Μονιμες η μεγαλες διακοπες που λετε ?

kiva

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σας χαιρετω ολους και ολες και ειμαι ετοιμος να εκραγω. Πιστευω οτι δεν παει αλλο σκεπτομαι οτι πρεπει να κανω εαν οχι μονιμες σιγουρα μεγαλες διακοπες.Σας ζητω εαν γινεται με την μεγαλη εμπειρια που εχεται απο την διαμονη σας σε αλλες χωρες να μου πειτε την γνωμη σας για το καλιτερο μερος που μπορει να παει κανεις για κανα χρονο και εαν θελει να μεινει και για κανα χρονο ακομη.Το μονο να μην μου προτεινεται κατι ακριβοτερο απο εδω ,να μια χωρα με την κουλτουρα της Σκωτιας την ανθρωπια της Σουηδιας την ανεμελια της Ιταλιας την γαληνη της Ταιλανδης την τελειοτητα της Συγκαπουρης ... τι λετε θα με βοηθησετε ?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Δεν θελω να σε στεναχωρησω ... αλλα αν υπηρχε αυτη η χωρα που φανταζεσαι οι περισσοτεροι θα ημασταν ηδη εκει !!!!

Παντως το που θελει καποιος να κανει ετησιες διακοπες ειναι θεμα γουστου και ως γνωστο τα γουστα ποικιλουν....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.571
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα. Αν δώσεις πιο συγκεκριμένες πληροφορίες ίσως να βοηθήσεις να πάρεις πιο εύστοχες συμβουλές.

Τί ακριβώς θέλεις να κάνεις εκεί που θα πας; Θα εργάζεσαι; Θα κάθεσαι; Θες να σπουδάσεις κάτι (μια γλώσσα, τέχνη, φιλοσοφία;);Τι είδους μέρη σου αρέσουν; Θα μπορούσες να είσαι σε τροπική, τριτοκοσμική, αναπτυσσόμενη χώρα; Τι μπάτζετ έχεις; Θα είσαι μόνος σου; Τι γλώσσες μιλάς;
 

kiva

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν θελω να σε στεναχωρησω ... αλλα αν υπηρχε αυτη η χωρα που φανταζεσαι οι περισσοτεροι θα ημασταν ηδη εκει !!!!

Παντως το που θελει καποιος να κανει ετησιες διακοπες ειναι θεμα γουστου και ως γνωστο τα γουστα ποικιλουν....
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου , παρ ολα αυτα ομως θα ηθελα τις γνωσεις σου επανω σ αυτο το θεμα και ο λογος ειναι που πραγματικα το εχω αναγκη . Ειναι γεγονος οτι εχω παει σε αρκετα μερη αλλα ποτε δεν ειχα μια ολοκληρωμενη αποψη εαν πραγματικα θα ηταν ωραια οταν θα εμενα ενα μεγαλο χρονικο διαστημα εκει , βλεπεις ποτε δεν καταφερα να κανω διακοπες μαζεμενες περισσοτερο απο 15 ημερες καθε χρονια, ετσι πιστευω οτι μια εμπειρια δικια σας πιθανον να μου κανει αυτο το κλικ που λενε και να την ακολουθησω .
 

kiva

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα. Αν δώσεις πιο συγκεκριμένες πληροφορίες ίσως να βοηθήσεις να πάρεις πιο εύστοχες συμβουλές.

Τί ακριβώς θέλεις να κάνεις εκεί που θα πας; Θα εργάζεσαι; Θα κάθεσαι; Θες να σπουδάσεις κάτι (μια γλώσσα, τέχνη, φιλοσοφία;);Τι είδους μέρη σου αρέσουν; Θα μπορούσες να είσαι σε τροπική, τριτοκοσμική, αναπτυσσόμενη χώρα; Τι μπάτζετ έχεις; Θα είσαι μόνος σου; Τι γλώσσες μιλάς;
Φιλε μου μαθε , οτι θελω να παω εκει για απολαυση και οχι για εργασια Πραγματικα θα μπορουσα να μεινω σε μερη σαν αυτα που μου λες μιας και το μπατζετ μου θα ειναι στα επιπεδα ενος απλου εργαζομενου εδω , γνωριζω απλα αγγλικα και λεω να παρω και την γυναικα μου μαζι εαν ειναι μεχρι τοτε καλο κοριτσι (αστειο ).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom