Γαλλία Μονακό Νίκαια-Κάννες-Μονακό

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλημέρα κ καλό καλοκαίρι με πολλά ταξίδια!!! Έχω μία πρόταση με το παρακάτω πρόγραμμα:
Πτήση 6 το απόγευμα για Μπέργαμο-Αυτοκίνητο κατευθείαν απο εκει για Γένοβα με μία διανυκτέρευση-Επόμενο πρωί ξεκινάμε για Νίκαια όπου κ μένουμε 2 βράδια.Τις δύο αυτές μέρες πηγαίνουμε Κάννες κ Μονακό-Επιστροφή τελευταία μέρα στο Μιλάνο κ πτήση την επόμενη μέρα στις 9 το πρωί.
Εχω συνηθίσει να πηγαίνω σε μία πόλη γύρω στις 5 μερες ώστε να τα βλέπω όλα κ όλο αυτό το πρόγραμμα μου φαίνεται κάπως..μιλάμε για 200χλμ Μπέργαμο-Γένοβα.Αξίζει τον κόπο πιστεύετε?Προλαβαίνει να δει κάποιος τα βασικά αυτών των περιοχών?Και κυρίως αξίζει να χάσω μια βδομάδα στις Κυκλάδες για κάτι τέτοιο??? :)
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Έχω πάει δυο καλοκαίρια Cote d'azur με αεροπλάνο και νοίκιασα από εκεί αυτοκίνητο. Η περιοχή είναι πολύ όμορφη και δεν νομίζω να την ευχαριστηθείς όταν θα έχεις τόσο βεβαρημένο πρόγραμμα. Υποθέτω μιλάς για καλοκαιρινό μήνα οπότε υπολόγισε και την κίνηση η οποία είναι αρκετή. Για Νίκαια τα εισητηρια σου βγαίνουν πολύ πιο ακριβά να υποθέσω;
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Είναι ήδη κανονισμένο από μία παρέα.Το θέμα είναι αν θ'ακολουθήσω.Προφανώς είναι οικονομικό το θέμα γιατί μιλάμε για πτήση 'Αραξο-Μπέργκαμο κ από εκεί ενοικίαση για Γένοβα κτλ.Ναι για μήνα Ιούλιο έχει κανονιστεί.Δε νομίζω οτι υπάρχει καν η σκέψη για μπάνιο.Δεν υπάρχει χρόνος.Πως το βλέπεις?Δεν αξίζει?
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Είναι ήδη κανονισμένο από μία παρέα.Το θέμα είναι αν θ'ακολουθήσω.Προφανώς είναι οικονομικό το θέμα γιατί μιλάμε για πτήση 'Αραξο-Μπέργκαμο κ από εκεί ενοικίαση για Γένοβα κτλ.Ναι για μήνα Ιούλιο έχει κανονιστεί.Δε νομίζω οτι υπάρχει καν η σκέψη για μπάνιο.Δεν υπάρχει χρόνος.Πως το βλέπεις?Δεν αξίζει?
Δεν μπορώ εγώ να σου πω αν αξίζει ή όχι αυτήν την απόφαση θα την πάρεις εσύ. Εξαρτάται τι αναζητάς από τις καλοκαιρινές σου διακοπές. Είναι οι μοναδικές σου μέρες; Αν ναι θα είναι λίγο κουραστικό και δεν θα το ευχαριστηθείς, αν όχι, και οικονομικά όμως σου βγαίνει καλά και η παρέα είναι καλή why not;
Για μπάνιο τώρα εγώ έκανα την πρώτη φορά στην promenade des anglais αλλά δεν τρελάθηκα, μπήκα βγήκα που λένε. Ούτε Saint Tropez και Cannes που πήγα με ενέπνευσε, εξάλλου εγώ δεν πήγα εκεί με πρώτο κριτήριο τις παραλίες για να κάνω μπάνιο, ευτύχως στην Ελλάδα έχω τέλειο μέρος για κάτι τέτοιο, αλλά αυτό είναι και προσωπικό γούστο του καθενός!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ναι αυτα σκεφτομαι κ γω..αν θα το χαρω τελικα η θα παιδευτω μονο...ισως τελικα αξιζει περισσοτερο Μπεργκαμο-Μιλανο-Λιμνη Κομο.Ευχαριστω πολυ παντως!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom