ΝΥ, Κούβα ή Αμάλφι??

vst

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα.. Το όνομά μου είναι Στέλιος.. Διαβάζω με ενδιαφέρον τις ιστορίες εδώ μέσα και πήρα την απόφαση να ζητήσω την άποψή σας για το γαμήλιο ταξίδι μου..
Οι τελικές επιλογές όπως έγραψα είναι Νέα Υόρκη, Κούβα ή οδικώς από Ρώμη σε Νάπολι-Αμάλφι- Ποζιτάνο κτλ.
Οι ημερομηνίες του ταξιδιού είναι 24-31 Ιουλίου και το μπάτζετ κάπως περιορισμένο για τέτοια ταξίδια μέχρι 3000 ευρώ(εισιτήρια και διαμονή)..
Θα χαρώ να διαβάσω τις πάντα ενδιαφέρουσες απόψεις σας..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Με αυτό το μπάτζετ προτείνω Νέα Υόρκη. Άλλωστε και αν μου έλεγες σε πια από τις 3 επιλογές θα ήθελα να πάω τώρα ή ταξίδι του μέλιτος, πάλι Νέα Υόρκη θα διάλεγα. Όπου και να πάτε πάντως βιαστείτε για εισιτήρια. Άντε και καλά στέφανα :)
 

vst

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σε ευχαριστούμε.. Για Νεα Υόρκη βρήκα αεροπορικά με 1700 από Κωνσταντινούπολη αλλά δεν ξέρω αν με 1000-1300 ευρώ που απομένουν μπορώ να βρω ένα ικανοποιητικό ξενοδοχείο για 6-7 νύχτες στο Μανχάταν.. Εχεις στο νου σου να μου προτείνεις κάποιο?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Είναι τσιμπημένα τα αεροπορικά γιατί είμαστε και δυο μήνες πριν. Τώρα για ξενοδοχεία για κοιτάξτε αυτά 1, 2, 3, 4. Αν δεν σας βγαίνουν τα χρήματα, η Ιταλία παραμένει πάντα μια αγαπημένη και πανέμορφη επιλογή. Πάντως επιμένω για Νέα Υόρκη γιατί είναι ταξίδι ζωής.
 
  • Like
Reactions: vst

vst

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μεγάλη βλακεία που το άφησα τόσο αργά.. Απλά περίμενα να βγάλουν κανένα καλό πακέτο για κούβα, αλλά τελικά δεν βολεύουν οι ημερομηνίες.. Μετά από πολύ ψάξιμο για εισιτήρια βρήκα με Delta Airlines απευθείας από την Πόλη για JFK με 1425 ευρώ.. Κόβω και μία νύχτα και για έξι βράδια το Yotel στην times square μου βγαίνει περίπου 1100 ευρώ.. Βρήκα κ αυτό
Best Western Plus President Hotel at Times Square

με 1000 ευρω τις 6 νύχτες..
 
Last edited by a moderator:

geoeva01

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
orlando-miami-bahamas-n.y
Ταξίδι-Όνειρο
orlando-miami-bahamas-n.y
εκλεισα εισητηρια πριν 10 μερες για 23 νοεμβρη με 2 δεκεμβρη απο skyscanner με 360-370 ευρω το ατομο ψαξτα καλυτερα θα βρεις καλυτερες τιμες στα αεροπορικα
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μεγάλη βλακεία που το άφησα τόσο αργά.. Απλά περίμενα να βγάλουν κανένα καλό πακέτο για κούβα, αλλά τελικά δεν βολεύουν οι ημερομηνίες.. Μετά από πολύ ψάξιμο για εισιτήρια βρήκα με Delta Airlines απευθείας από την Πόλη για JFK με 1425 ευρώ.. Κόβω και μία νύχτα και για έξι βράδια το Yotel στην times square μου βγαίνει περίπου 1100 ευρώ.. Βρήκα κ αυτό
Best Western Plus President Hotel at Times Square

με 1000 ευρω τις 6 νύχτες..
Γενικά εμπιστεύομαι τις βαθμολογίες των χρηστών...Πάντως καλό μου φαίνεται, δεν καταλαβαίνω γιατί του έχουν βάλει τέτοια βαθμολογία αλλά δεν το έψαξα κιόλας :p . Αν δεν σας νοιάζουν τα αστέρια νομίζω το Yotel είναι η καλύτερη επιλογή. Άλλωστε όλο βόλτες θα είστε. :)
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
εκλεισα εισητηρια πριν 10 μερες για 23 νοεμβρη με 2 δεκεμβρη απο skyscanner με 360-370 ευρω το ατομο ψαξτα καλυτερα θα βρεις καλυτερες τιμες στα αεροπορικα
το φθινοπωρο εχει καλυτερες τιμες απο καλοκαιρι...τον ιουλιο καπου εκει ειναι,που λεει ο φιλος μας
 

vst

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
εκλεισα εισητηρια πριν 10 μερες για 23 νοεμβρη με 2 δεκεμβρη απο skyscanner με 360-370 ευρω το ατομο ψαξτα καλυτερα θα βρεις καλυτερες τιμες στα αεροπορικα
το έψαξα σε πολλές σελίδες αλλά πιο φθηνά από 700-720 το άτομο δεν βρήκα.. Αν το έκλεινα από χειμώνα σίγουρα θα έβρισκα καλύτερες τιμές...




Γενικά εμπιστεύομαι τις βαθμολογίες των χρηστών...Πάντως καλό μου φαίνεται, δεν καταλαβαίνω γιατί του έχουν βάλει τέτοια βαθμολογία αλλά δεν το έψαξα κιόλας :p . Αν δεν σας νοιάζουν τα αστέρια νομίζω το Yotel είναι η καλύτερη επιλογή. Άλλωστε όλο βόλτες θα είστε. :)

Ειδικά στη Νέα Υόρκη το ξενοδοχείο θα το έχουμε μόνο για ύπνο.. Το yotel φαίνεται ότι μου καλύπτει αυτό το κριτήριο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom