Ινδονησία Μπαλί...Γιατί αγχώνομαι πέστε μου!

Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
Τοσκανη
Καλησπέρα σε όλους!Αποφάσισα κι εγώ να πάω για γαμήλιο ταξίδι στο μπαλί μετά από επιμονή του έτερου ήμισυ(αν με ρωτάτε,σε έναν αμπελώνα στην Ιταλία θα ήθελα να πάω,να πίνω τα κρασάκια μου και να γυρίζω τα χωριά τους)Εν πάσει περιπτώση,πήγαμε σε ένα ταξιδιωτικό να μας πούνε τιμές,είδαμε τα ξενοδοχεία και επειδή δεν ήμασταν σίγουροι που θα μείνουμε,κλείσαμε τα αεροπορικά και είπαμε τα ξενοδοχεία από βδομάδα..(5 μερες κάπου παραθαλάσσια και 3 μέρες στο UBUD).Οταν όμως ήρθα σπίτι και έψαξα τα ίδια ξενοδοχεία για τις ίδιες μέρες που μου λεγε ο πράκτορας,η έκδρομη έβγαινε 300 ευρώ φθηνότερη στο άτομο από όσο μου είπε εκείνος.Και ερωτώ...1)Εάν κλείσω μόνο τα αεροπορικά από το πρακτορείο,θα έχω ταξιδιωτική ασφάλιση? 2)Θα μπορώ να βρω μόνη μου καλό ξεναγό εκεί? 3)Πριν 3 χρόνια πήγε με το ίδιο πρακτορείο η αδερφή μου και έχει κρατήσει το τηλέφωνο του αντιπροσώπου στο μπαλί,υπάρχει περίπτωση να με εξυπηρετήσει αν πάω χωρίς το πρακτορείο? 4)Πείτε μου ότι τζάμπα αγχώνομαι!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
Καλησπέρα σε όλους!Αποφάσισα κι εγώ να πάω για γαμήλιο ταξίδι στο μπαλί μετά από επιμονή του έτερου ήμισυ(αν με ρωτάτε,σε έναν αμπελώνα στην Ιταλία θα ήθελα να πάω,να πίνω τα κρασάκια μου και να γυρίζω τα χωριά τους)Εν πάσει περιπτώση,πήγαμε σε ένα ταξιδιωτικό να μας πούνε τιμές,είδαμε τα ξενοδοχεία και επειδή δεν ήμασταν σίγουροι που θα μείνουμε,κλείσαμε τα αεροπορικά και είπαμε τα ξενοδοχεία από βδομάδα..(5 μερες κάπου παραθαλάσσια και 3 μέρες στο UBUD).Οταν όμως ήρθα σπίτι και έψαξα τα ίδια ξενοδοχεία για τις ίδιες μέρες που μου λεγε ο πράκτορας,η έκδρομη έβγαινε 300 ευρώ φθηνότερη στο άτομο από όσο μου είπε εκείνος.Και ερωτώ...1)Εάν κλείσω μόνο τα αεροπορικά από το πρακτορείο,θα έχω ταξιδιωτική ασφάλιση? 2)Θα μπορώ να βρω μόνη μου καλό ξεναγό εκεί? 3)Πριν 3 χρόνια πήγε με το ίδιο πρακτορείο η αδερφή μου και έχει κρατήσει το τηλέφωνο του αντιπροσώπου στο μπαλί,υπάρχει περίπτωση να με εξυπηρετήσει αν πάω χωρίς το πρακτορείο? 4)Πείτε μου ότι τζάμπα αγχώνομαι!!
1)εννοείται 2)εννοείται 3)εννοείται και 4)εννοείται!!!
Τζάμπα αγχώνεσαι!!! :lol:
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
Τοσκανη
Γέλασα πολύ γιατί το έγραφα πόση ώρα το μήνυμα,σβήστηκε,το ξανάγραψα και πήρα απάντηση στο πιτς φιτίλι σε μία γραμμή!Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
Τοσκανη
Ας συνεχίσω να ρωτάω...Στο Royal Pita Maha έχει μείνει κανείς ή αν το είδε από κοντά τελοσπάντων..Εκεί θέλουμε να μείνουμε στο Ubud..Οσον αφορά κάτι παραθαλάσσιο..Μας πρότειναν το Pan Pacific,το Nusa Dua Beach και το Intercontinental αλλά είναι μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες με τίποτα το παραδοσιακό και το μαγικό στο ύφος και την ατμόσφαιρα των δωματίων.Καμία πρόταση?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μην αγχώνεσαι καθόλου...
Μόνο θα σου πρότεινα 3 μέρες παραθαλάσσια και 5 στο Ubud;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
Ας συνεχίσω να ρωτάω...Στο Royal Pita Maha έχει μείνει κανείς ή αν το είδε από κοντά τελοσπάντων..Εκεί θέλουμε να μείνουμε στο Ubud..Οσον αφορά κάτι παραθαλάσσιο..Μας πρότειναν το Pan Pacific,το Nusa Dua Beach και το Intercontinental αλλά είναι μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες με τίποτα το παραδοσιακό και το μαγικό στο ύφος και την ατμόσφαιρα των δωματίων.Καμία πρόταση?

Βασικά η θάλασσα στη Nusa Dua είναι χάλια... καμία σχέση με τα κρυστάλλινα διαυγή νερά των υποτιθέμενων εξωτικών νησιών...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Ας συνεχίσω να ρωτάω...Στο Royal Pita Maha έχει μείνει κανείς ή αν το είδε από κοντά τελοσπάντων..Εκεί θέλουμε να μείνουμε στο Ubud..Οσον αφορά κάτι παραθαλάσσιο..Μας πρότειναν το Pan Pacific,το Nusa Dua Beach και το Intercontinental αλλά είναι μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες με τίποτα το παραδοσιακό και το μαγικό στο ύφος και την ατμόσφαιρα των δωματίων.Καμία πρόταση?
To Royal Pita Maha το είδα όταν έκανα rafting.. πέρασα από το ποτάμι δίπλα στο ξενοδοχείο, φαινόταν super.
Όσο για παραθαλάσσια θα σου πρότεινα να ψάξεις καμιά βίλα στο Seminyak.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Οι βίλες είναι απίστευτες... δεν έχουν σχέση με τις ξενοδοχειακές μονάδες.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
ολα θα ειναι τελεια και θα περασετε ωραια!μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει λογος.εγω βεβαια ειχα αρρωστησει οταν πηγαμε τον ιουλιο γιατι ειχε πολυ υγρασια αλλα το μερος ειναι πολυ ομορφο!
 

eleana_lion

Member
Μηνύματα
24
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη και παλι Ται....
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα....
εγώ πάλι πήγα Κούτα και Σεμινιάκ κ πέρασα απαίσια... η θάλασσα ήταν πολύυυυ βρώμικη, ο καιρός χάλια κ οι άνθρωποι ολίγον αγενείς εώς κακοί. στο Ουμπούντ αντιθέτως πανέμορφα! αλλά χωρίς θάλασσα... θα πρότεινα 3ήμερη εκδρομή στα νησάκια Τζίλι για μακροβούτια..υπέεεεεροχα! κρίμα που δε πρόλαβα να πάω... σας εύχομαι τα καλύτερα κ βιον ανθόσπαρτον :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom