Κούβα Μπριζες/Ρεύμα στην Κουβα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει τι γινετε με το ρευμα στην κουβα.Γνωριζω οτι εχει 110V οποτε τι υα πρεπει να εχω μαζι μου για να φορτισω κινητο κτλ ????
σε ποια ξενοδοχεία θα μείνεις;
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
Γιωργο θα μεινω σε casas...πλην ισως απο 1-2 βραδιες στο βαραδερο....εχεις κατι να προτεινης?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ορίστε και ένας τυπικος φορτιστής κινητου. Αναφέρει ξεκάθαρα 100-240v και 50-60hz. Οπότε δουλεύει παντού. Θέλει μόνο τον απλό μετατροπέα.
 

Attachments

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιωργο θα μεινω σε casas...πλην ισως απο 1-2 βραδιες στο βαραδερο....εχεις κατι να προτεινης?
Οχι, απλά αν έμενες σε ξενοδοχεία ήξερα να σου πω ποιο Έχει τι είδους πρίζες. Ρωτα τα κασας να σου πουν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οχι, απλά αν έμενες σε ξενοδοχεία ήξερα να σου πω ποιο Έχει τι είδους πρίζες. Ρωτα τα κασας να σου πουν.
Αλλάζει το βυσματακι μόνο όμως. Τα 110 Volts παραμένουν (εκτός αν κάποιο έχει διπλή ηλεκτρική εγκατάσταση, που δε νομίζω).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αλλάζει το βυσματακι μόνο όμως. Τα 110 Volts παραμένουν (εκτός αν κάποιο έχει διπλή ηλεκτρική εγκατάσταση, που δε νομίζω).
Τα περισσότερα διπλή έχουν, τα σπίτια ομοίως.
 

Nikos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Καλημερα σε ολους.Μηπως μπορει καποιος να βαλει φωτογραφια ποιον ανταπτορα χρησιμοποιουνε στην Κουβα για να ειμαι σιγουρος για αυτον που θα παρω μαζι μου?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλημερα σε ολους.Μηπως μπορει καποιος να βαλει φωτογραφια ποιον ανταπτορα χρησιμοποιουνε στην Κουβα για να ειμαι σιγουρος για αυτον που θα παρω μαζι μου?
Καλημέρα. Για φορτίσεις κινητών, τάμπλετ κτλ αυτόν :
adaptAdor.jpg

Για άλλες συσκευές που απαιτούν γείωση, τον αντίστοιχο σε σουκο.
Σε οποιοδήποτε κατάστημα με είδη-ανταλλακτικά ηλεκτρονικών θα βρεις και τα δύο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom