Λέσβος Λήμνος Μυτιλήνη-Λήμνο

Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας.. θέλω να ταξιδέψω στην Μυτιλήνη για θρησκευτικούς λόγους αλλά σκέφτομαι να συνδυάσω και την Λήμνο στο ταξίδι μου. Είναι εφικτό ; Θα ξεκινήσω από Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι εάν πάρω το καραβι να βάλω το μηχανάκι μεσα μαζί μου έως μεταφορικό μέσο. Αν πάω με αεροπλάνο είναι προσβάσιμο το ΚΤΕΛ η κάποια συγκοινωνία ; Οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι απαραίτητη .
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλλιοπη
 

rafaela 14

Member
Μηνύματα
31
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας.. θέλω να ταξιδέψω στην Μυτιλήνη για θρησκευτικούς λόγους αλλά σκέφτομαι να συνδυάσω και την Λήμνο στο ταξίδι μου. Είναι εφικτό ; Θα ξεκινήσω από Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι εάν πάρω το καραβι να βάλω το μηχανάκι μεσα μαζί μου έως μεταφορικό μέσο. Αν πάω με αεροπλάνο είναι προσβάσιμο το ΚΤΕΛ η κάποια συγκοινωνία ; Οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι απαραίτητη .
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλλιοπη
Έχει ακτοπλοϊκή σύνδεση τώρα το Σεπτέμβριο, απλά θα πρέπει να δεις τα δρομολόγια διότι νομίζω λιγοστεύουν από Οκτώβριο.
κτελ έχει στη Μυτιλήνη, Μπορείς εδώ να δεις δρομολόγια,
ΚΤΕΛ Λέσβου - Δρομολογία Υπεραστικών Λεωφορείων
τωρα για το μηχανάκι εξαρτάται που θελεις να πας, για την πόλη βολεύει πάντως.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας.. θέλω να ταξιδέψω στην Μυτιλήνη για θρησκευτικούς λόγους αλλά σκέφτομαι να συνδυάσω και την Λήμνο στο ταξίδι μου. Είναι εφικτό ; Θα ξεκινήσω από Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι εάν πάρω το καραβι να βάλω το μηχανάκι μεσα μαζί μου έως μεταφορικό μέσο. Αν πάω με αεροπλάνο είναι προσβάσιμο το ΚΤΕΛ η κάποια συγκοινωνία ; Οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι απαραίτητη .
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλλιοπη
Καλημέρα. Να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα αν ζητάς πληροφορίες για Μυτιλήνη ή Λήμνο.
Αν ζητάς για Μυτιλήνη ισχύει ότι σου γράφει @rafaela 14 . Eπιπλέον από το αεροδρόμιο μέχρι την πόλη και άρα μέχρι τα υπερστικά ΚΤΕΛ έχει λεωφορείο ΑΣΜ | Αστικές Συγκοινωνίες Μυτιλήνης και το ταξί δεν είναι απαγορευτικό (είναι κοντά ).
Αν ρωτάς για Λήμνο, το αεροδρόμιο δεν εξυπηρετείται με ΚΤΕΛ και γενικά τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ στο νησί δεν βολεύουν καθόλου.
Μεταξύ τους τα δυο νησιά συνδέονται και με πλοίο και με αεροπλάνο, με αραιά δρομολόγια. Το μηχανάκι ως μεταφορικό μέσο στα δυο νησιά δεν είναι απαγορευτικό, θέλει όμως μεγάλη προσοχή. Ιδίως στη Μυτιλήνη, εκτός πόλης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.463
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom