Μονακό Μονακο... συγκοινωνιες...

Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μονακό
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Καλησπερα σας,
Στις αρχες Αυγουστου προκειται να φιλοξενηθω στο Μοντε-Καρλο.
Καθως ο φιλος που εχει την ευγενικη καλωσυνη να με φιλοξενησει, θα εργαζεται, ολο το πρωι κ ολο το βραδυ, με ενα διαλειμμα το μεσημερι, σκεφτομαι να το γυρισω μονη μου.
Θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ειναι ασφαλες για μια κοπελα να τριγυρναει μονη στους δρομους του, αν υπαρχουν συγκοινωνιες-λεωφορεια ή οτιδηποτε αλλο- (καποιος μου ειπε οτι δεν εχει καθολου τετοια μεσα, καθως οι πλουσιοι κατοικοι του δεν τα προτιμουν :haha:), τι αξιζει να δω και βεβαια αν αρκει μια εβδομαδα για να δω το Μονακο κ καποια περιξ...

Ευχαριστω εκ των προτερων

Υγ... Επιπλεον, εχω βρει οικονομικα εισητηρια με καποια ελβετικη εταιρεια ονοματι Flybaboo. Την γνωριζει κανεις? να την προτιμησω η να ακολουθησω την ακριβη συνταγη Ολυμπακη κ αλλες???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σας,
Στις αρχες Αυγουστου προκειται να φιλοξενηθω στο Μοντε-Καρλο.
Καθως ο φιλος που εχει την ευγενικη καλωσυνη να με φιλοξενησει, θα εργαζεται, ολο το πρωι κ ολο το βραδυ, με ενα διαλειμμα το μεσημερι, σκεφτομαι να το γυρισω μονη μου.
Θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ειναι ασφαλες για μια κοπελα να τριγυρναει μονη στους δρομους του, αν υπαρχουν συγκοινωνιες-λεωφορεια ή οτιδηποτε αλλο- (καποιος μου ειπε οτι δεν εχει καθολου τετοια μεσα, καθως οι πλουσιοι κατοικοι του δεν τα προτιμουν :haha:), τι αξιζει να δω και βεβαια αν αρκει μια εβδομαδα για να δω το Μονακο κ καποια περιξ...

Ευχαριστω εκ των προτερων

Υγ... Επιπλεον, εχω βρει οικονομικα εισητηρια με καποια ελβετικη εταιρεια ονοματι Flybaboo. Την γνωριζει κανεις? να την προτιμησω η να ακολουθησω την ακριβη συνταγη Ολυμπακη κ αλλες???
Μας κάνεις πλάκα, δε μπορέι...
Το Μονακό είναι όσο πιο ασφαλές μπορεί να γίνει ένα μέρος. Ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι να σε πατήσει καμμιά Ferrari. Η χώρα είναι μια σταλιά, περπατιέται άνετα, δε χρειάζεσαι μέσο, ενώ για πιο πέρα (Νίκαια, Κάννες, Grasse κλπ) υπάρχει τραίνο.

Από κει και πέρα, οι οδικές διαδρομές (Τρία Corniche) στα βουνά γύρω από το Μονακό είναι από τις ωραιότερες του κόσμου. Αμαρτία να μην τις δείς λόγω έλλειψης αυτοκινήτου... Νοίκιασε ένα για 1-2 μέρες τουλάχιστον.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τη flybaboo.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Σε όλο το Μονακό υπάρχουν κάμερες ασφαλείας.κατά τα λοιπά σου απάντησε ο τάβερ.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μονακό
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Χαχαχα... ημουν σιγουρη οτι θα ηταν χαζη η ερωτηση περι ασφαλειας, αλλα ειπα να ρωτησω για παν ενδεχομενο!...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μας κάνεις πλάκα, δε μπορέι...
Το Μονακό είναι όσο πιο ασφαλές μπορεί να γίνει ένα μέρος. Ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι να σε πατήσει καμμιά Ferrari.


:haha::haha::haha: Είσαι φοβερός! Πάντως είναι γεγονός, κάπου το διάβασα, ότι το Μονακό έχει 0% ανεργία και συνεπώς 0% εγκληματικότητα!
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
ε ναι αν φοβασαι στο μονακο, τοτε τι να πουμε για την αθηνα και την θεσσαλονικη? :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom