Δανία Μονοήμερη στην Κοπεγχάγη.. γίνεται;;

Capitals

Member
Μηνύματα
25
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι - Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ευρώπης
Καλησπέρα.. ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο είναι εφικτό να περάσω μια μέρα στην κοπεγχάγη.. μου φανηκε σχετικα μικρή πόλη για να δώ τα βασικά ( μικρή γοργόνα κλπ) ...αα επίσης ειναι ακριβή πόλη;; τι παίζει με το συνάλλαγμα;;
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Καλησπέρα.. ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο είναι εφικτό να περάσω μια μέρα στην κοπεγχάγη.. μου φανηκε σχετικα μικρή πόλη για να δώ τα βασικά ( μικρή γοργόνα κλπ) ...αα επίσης ειναι ακριβή πόλη;; τι παίζει με το συνάλλαγμα;;
Aν δεν θές να μπεις σε μουσεία αλλά απλά να περιηγηθείς στην πόλη μια μερα ειναι αρκετή για να δεις τα βασικά. Χοντρικά υπολόγιςε πως με 1 ευρώ θα πάρεις 7 κορώνες και ο καφές κοστιζει γύρω στις 40kr, ενα γεύμα στην φοιτητοπεριοχή 100kr per person και μια μπύρα 50kr. Αν εχεις αναληπτική ή πιστωτική κάρτα δεν χρειάζεσαι συνάλλαγμα.
 

Capitals

Member
Μηνύματα
25
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι - Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ευρώπης
Ευχαριστώ πολύ... αν και πολύ ακριβή ελπίζω να αξίζει... θα σας πω εντυπώσεις!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Aν δεν θές να μπεις σε μουσεία αλλά απλά να περιηγηθείς στην πόλη μια μερα ειναι αρκετή για να δεις τα βασικά. Χοντρικά υπολόγιςε πως με 1 ευρώ θα πάρεις 7 κορώνες και ο καφές κοστιζει γύρω στις 40kr, ενα γεύμα στην φοιτητοπεριοχή 100kr per person και μια μπύρα 50kr. Αν εχεις αναληπτική ή πιστωτική κάρτα δεν χρειάζεσαι συνάλλαγμα.
Δεν θυμάμαι να πλήρωσα πουθενά τόσο ακριβό καφέ, εκτός αν εννοείς στη Nyhavn, που θα ήταν αναμενόμενο.
Για το γεύμα οι τιμές είναι κάπου εκεί.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Δεν θυμάμαι να πλήρωσα πουθενά τόσο ακριβό καφέ, εκτός αν εννοείς στη Nyhavn, που θα ήταν αναμενόμενο.
Για το γεύμα οι τιμές είναι κάπου εκεί.
Τον πιο φθηνό καφέ στην Κοπεγχάγη τον πήρα απο Burger King με 18kr. Όπου αλλού έκατσα οι τιμές κυμαίνονταν απο 30kr-40kr, εξαρτάται τον καφέ. Έχω πληρώσει και 80kr σε ένα καφε απεναντι απο τον σταθμό, απο την Νyhavn το περιμένεις, αλλα γύρω απο τον σταθμό όχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom