Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.418
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πρωινό εννοείτε δωρεάν; Η αποσκευή μέχρι 13 κιλά νομίζω, οι διαστάσεις ποιες είναι;
Για τις χειραποσκευες οι διαστάσεις είναι 45x35x20 κ το βάρος μέχρι 6 κιλα. Στις παραδοτεες αποσκευές δεν βλέπω να υπάρχει όριο διαστάσεων. Απλά το μέγιστο βάρος να είναι 13 κιλά. Επομένως με ένα just fly ναύλο μπορείς άνετα να έχεις 19 κιλά μαζί σου. Όσο για το lounge area Μελίνα Μερκούρη ναι μπορείς να παρεις χωρις εξτρα χρεωση καφέ, αναψυκτικά, κεκάκια, σαντουιτσακια, φρυγανιές με βιταμ κ μαρμελάδα. Σαν πρωινό ξενοδοχείου 3 αστέρων. Μια χαρά ήταν δηλαδή. Το μόνο αρνητικό που βρήκα ήταν τα αεροσκάφη της συγκεκριμένης εταιρίας
 

Him

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας. Νομίζω οτι έχουν ξεκινήσει οι πτήσεις από και προς Μυτιλήνη, έχει πετάξει κανείς; Πήγαν όλα καλά;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Γιατί, τι διαφορετικό μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς σε σχέση με άλλους προορισμούς;
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Καλησπέρα ταξιδεύω αύριο με Sky,
Μόλις αγορασα μια χειραποσκευή 55*40*25 (τυπική καμπίνας).
Να μπω στον κόπο να την πάρω μαζί μου άσχετα των μικρότερων επιτρεπτών διαστάσεων η να την τυλιξω (είναι ultralight κ εύθραυστη)και να τη δώσω από κάτω;
Ευχαριστώ
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.867
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Απογοητευση πριν την αγορα ακομα !!!! Προσπαθω απ το πρωι σε 10 λεπτα τηλεφωνηματα να μιλησω με καποιον και ΤΙΠΟΤΑ !!! σε ολες τισ επιλογες μουσικη-διαφιμηση και μετα απο 10 λεπτα 4 χτυπηματα τοθτ τοθτ τοθτ τοθτ και κλεισιμο....τα νευρα μου !
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.418
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Απογοητευση πριν την αγορα ακομα !!!! Προσπαθω απ το πρωι σε 10 λεπτα τηλεφωνηματα να μιλησω με καποιον και ΤΙΠΟΤΑ !!! σε ολες τισ επιλογες μουσικη-διαφιμηση και μετα απο 10 λεπτα 4 χτυπηματα τοθτ τοθτ τοθτ τοθτ και κλεισιμο....τα νευρα μου !
Πράγματι το τηλεφωνικός της κέντρο δεν είναι και ό,τι καλύτερο, ΟΜΩΣ εάν έχεις κάποιο συγκκεριμένο αίτημα δοκίμασε να στείλεις e-mail στο customer service σου...σου απαντάνε μετά από λίγο ακόμα και τηλεφωνικά. Πέρσι την άνοιξη που χρειάστηκε να κάνω ακύρωση πτήσης και να διεκδικήσω κάποια επιστροφή, με πήραν τηλέφωνο πίσω, μισή ώρα μετά τη λήψη του e-mail μου
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να μεταφέρω μια εμπειρία ενός φίλου. Είχε πτήση χτες για Χανιά από Αθήνα. Έφυγε κανονικά το αεροπλάνο με το που φτάνει Χανιά δεν μπορούσε να προσγειωθεί έπειτα από 15 λεπτά πάνω από το αεροδρόμιο και τους ξανά φέρνει πάλι πίσω Αθήνα. Τους πάνε δωρεάν στο Καραβελ με φαγητό και τα σχετικά. Σήμερα πριν φύγουν πάλι ακυρώνεται η πτήση και τους πάνε σε ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο κοντά. Πτήση για αύριο πρώτα ο Θεός. Οι ποιο έμπειροι πως την βρίσκεται την αντιμετώπιση από την εταιρία? Εμένα μου φαίνεται άριστη. Εσάς?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mας παραθέτεις ένα γεγονός και μετά ζητάς απάντηση σε ένα ρητορικό ερώτημα γιατί προφανώς είναι ρητορικό ερώτημα όταν ρωτάς πώς κρίνουμε την αντιμετώπιση μιας αεροπορικής που σε κοιμίζει σε ξενοδοχείο των 150 ευρώ η βραδιά.
Στο Αirlinequality πάντως έχει 6/10, άρα δεν παρουσιάζει γενικά την εικόνα που μας περιέγραψες.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στο Αirlinequality πάντως έχει 6/10, άρα δεν παρουσιάζει γενικά την εικόνα που μας περιέγραψες.
Καλο. Το ανεκδοτο που εγραψες. Για γελια οι 11 reviews αμερικανων κυριως, που τρεχα γυρευε με τι ταξιδεψαν, αφου ενας γραφει για Α320 που δεν εχει η εταιρεια. Σοβαρευτειτε κ γραψτε τη δικη σας εμπειρια. Οταν υπαρχει, αλλιως μην επικαλειστε μπουρδες.
Η δικη μου προσφατα αριστη. Δυστυχως ηταν προς Αθηνα κ οχι απο. Ηθελα να δοκιμαζα κ το δωρεαν (!!!) lounge τους. Πρωτοφανες στον κοσμο ισως, να δινει lounge με economy. Φουλ σερβις σε πτηση 40' με καφε,τσαι, αναψυκτικα,σνακ κ γλυκο. Εντυπωσιαστηκα. Ακριβης, ευγενεστατοι. Σε πολυ καλη κατασταση το ελαφρως γερασμενο ATR. Αν συνεχισουν ετσι θα πανε καλα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.418
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλο. Το ανεκδοτο που εγραψες. Για γελια οι 11 reviews αμερικανων κυριως, που τρεχα γυρευε με τι ταξιδεψαν, αφου ενας γραφει για Α320 που δεν εχει η εταιρεια. Σοβαρευτειτε κ γραψτε τη δικη σας εμπειρια. Οταν υπαρχει, αλλιως μην επικαλειστε μπουρδες.
Η δικη μου προσφατα αριστη. Δυστυχως ηταν προς Αθηνα κ οχι απο. Ηθελα να δοκιμαζα κ το δωρεαν (!!!) lounge τους. Πρωτοφανες στον κοσμο ισως, να δινει lounge με economy. Φουλ σερβις σε πτηση 40' με καφε,τσαι, αναψυκτικα,σνακ κ γλυκο. Εντυπωσιαστηκα. Ακριβης, ευγενεστατοι. Σε πολυ καλη κατασταση το ελαφρως γερασμενο ATR. Αν συνεχισουν ετσι θα πανε καλα.
Ακριβώς...δεν έχω δει καμία εταιρία να προσφέρει lounge area και στους επιβάτες της οικονομικής! Και παράλληλα να έχει το κλαισσικό service των πτήσεων εσωτερικού που έχει και η Aegean
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να μεταφέρω μια εμπειρία ενός φίλου. Είχε πτήση χτες για Χανιά από Αθήνα. Έφυγε κανονικά το αεροπλάνο με το που φτάνει Χανιά δεν μπορούσε να προσγειωθεί έπειτα από 15 λεπτά πάνω από το αεροδρόμιο και τους ξανά φέρνει πάλι πίσω Αθήνα. Τους πάνε δωρεάν στο Καραβελ με φαγητό και τα σχετικά. Σήμερα πριν φύγουν πάλι ακυρώνεται η πτήση και τους πάνε σε ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο κοντά. Πτήση για αύριο πρώτα ο Θεός. Οι ποιο έμπειροι πως την βρίσκεται την αντιμετώπιση από την εταιρία? Εμένα μου φαίνεται άριστη. Εσάς?
Πόση ώρα πέρασε αθροιστικά ο φίλος σου περίμενοντας σε ουρές στο αεροδρόμιο για να τους πουνε που θα πάνε και τι θα κάνουνε; Του δώσανε την επιλογή να μην ταξιδέψει και να πάρει τα λεφτά του πίσω (όλα!) για να πάει με πλοίο ή μέσω Ηρακλείου (ή με άλλη εταιρία ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο βρει);
Για να κρίνουμε, χρειάζονται κι αυτά.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οταν υπαρχει, αλλιως μην επικαλειστε μπουρδες.
Η δικη μου προσφατα αριστη.
Θα επικαλεστώ τη χθεσινοβραδινή δημοσίευση της σελίδας Omorfa taxidia με τίτλο Μην πυροβολείτε τη Sky Express η οποία υποστηρίζει ότι η Sky Express τον τελευταίο καιρό πρωταγωνιστεί σε πολλά αρνητικά δημοσιεύματα σε σελίδες του διαδικτύου λόγω περιστατικών που συνέβησαν σε πτήσεις της και τη δυσφημίζουν.
Τελείως συμπτωματικά ή όχι την ίδια χρονική περίοδο ο φίλος μας εξιστορεί ένα περιστατικό εξαιρετικής εξυπηρέτησης της εταιρείας προς τους επιβάτες της αφού τους διέθεσε δωμάτια σε πεντάστερο αθηναϊκό ξενοδοχείο των 150 ευρώ η βραδιά λόγω ακύρωσης, παροχή που ακούγεται εξωπραγματική για τα δεδομένα της εταιρείας, της Ελλάδας και εν γένει των μεγάλων ευρωπαϊκών αεροπορικών σε αντίστοιχες περιπτώσεις ανάγκης.
Η απορία μου είναι αν η εταιρεία ήταν πάντα τόσο λαρτζ στις παροχές της (πεντάστερα ξενοδοχεία, δωρεάν lounge κτλ) ή αυτό συνέβηκε τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο λόγω παραπόνων και αρνητικών δημοσιευμάτων.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom