Μιλανο - Μοντσα F1

gtok34

Member
Μηνύματα
24
Likes
12

Τα βρηκα και εγω αυτα αλλα απο τους χαρτες αυτους δυστυχώς δεν εβγαλα ακρη....Εχει τοσες πολλες πληροφοριες πανω που σε μπερδευουν. Βλεπω τις μαυρες στασεις Garibaldi και Centrale υποθετω οτι απο εκει παιρνεις αυτα τα λεωφορεια. Αλλα βλεπω οτι φευγουν δεξια της πιστας και δεν σε πανε δυτικα που ειναι η εισοδος Vedano. Στις αλλες δυο εικονες δεν μπορεσα να καταλαβω τι γινετε. Γνωριζεις λεπτομερειες? Μιλαω για λεωφορεια παντα να φευγει απο Μιλανο.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Οι πληροφοριες ειναι στα αγγλικα οχι στα ιταλικα γιαυτο τα ποσταρα. Οι μαυρες γραμμες ειναι του τρενου, και λεει απο ποιοθς σταθμους του Μιλάνου σε πανε Monza κι απο εκει με λεοφωρεια οπως λεει και το σαιτ. Πρεπει να διαβασετε ολες τις πιθανες λυσεις, τρενα, παρκινγκ κλπ για να καταλήξετε πως να πατε. Εχει πολλα παρκινγκ και πολλες λυσεις αναλογα σε ποιο θα αφησετε το αυτοκινητο αν το παρετε.
Για μενα, εκτος αν πατε πολυ πρωι και βρειτε θεση, ειναι ταλαιπωρια.
 

gtok34

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Για τις εικονες ελεγα οτι ειναι ολα στα Ιταλικα....και δεν καταλαβαινω τι λεει...προσπαθησα με google μεταφραση να βρω ακρη. Αρα τα shutle λεωφορεια δεν ξεκινανε απο Μιλανο οπως ελεγε ο φιλος παραπανω....να σε πανε κατευθειαν στην πιστα. Για τα τρενα τα εχω βρει τα δρομολογια....Εγω ελεγα μηπως εχει λεωφορεια να μην αλλαζεις τρενα λεωφορεια. Δεν ξερω τι θα κανουμε ειλικρινα πονοκεφαλιασαμε πολυ μπερδεμα. Στην Βουδαπεστη περισυ....ηταν απλα τα πραγματα γυρω γυρω απο την πιστα υπηρχαν παρκινγ που εκανες να φτασεις 1 ωρα και παραπανω ...αλλα τελος το αφηνες εκει ουτε κοστος τιποτα. Εδω ειναι πολυ διαφορετικα. Μαλλον θα παμε σε καποιο απο αυτα τα parking Που γραφει και θα παρουμε απο εκει το λεωφορειο για την πιστα. Η μετα την αρχικη λυση που βρηκαμε η οποια ειναι η καλυτερη πιστευω στο Parking κοντα στην πυλη εισοδου...αρκει να εχει θεσεις.

Για τις εικονες ελεγα οτι ειναι ολα στα Ιταλικα....και δεν καταλαβαινω τι λεει...προσπαθησα με google μεταφραση να βρω ακρη. Αρα τα shutle λεωφορεια δεν ξεκινανε απο Μιλανο οπως ελεγε ο φιλος παραπανω....να σε πανε κατευθειαν στην πιστα. Για τα τρενα τα εχω βρει τα δρομολογια....Εγω ελεγα μηπως εχει λεωφορεια να μην αλλαζεις τρενα λεωφορεια. Δεν ξερω τι θα κανουμε ειλικρινα πονοκεφαλιασαμε πολυ μπερδεμα. Στην Βουδαπεστη περισυ....ηταν απλα τα πραγματα γυρω γυρω απο την πιστα υπηρχαν παρκινγ που εκανες να φτασεις 1 ωρα και παραπανω ...αλλα τελος το αφηνες εκει ουτε κοστος τιποτα. Εδω ειναι πολυ διαφορετικα. Μαλλον θα παμε σε καποιο απο αυτα τα parking Που γραφει και θα παρουμε απο εκει το λεωφορειο για την πιστα. Η μετα την αρχικη λυση που βρηκαμε η οποια ειναι η καλυτερη πιστευω στο Parking κοντα στην πυλη εισοδου...αρκει να εχει θεσεις.
απ οτι βλεπω μαλιστα δινει και βροχη με καταιγίδες την μερα των αγωνων οποτε μαλλον το αυτοκινητο θα ειναι η λυση...αλλιως θα γινουμε μουσκεμα
 
Last edited by a moderator:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Για τις εικονες ελεγα οτι ειναι ολα στα Ιταλικα....και δεν καταλαβαινω τι λεει...προσπαθησα με google μεταφραση να βρω ακρη. Αρα τα shutle λεωφορεια δεν ξεκινανε απο Μιλανο οπως ελεγε ο φιλος παραπανω....να σε πανε κατευθειαν στην πιστα. Για τα τρενα τα εχω βρει τα δρομολογια....Εγω ελεγα μηπως εχει λεωφορεια να μην αλλαζεις τρενα λεωφορεια. Δεν ξερω τι θα κανουμε ειλικρινα πονοκεφαλιασαμε πολυ μπερδεμα. Στην Βουδαπεστη περισυ....ηταν απλα τα πραγματα γυρω γυρω απο την πιστα υπηρχαν παρκινγ που εκανες να φτασεις 1 ωρα και παραπανω ...αλλα τελος το αφηνες εκει ουτε κοστος τιποτα. Εδω ειναι πολυ διαφορετικα. Μαλλον θα παμε σε καποιο απο αυτα τα parking Που γραφει και θα παρουμε απο εκει το λεωφορειο για την πιστα. Η μετα την αρχικη λυση που βρηκαμε η οποια ειναι η καλυτερη πιστευω στο Parking κοντα στην πυλη εισοδου...αρκει να εχει θεσεις.
Δεν ειμαι σιγουρη για λεωφορεια απο Μιλανο, αν βαλουν θα ειναι απο stazione centrale, απέξω εχει σταθμο λεωφορειων , απο εκει που πανε malpensa.Το προβλημα ειναι οτι το autodromo ειναι μεσα σε ενα τεραστιο παρκο με πολλες εισοδους, δεν ξερω να σου πω απο ποια να μπειτε, φανταζομαι αναλογα το εισητηριο που εχετε βγαλει. Αν πατε νωρις, φανταζομαι θα βρειτε θεσεις, δε νομιω να πηγαινει ολος ο κοσμος με αυτοκινητο, αντιθετα, πιστευω οτι το αποφευγουν.
 

gtok34

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Οκ αυτο μαλλον βλεπω να κανουμε να παμε στα Parking τα υπαιθρια στην Μοντζα και μετα απο εκει λεωφορειο για την πιστα Vedano οπου ειναι και τα εισητήρια μας....Να στε καλα για την βοηθεια....και τους δυο σας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.672
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom