Ινδονησία Μπαλι με Qatar airways.γνωριζει κανεις?

k77

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
φιτζι
:clap:καλησπερα σε ολους...απο ενα καινουριο μελος.σε 15 μερες σκεφτομαι για ταξιδι στο μπαλι..ενω εχω δει οτι οι φοροι για μπαλι ειναι 385(απο ταξιδιωτικα πρακτ) με την καταρ μου βγαζει φορους 210..κατι..τι γινετε???ειναι ετσι η υπαρχει κατι προσθετο που δεν προσδιοριζεται και θα το μαθω οταν κατεβω στο μπαλι??ευχαριστω!!!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Οι φόροι των αεροπορικών εισητηρίων είναι διαφορετικοί ανάλογα με την εταιρεία και όχι ανάλογα τον προορισμό.
Το ταξιδιωτικό πρακτορείο σου έδωσε τιμή για άλλη αεροπορική εταιρεία(πιθανότατα Thai) και όχι για τη Qatar που εσύ αναφέρεις.
 

k77

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μπαλι
Ταξίδι-Όνειρο
φιτζι
evi01 σε ευχαριστω για την βοηθεια αλλα...η μια αεροπορικη(qatar) εχει φορους 216 και η αλλη(thai) 248..απο τα 385 του γραφειου παλι απεχω καμποσα ευρω...?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
evi01 σε ευχαριστω για την βοηθεια αλλα...η μια αεροπορικη(qatar) εχει φορους 216 και η αλλη(thai) 248..απο τα 385 του γραφειου παλι απεχω καμποσα ευρω...?
Έχεις δίκιο, έτσι όπως τα λες είναι.
Απευθύνσου στο ταξιδιωτικό γραφείο για να σου λύσει την απορία.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Οι φόροι των αεροπορικών εισητηρίων είναι διαφορετικοί ανάλογα με την εταιρεία και όχι ανάλογα τον προορισμό.
Το ταξιδιωτικό πρακτορείο σου έδωσε τιμή για άλλη αεροπορική εταιρεία(πιθανότατα Thai) και όχι για τη Qatar που εσύ αναφέρεις.
Οι δυο αεροπορικές εταιρίες πραγματοποιούν το ταξίδι με διαφορετική ενδιάμεση στάση. Άλλους φόρους έχει το αεροδρόμιο της Ντόχα και άλλους το αεροδρόμιο της Μπανγκόκ.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Το πρακτορείο, επίσης, δεν δουλεύει για την ψυχή της θείας του, έτσι?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ομολογώ οτι πρώτη φορά ακούω οτι εντόπισε κάποιος τους φόρους και την διαφορά τους απο εταιρεία σε εταιρεία..
συνήθως αρκούμαι να ξέρω την τιμή του εισιτηρίου με οτι αυτό περιέχει.
στο ταξίδι μου στο μπαλί τον δεκέβριο με qatar πέταξα μέσω σιγκαπουρης -δηλαδή σταμάτησε για δυο ώρες και μετά ξανά επιβίβαση για denpasar.
δύο πράγματα υπέθεσα,
οτι θα έπαιρνε επιβάτες
ή οτι θα έβαζε καυσιμα...
παιζει να το έκανε για τους φόρους??
πραγματικά θα ήθελα να γνωρίζω ...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@renata, όπως ανέφερα και παραπάνω το κάθε αεροδρόμιο έχει τους δικούς του φόρους..
Για το συγκεκριμένο ταξίδι στο Denpasar με την ενδιάμεση στάση στη Σιγκαπούρη, ο λόγος που γίνεται η στάση είναι για να εξυπηρετήσει η qatar δυο προορισμούς με ένα δρομολόγιο και όχι για να εισπράξει φόρους που στην τελική θα τους αποδώσει στο Changi airport...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom