Μήλος Φολέγανδρος Μηλος- Φολεγανδρος

chrisa_sal

Member
Μηνύματα
20
Likes
9
Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Θα τα λαβω ολα υποψιν κ μαλλον θα ετοιμασω βαλιτσες για μηλο :)
 

christi_pvg

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Εγώ είχα μείνει στον Αδάμαντα στο Lagada είναι ακριβό γενικά αλλά αν ζητήσεις τα οικονομικά δωμάτια σου βγαίνει 40 ευρώ το δίκλινο με πρωινό! Είναι πολύ καθαρό και ωραίο ξενοδοχείο! Τσεκαρέ το στο net, απλά να ξέρεις ότι για τα οικονομικά δωμάτια δεν το γράφουν, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να τους τα ζητήσεις! Στη Φολέγανδρο βρήκα ξενοδοχείο σχετικά ακριβούτσικο αλλά δε μπορύσα να κάνω και τίποτε άλλο, καθώς δεν έχει πολλές επιλογές κι όλα παίζουν στις ίδιες τιμές! Απλά διαλέγεις το λίγο φθηνότερο που καλύπτει τα περισσότερα από αυτά που ζητάς..
 

chrisa_sal

Member
Μηνύματα
20
Likes
9
Εγώ είχα μείνει στον Αδάμαντα στο Lagada είναι ακριβό γενικά αλλά αν ζητήσεις τα οικονομικά δωμάτια σου βγαίνει 40 ευρώ το δίκλινο με πρωινό! Είναι πολύ καθαρό και ωραίο ξενοδοχείο! Τσεκαρέ το στο net, απλά να ξέρεις ότι για τα οικονομικά δωμάτια δεν το γράφουν, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να τους τα ζητήσεις! Στη Φολέγανδρο βρήκα ξενοδοχείο σχετικά ακριβούτσικο αλλά δε μπορύσα να κάνω και τίποτε άλλο, καθώς δεν έχει πολλές επιλογές κι όλα παίζουν στις ίδιες τιμές! Απλά διαλέγεις το λίγο φθηνότερο που καλύπτει τα περισσότερα από αυτά που ζητάς..


Μαλιστα! Το ξενοδοχειο στον αδαμαντα που μου ανεφερες το ειδα κ εγω! θα το εχω υποψιν! Οσο για τη φολεγανδρο καλα να περασεις περιμενουμε εντυπωσεις!!
 

joanna_jc

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια σας παιδια!!!ειμαι καινουργια στο forum το βρήκα ψάχνοντας πληροφοριες για την ομορφη Μηλο,θα παω στις 14 αυγουστου!!!μπορει καποιοσ απο εσας να μ δωσει πληροφοριεσ για παραλιες κ για το ιδανικο μεροσ για να μεινω??μεχρι στιγμης εχω κλεισει αν μεινω στον Αδαμαντα !
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

chrisa_sal

Member
Μηνύματα
20
Likes
9
γεια σας παιδια!!!ειμαι καινουργια στο forum το βρήκα ψάχνοντας πληροφοριες για την ομορφη Μηλο,θα παω στις 14 αυγουστου!!!μπορει καποιοσ απο εσας να μ δωσει πληροφοριεσ για παραλιες κ για το ιδανικο μεροσ για να μεινω??μεχρι στιγμης εχω κλεισει αν μεινω στον Αδαμαντα !
joanna εγω θα παω αρχες αυγουστου μηλο! κ εκλεισα σε ενα παραδοσιακο οικισμο διπλα στην πλακα στον τριοβασαλο! αλλα πρεπει να εχεις οπωσδηποτε αμαξι! διαφορετικα καλυτερα να μεινεις στν αδαμαντα! οσο για παραλιες απο τις πιο φημησμενες ειναι το σαρακηνικο,τσιγκραδο,κλεφτικο,γεροντας,προβατας και παπαφραγκας!
 

joanna_jc

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
joanna εγω θα παω αρχες αυγουστου μηλο! κ εκλεισα σε ενα παραδοσιακο οικισμο διπλα στην πλακα στον τριοβασαλο! αλλα πρεπει να εχεις οπωσδηποτε αμαξι! διαφορετικα καλυτερα να μεινεις στν αδαμαντα! οσο για παραλιες απο τις πιο φημησμενες ειναι το σαρακηνικο,τσιγκραδο,κλεφτικο,γεροντας,προβατας και παπαφραγκας!
chrisa_sal σε ευχαριστω παρα πολυ για τισ πληροφοριες εν τελει Αδαμαντα θα μεινω αν και θα εχουμε αυτοκινητο!!! τωρα το μονο που θελω ειναι να διαβασω διαφορες πληροφοριες για τις παραλιες για να μπορεσω να δωσω σε καποιες προτεραιοτητα!!! ελπιζω αν περασεις ομορφα στισ διακοπες σου και εσυ! κ παλι ευχαριστω!
 
Μηνύματα
26
Likes
9
Εγώ είχα μείνει στον Αδάμαντα στο Lagada είναι ακριβό γενικά αλλά αν ζητήσεις τα οικονομικά δωμάτια σου βγαίνει 40 ευρώ το δίκλινο με πρωινό! Είναι πολύ καθαρό και ωραίο ξενοδοχείο! Τσεκαρέ το στο net, απλά να ξέρεις ότι για τα οικονομικά δωμάτια δεν το γράφουν, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να τους τα ζητήσεις! Στη Φολέγανδρο βρήκα ξενοδοχείο σχετικά ακριβούτσικο αλλά δε μπορύσα να κάνω και τίποτε άλλο, καθώς δεν έχει πολλές επιλογές κι όλα παίζουν στις ίδιες τιμές! Απλά διαλέγεις το λίγο φθηνότερο που καλύπτει τα περισσότερα από αυτά που ζητάς..
Γεια σας ενδιαφέρομαι και εγώ για Μήλο για την βδομάδα μετά τον 15Αυγ, έχω αργήσει πολύ να κλείσω το ξέρω αλλά δεν ήξερα πότε θα πάρω άδεια.. Τα οικονομικά δωμάτια που λες πώς τα ζητάς;;
 

bogart

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Η Μήλος έχει εκπληκτικές παραλίες και γενικά είναι ένα πολύ όμορφο νησί αν εξαιρέσεις τον Αδάμαντα που είναι μάπα.
Η Φολέγανδρος έχει μια κουκλίστικη χώρα, ίσως η ωραιότερη που θα δεις στις Κυκλάδες και έχει 2-3 όμορφες παραλίες.
Η Φολέγανδρος για 4-5 ημέρες, η Μήλος και για περισσότερες.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Παιδια , για μια επισκεψη στη Φολεγανδρο απο Μηλο ειναι βολικο σε ο,τι αφορα τα δρομολογια με καραβι για μονοημερη?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παιδια , για μια επισκεψη στη Φολεγανδρο απο Μηλο ειναι βολικο σε ο,τι αφορα τα δρομολογια με καραβι για μονοημερη?
Ναι, γίνεται αλλά δεν θα είναι φθηνή. Με τα γρήγορα (seajet) βγαίνει 80€. Αν ένα σκέλος του ταξιδιού γίνει με συμβατικό πλοίο τότε η τιμή πέφτει περίπου στα 50€. Καλύτερη μέρα Σάββατο. Ψάξου εδώ: http://openseas.gr/
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
δε μου ανοιγει η σελιδα που μου εστειλες....ομως πολυ ακριβη βγαινει οντως....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom