Σλοβακία Μπρατισλαβα με τρένο....πληροφορίες!!

iri

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του travelstories!Μόλις έγινα μέλος και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες...
Απο ότι ξέρω,δυστυχώς,ο ΟΣΕ δεν κάνει διεθνή δρομολόγια.Θα ήθελα πάρα πολύ να ταξιδέψω με τρένο στην Μπρατισλάβα!Έχω πάει ήδη μια φορά με αεροπλάνο αλλά πιστεύω πως δεν υπάρχει μεταφορικό που να συγκρίνεται με το τρένο..Είμαι όμως αρκετά άσχετη και θα ήθελα να μου πει κάποιος πώς θα μπορούσα να κάνω αυτό το ταξίδι!
Ύπάρχουν κάποια συνδιαστικά δρομολόγια?Θα μπορούσα να φτάσω με αλλο μέσο μέχρι ενός σημείου και να συνεχίσω από εκεί με τρένο?


Τι μου προτείνετε γενικά???
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Περισσότερες πληροφορίες
Για βελιγραδι υπάρχουν 3 εταιρειες που εκτελούν λεωφορειακές γραμμές
Fp Travel
Simeonidis Tours
ALAMANIS Beograd
μπορείς να πάρεις τηλ για αναλυτικές πληροφορίες

Απο κει και πέρα Βελιγράδι Βουδαπέστη με τρένο το εισιτήριο πριν ενα χρόνο στοίχιζε 17 ευρω μια διαδρομή, 7 ωρες απόσταση, κόβεις την ίδια μέρα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εχω κανει την αναποδη διαδρομη .. Μπρατισλαβα-Βουδαπεστη,Βουδαπεστη-Βελιγραδι,Βελιγραδι-Θεσσαλονικη,Θεσσαλονικη-Αθηνα .. Αμα μου λεγανε να το ξαναεκανα(ξεχωρα οτι δεν μπορω λογω του οτι ο ΟΣΕ εχει κοψει τα διεθνη δρομολογια) δεν θα το ξαναεκανα .. Θα φας πιο πολλα λεφτα να φτασεις Βουδαπεστη με το τρενο απο το να πας με αεροπλανο Αθηνα-Βουδαπεστη και μετα να πας Βουδαπεστη-Μπρατισλαβα με το τρενο ;)
 

iri

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Orestcrete όσο τα κοίταξα βγαίνουν τα ίδια χρήματα πάνω κάτω..(Θεσ/νικη-Μπρατισλάβα)...Οπότε όπως μου τα λες κι εσύ μάλλον δεν αξίζει η ταλαιπωρία!!Ευχαριστώ!Καλά ταξίδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom