Νάξος Νάξος

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Είμαι στο καράβι, επιστροφή απο Νάξο😭😭😭Λοιπόν η Νάξος είναι ένα όμορφο νησί με ωραίες παραλίες πολυ όμορφη Χώρα κ γραφικά χωριά αλλά το feeling που μου άφησε όλα ωραία αλλά δεν μπήκε στα κυκλαδονήσια που λατρεύω και θέλω να επισκέπτομαι ξανα κ ξανα....Μείναμε σε ένα πολύ όμορφο οικογενειακό ξενοδοχείο Hotel ilion naxos, καθαρό, με πρωϊνό πολύ καλό(απο τα χεράκια της ιδιοκτήτριας), parking και 5 λεπτά με τα πόδια απο την χώρα,περιοχή Αγ. Γεώργιος.
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Παραλίες
  1. Αλυκό(Κεδρόδασος),χωρίς ξαπλώστρες και για φαγητό μια καντίνα σχετικά κοντά που δεν την τιμήσαμε.
  2. Χαβάη,ανοργάνωτη,μαζεύει νεαρό κόσμο κ πιάνει κύμα σχετικά κοντά η ίδια καντίνα που αναφέρω κ παραπάνω.
  3. Μικρολίμανο ανάμεσα στις δύο παραπάνω παραλίες,μικρό κολπάκι ανοργάνωτο.
  4. Αγ. Προκόπιος πολύ μεγάλη παραλία που μπορείς να πας είτε στα beach bar είτε στο ελεύθερο τέρμα δεξιά.Πολύ ωραία νερα ίσως κ τα καλύτερα στο νησί. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι καθίσαμε στο Macao έναντι είκοσι ευρώ το σετ οι ξαπλώστρες κ 7ευρώ το πουφ και ελάχιστη κατανάλωση 20 ευρώ.Σε κανένα beach bar στο νησί δεν παίζει μουσική.:eek:
 
Last edited:

maria30fyllou

Member
Μηνύματα
12
Likes
15
Καλησπέρα!! Είμαι από Νάξο, οπότε ότι πληροφορίες θελήσετε ευχαρίστως να σας τις δώσω, αν και όλοι όσοι έχετε έρθει έχετε δώσει πολύ καλές επιλογές. Σχετικά με την Στελίδα, θεωρείται από τις καλύτερες περιοχές της Νάξου, οπότε αν βρείτε κάτι οικονομικό να κλείσετε, μην έχετε θέμα. Υπάρχει και ένα πάρκινγκ λίγο μετά την Γρόττα και είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον να αφήσει το αμάξι του εκεί. Γενικά πάντως στην Νάξο βρίσκετε αρκετά λογικές τιμές για νησί, οπότε προτιμήστε την.
Καλησπέρα σοφία,σε παρακαλώ θα μπορέσεις να μου δώσεις πληροφορίες για το νησί?
Θα το επισκεφθουμε με τον άντρα μου 22 με 29 Σεπτεμβρίου,
Ποια χωριά αξίζει να επισκεφθούμε σίγουρα?
Φαγητό και ποτό που δε πρέπει να χάσουμε για κανένα λόγο
Διαμονή κάτι ωραίο σχετικά ήσυχο και με θέα θάλασσα
Ευχαριστώ πολύ
 

BurnItDown

Member
Μηνύματα
23
Likes
23
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Καλησπερα.Καποιες προτασεις για θαλασσινα στη χωρα της Ναξου η στα περιξ τελοσπαντων;(Οχι στα γυρω χωρια) Ευχαριστω
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σοφία,σε παρακαλώ θα μπορέσεις να μου δώσεις πληροφορίες για το νησί?
Θα το επισκεφθουμε με τον άντρα μου 22 με 29 Σεπτεμβρίου,
Ποια χωριά αξίζει να επισκεφθούμε σίγουρα?
Φαγητό και ποτό που δε πρέπει να χάσουμε για κανένα λόγο
Διαμονή κάτι ωραίο σχετικά ήσυχο και με θέα θάλασσα
Ευχαριστώ πολύ
τώρα είδα το μήνυμα σου..
Χωρ must είναι Χαλκι, Φιλωτι, Απειρανθος

διαμονή δεν έχω να σου προτείνω κάτι. Έχει άπειρα ανάλογα με το βαλάντιο

φαγητό στον Γιωργη στις Μελανές για κοκκορα, ο Γρηγόρης στο Κουρουνοχωρι.
Avaton στη Χώρα για ποτο και τσιμπολόγημα με ωραια θέα και Caya στη παραλία πλάκα. Εκλεπτυσμένες γεύσεις, τσιμπημένες τιμές βέβαια.
Λαδοχαρτο στη χώρα πάλι για ψητά, Άμμος για θαλασσινα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom