Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Mamid

Member
Μηνύματα
26
Likes
24
Καλησπέρα,

έχω voucher για τη Skyexpress που λήγει τον Μάιο και θέλω να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για το χειμώνα, χρησιμοποιώντας το.

Έψαξα μέσω skyscanner και βρήκα απευθείας πτήση από το νησί πού μένω για Γαλλία. Μου προτείνει site όπως edreans, petas, κλπ. Εκεί όμως δεν μπορώ να βάλω το voucher, συν ότι πιστεύω πως θα βγει πιο ακριβό μια με βαλίτσες κλπ., αντί στο σιτε της Skyexpress.
Μπαίνω στο σιτε της εταιρείας και όντως δεν υπάρχει η πτήση.
Τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπε πως δεν βλέπει την πτήση, αλλά κάποιες φορές δίνουν πτήσεις μόνο σε τέτοια σιτε η ταξ. Πρακτορεία οπότε ίσως η πτήση υπάρχει. Τι να κάνω, να εμπιστευτώ αυτά τα σιτε, επειδή το εισιτήριο για 4 άτομα βγαίνει πολύ πιο φθηνά, αλλά να χάσω το voucher και με το ρίσκο, η πτήση να μην υπάρχει. Η να κλείσω στο σιτε της αεροπορικης με πολύ περισσότερο χρήματα μέσω Αθήνας, χρησιμοποιώντας και το voucher.
Οποίος μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.271
Likes
7.883
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Μπορεί να είναι πτήση συνεργασίας με άλλη εταιρία και έχει και τους κωδικούς πτήσης της skyexpresss! Αν βγαίνει μεγάλη διαφορά από το χρησιμοποιήσεις το βαουτσερ, βηαλτα μέσω πρακτορείου, τώρα το ποια είναι η διαφορά,,,, δικός σου ο τελευταίος λόγος....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα,

έχω voucher για τη Skyexpress που λήγει τον Μάιο και θέλω να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για το χειμώνα, χρησιμοποιώντας το.

Έψαξα μέσω skyscanner και βρήκα απευθείας πτήση από το νησί πού μένω για Γαλλία. Μου προτείνει site όπως edreans, petas, κλπ. Εκεί όμως δεν μπορώ να βάλω το voucher, συν ότι πιστεύω πως θα βγει πιο ακριβό μια με βαλίτσες κλπ., αντί στο σιτε της Skyexpress.
Μπαίνω στο σιτε της εταιρείας και όντως δεν υπάρχει η πτήση.
Τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπε πως δεν βλέπει την πτήση, αλλά κάποιες φορές δίνουν πτήσεις μόνο σε τέτοια σιτε η ταξ. Πρακτορεία οπότε ίσως η πτήση υπάρχει. Τι να κάνω, να εμπιστευτώ αυτά τα σιτε, επειδή το εισιτήριο για 4 άτομα βγαίνει πολύ πιο φθηνά, αλλά να χάσω το voucher και με το ρίσκο, η πτήση να μην υπάρχει. Η να κλείσω στο σιτε της αεροπορικης με πολύ περισσότερο χρήματα μέσω Αθήνας, χρησιμοποιώντας και το voucher.
Οποίος μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Εγώ πάντως πτήση που δεν τη βρίσκω στο σάιτ της εταιρίας, αλλά ούτε και η ίδια η εταιρία βρίσκει, δεν θα την έκλεινα.
Έχεις αρχίσει τη διαδικασία κράτησης σε κάποιο από αυτά τα σάιτ? Πήγαινε λίγο πριν την πληρωμή να δεις και την τελική τιμή και όλες τις πληροφορίες. Αν είναι shared code, ή οτιδήποτε, θα το δείξει κάποια στιγμή.
Επίσης να ξέρεις ότι σε περίπτωση που θέλεις να ακυρώσεις ή να αλλάξεις το εισιτήριο θα πληρώσεις, εκτός από τα ακυρωτικά στην αεροπορική και ακυρωτικά στο πρακτορείο.
 

Mamid

Member
Μηνύματα
26
Likes
24
Εγώ πάντως πτήση που δεν τη βρίσκω στο σάιτ της εταιρίας, αλλά ούτε και η ίδια η εταιρία βρίσκει, δεν θα την έκλεινα.
Έχεις αρχίσει τη διαδικασία κράτησης σε κάποιο από αυτά τα σάιτ? Πήγαινε λίγο πριν την πληρωμή να δεις και την τελική τιμή και όλες τις πληροφορίες. Αν είναι shared code, ή οτιδήποτε, θα το δείξει κάποια στιγμή.
Επίσης να ξέρεις ότι σε περίπτωση που θέλεις να ακυρώσεις ή να αλλάξεις το εισιτήριο θα πληρώσεις, εκτός από τα ακυρωτικά στην αεροπορική και ακυρωτικά στο πρακτορείο.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Προσπάθησα να δω, τι θα μου βγάλει εάν προχωρήσω σε διάφορα από αυτά τα σιτε, αλλά πουθενά δε δέχεται το voucher και όπως το λες, με προβληματίζουν οι όροι, ακυρωτικά κλπ.
Είχα μια ελπίδα μήπως και καλά είναι πτήση χειμώνα, θα την εμφανίζει η skyexpress αργότερα στη σελίδα της, αλλά μάλλον όχι.
Με βοήθησε η απάντηση σου, και πάλι ευχαριστώ.
Θα ψάξω μέσω Αθηνών για σιγουριά απευθείας στο σιτε της εταιρείας.
Καλή συνέχεια
 

Mamid

Member
Μηνύματα
26
Likes
24
Μπορεί να είναι πτήση συνεργασίας με άλλη εταιρία και έχει και τους κωδικούς πτήσης της skyexpresss! Αν βγαίνει μεγάλη διαφορά από το χρησιμοποιήσεις το βαουτσερ, βηαλτα μέσω πρακτορείου, τώρα το ποια είναι η διαφορά,,,, δικός σου ο τελευταίος λόγος....
Ευχαριστώ, δηλαδή εάν πάω σε ταξιδιωτικό πρακτορείο, μπορεί να έχουν την πτήση;
Αυτό δεν το έχω ψάξει, θα το ψάξω και αυτό.
Ευχαριστώ και πάλι
 

V.Skitz

Member
Μηνύματα
8
Likes
8
Χαίρετε,

Έχω κάνει ηλεκτρονικά check in από το κινητό μου για τη αυριανή πτήση μου με τη sky express και από βιασύνη χωρίς να το ελέγξω πρώτα τις τιμές έκανα κράτηση θέσης στη upfront για να έχω χώρο για τα πόδια μου γιατί 1.87 ύψους γαρ. Αλλά εκεί στη ιστοσελίδα στο check in δεν έλεγε πουθενά τιμές για κρατημενες θέσεις. Δεν με έβγαλε σε καμία τραπεζική πλατφόρμα να πληρώσω για τη θέση. Υπέθεσα ότι είχα τελειώσει με το check in.

Αλλά μόλις κατάλαβα ότι είναι λίγο ύποπτο το ότι δεν πλήρωσα για θέση ( το εισητηριο έχω πληρώσει κανονικά πριν 1 μήνα αλλά δεν είχα κάνει κράτηση θέσης) μπήκα στη σελίδα της και είδα ότι έπρεπε να πληρώσω 8€ για τη θέση.


Η απορία μου είναι, θα τα τραβήξουν 8€ από το λογαριασμό μου της τράπεζας μου κάποια στιγμή από μόνοι τους ή πρέπει να πάω νωρίτερα στο αεροδρόμιο στο γκισέ τους να κάνω check in και να πληρώσω από εκεί τα 8€;

Συνήθως ταξιδεύω με τη Aegean αλλά εκείνη τη στιγμή στο τσεκ ιν πλήρωνα τη θέση μέσω τράπεζας. Στο sky express όχι...
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.271
Likes
7.883
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Άσχετο αλλά συγκινητικό ! price match στα 23αρια της ΟΑegean δεν θα κάνει ?
 

erodios

Member
Μηνύματα
96
Likes
310
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η απορία μου είναι, θα τα τραβήξουν 8€ από το λογαριασμό μου της τράπεζας μου κάποια στιγμή από μόνοι τους ή πρέπει να πάω νωρίτερα στο αεροδρόμιο στο γκισέ τους να κάνω check in και να πληρώσω από εκεί τα 8€
Απ' όσο γνωρίζω η επιλογή θέσης στη Sky Express γίνεται δωρεάν. Δεν είμαι σίγουρος όμως για τη θέση upfront που αναφέρεις (νομίζω όμως ότι και αυτή είναι δωρεάν). Χρήματα φυσικά δεν μπορούν να "τραβήξουν" από το λογαριασμό σου. Επομένως ή έλεγξε ξανά το check in σου για να δεις τι είδους χρέωση αφορούν τα 8 ευρώ ή όπως λες κι εσύ πήγαινε πιο νωρίς στα counters της εταιρείας στο αεροδρόμιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.377
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom