επισκέφτηκες τη μέρζουγκα?

8. North66

North66 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γροιλανδία
    Καμία σχέση. To Μαρόκο ειδικά το κεντρικό και βόρειο έχει πολύ ηπειρωτικότερο και κρύο καιρό από την Κρήτη.

kipi likes this.
  9. stellasab

stellasab New Member

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι στο Μαρόκο και αναρωτιόμουν, εάν έχω 5 μέρες για να επισκεφτώ Μαρακές και Φεζ, που μου προτείνετε να μείνω 2 μέρες και που 3? Εχω ακούσει ότι η Φεζ είναι πολύ ωραία πόλη αλλά μήπως είναι πολλές οι 3 μέρες ? Να διαθέσω 2 εκεί και 3 στο Μαρακές?
    Σας ευχαριστώ