Αζερμπαϊτζάν Μπακού, Αζερμπαιτζάν

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
Θυμηθείτε πως εκτός από εισητήρια χρειάζεστε και βίζα...
Η οποία εκδίδεται μονον από την εδώ πρεσβεία ή έστω ηλεκτρονικώς;

Διάβασα ότι παίζει και η αγορά της και κατα την αφιξη.

The benefit of getting Azerbaijan visa on arrival is, visitors can get their visa at any airport. Nevertheless, a limited number of country nationalities are allowed to take this action.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η οποία εκδίδεται μονον από την εδώ πρεσβεία ή έστω ηλεκτρονικώς;

Διάβασα ότι παίζει και η αγορά της και κατα την αφιξη.

The benefit of getting Azerbaijan visa on arrival is, visitors can get their visa at any airport. Nevertheless, a limited number of country nationalities are allowed to take this action.
Το 2017 που πήγα, υπήρχε e-visa για τους πολίτες της ΕΕ. Η Visa μπορούσε να αποκτηθεί ηλεκτρονικά, με χρέωση €20 περίπου σε πιστωτική κάρτα. Δεν ξέρω πόσο πάει τώρα η e-visa, αλλά visa on arrival διαβάζω πως δεν υπάρχει για τους ευρωπαίους (μόνο η e-visa ή από το προξενείο).
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
Τον Οκτώβριο του 2020 με τον κοβιντ οταν ακυρώθηκε η πτήση SAW-GYD-SAW , μου εδωσαν μια διετία περιθώριο.

τον Μάιο του 2022, τους ρώτησα σχετικά και μου εγραψαν οτι επεκτείνεται άλλον εναν χρόνο - δηλαδη Οκτώβριος 2023

Μπαίνω τώρα να κλεισω, ψαχνω πεδίο για να βαλω το voucher number αλλά πουθενα αυτό.

Εχω ρωτησει στο μεηλ όπου μου ειχαν γραψει οτι ισχύει μεχρι τον Οκτ φέτος, αλλά νο ριπλάϊ.

Καλώ και στο +994 12 5988880 ειμαι ώωωωωρες στο τελέφωνο εν αναμονή, ακούω ενα κάτι σαν τζουρά και δεν μπορώ να ριξω κέρμα να βάλει κάτι άλλο κάναν Τάκη Μουσαφίρη ξερωγώ.

εν τω μεταξυ αναζητωντας καποια σχετικά στο google, σου βγαζει σελιδα λινκ:

https://www.azal.az/de/information/covid-refund-exchange

και αν κανεις κλικ, σε παει απλώς στο https://www.azal.az/

Μηπως να αρχισω να κλαίω τα 99 ευρώ ;

Καποια ιδέα - συμβουλή περισσότερο ακτιβιστική;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.354
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom