Γερμανία Μια Μέρα Στο Βερολίνο Με Ποδήλατο!

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Υπέροχο. Μου βάζεις ιδέες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μας άνοιξες την όρεξη για Βερολίνο με το φωτο-οδοιπορικό σου!
 

die_hard

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
μπορεις να μου εξηγησεις κατι?καταρχας επειδη εκει δεν ειναι ελλαδα μπορεις να πας παντου με το ποδηλατο η μονο στους ποδηλατοδρομους?και κατι ακομα η πρωτη φωτογραφια με το φαγητο τι ακριβως ειναι?
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
Αν αυτο το εκανες ανημερα της Κυριακης του Πασχα, μαλλον καπου θα συναντηθηκαν το ''Fat Bike'' σου με το κινεζικο το δικο μου, εμεις δεν ειχαμε ψαξει απο πριν για ενοικιαση ποδηλατου, στο βερολινο μας προεκυψε η ιδεα και ετσι ψαχναμε, ρωταγαμε κτλ και βρεθηκαμε σε ενα μαγαζι που οι ιδιοκτητες ηταν κινεζοι και ναι βρηκαμε 2 ποδηλατα!!!
αααα..... δύσκολο το βλέπω, μάλλον απίθανο, μια εβδομάδα νωρίτερα τριγυρνούσαμε εκεί και ευτυχώς τότε βρήκαμε ποδήλατα με την πρώτη! Ίσως να ήμασταν και τυχεροί..
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
μπορεις να μου εξηγησεις κατι?καταρχας επειδη εκει δεν ειναι ελλαδα μπορεις να πας παντου με το ποδηλατο η μονο στους ποδηλατοδρομους?και κατι ακομα η πρωτη φωτογραφια με το φαγητο τι ακριβως ειναι?
Δε γνωρίζω την νομοθεσία τους και ίσως είμαι λάθος αλλά παντού έβλεπα ποδήλατα! Ακόμα και σε μεγαλύτερους δρόμους στην δεξιά λωρίδα! Τα αμάξια περίμεναν υπομονετικά ή άλλαζαν λωρίδα.
Υποθέτω πως λογικά στους αυτοκινητοδρόμους θα απαγορεύεται. Αλλά εκεί έχει ποδηλατοδρόμους παράλληλα, οπότε κανένα πρόβλημα.
Επίσης στα πεζοδρόμια υπήρχαν ελάχιστα ποδήλατα και με ταχύτητες χελώνας και πάντα με σεβασμό στους πεζούς. Πολλοί ξεκαβάλαγαν και το περπατούσαν.
Μου δημιουργήθηκε η αίσθηση να απαγορεύεται εκτός από σημεία που υπήρχε ταμπέλα "frei" και το σύμβολο του ποδηλάτου.

Στην φωτογραφία εδώ διακρίνεται καλύτερα (σε άλλο μέτριο εστιατόριο,για μια μπύρα κ ένα μεζέ ίσα ίσα) και είναι το συνηθισμένο χοιρινό λουκάνικο με πουρέ ή πατάτες και το γνωστό ξινολάχανο τουρσί. Το βρίσκεις ως "Bratwurst mit Sauerkraut und Kartoffeln" ή κάτι παρεμφερές!

alh6.googleusercontent.com__KcEiQo6MaiE_Tb7mw0yQ2MI_AAAAAAAAAN4_r4jzlNSj4Tw_P4170569_094.jpg
 

Attachments

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πολύ καλη δουλειά!!!
Εχω μια φιλη, που κοιτώντας τις φωτο σου, αγριεψε, και μάλλον θα την ξαναψάχνουμε Βερολίνο μεριά !!!!:haha::haha::haha:
 

Lebowski2112

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ινδία-Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Βερολινοκαι ποδηλατο οντως πανε μαζι....τελειες φωτο!!!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ζηλεύω απίστευτα!!!!!!!!!
...και που δεν ξέρω ποδήλατο (ναι, το ομολογώ!) και που έχω καιρό να πάω Βερολίνο :(

Υπέροχες φωτό παρεπιπτόντως!!! :D
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.101
Likes
23.967
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Θαυμάσια βόλτα.
Καταπληκτικές φωτογραφίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom