ΗΠΑ Καναδάς Νεα Υορκη-Νιαγαρα-Τοροντο με λεωφορειο

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Φιλοι συνταξιδιωτες ειμαι πανευτυχης και σας ανακοινωνω οτι μολις πριν 1 ωρα εκλεισα εισητηρια για Νεα Υορκη για τις 17/6/2010.Επειδη η επιστροφη θα ειναι στις 28/6 και θεωρωντας οτι οι μερες ειναι αρκετες σκεφτομαι να κανω και κανα tour με λεωφορειο εως Καναδα μερια.Συγκεκριμενα βρηκα το ακολουθο link
3-Day Toronto, Niagara Falls, 1000 Islands, Canada Tour - GotoBus

το οποιο φαινεται ενδιαφερον.Εχει κανεις αποψη για το εν λογω ταξιδακι?Περιλαμβανει Καταρρακτες Νιαγαρα,Τοροντο,1000 νησια και ειναι σε καλη τιμη.
Α ,και Εμεις οι Ελληνες χρειαζομαστε visa για να περασουμε Καναδα?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΈΧε υπόψη σου ότι ΝΥ > Νιαγάρας είναι πολλές ώρες με το λεωφορείο, και θα ταλαιπωρηθείς.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
θα διαβάσει όπου να ναι η φίλτατη Ευαγγελία το ποστ που θέλει κι αυτή να πάει Νιαγάρα να μας γράψει πως σκέφτεται να το κάνει..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
φιλε μου επειδη και μενα με κοροιδευουν(βλ.mary_a και chrikky) που θελω να παω εκει, εχω να σου πω τα εξης επειδη το εψαξα και μου κοπηκαν τα φτερα.
α) εχεις μονο 9 μερες στην ουσια για να δεις την πολη οποτε μην χασεις και αλλες 2 για να πας στους καταρρακτες
β)το ταξιδι με το coach διαρκει 7 ωρες
γ) Τι θα κανεις 2 μερες εκει?
δ)Κλεισε με $200κατι να πας αεροπορικως Βuffalo (η πτηση διαρκει μονο μιαμιση ωρα)
και μεινε μονο ενα βραδυ
JetBlue | Airline Tickets, Flights, and Airfare
ε) Γυρνα πισω να βολταρεις στις λεωφορους και ασε τον Καναδα για την επομενη φορα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
φιλε μου επειδη και μενα με κοροιδευουν(βλ.mary_a και chrikky) που θελω να παω εκει, εχω να σου πω τα εξης επειδη το εψαξα και μου κοπηκαν τα φτερα.
α) εχεις μονο 9 μερες στην ουσια για να δεις την πολη οποτε μην χασεις και αλλες 2 για να πας στους καταρρακτες
β)το ταξιδι με το coach διαρκει 7 ωρες
γ) Τι θα κανεις 2 μερες εκει?
δ)Κλεισε με $200κατι να πας αεροπορικως Βuffalo (η πτηση διαρκει μονο μιαμιση ωρα)
και μεινε μονο ενα βραδυ
JetBlue | Airline Tickets, Flights, and Airfare
ε) Γυρνα πισω να βολταρεις στις λεωφορους και ασε τον Καναδα για την επομενη φορα
Τα χουμε γράψει και ξαναγράψει... http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...F0%E9%EF-%E5%E9%E4%E9%EA%FE%F2.html#post84259 .
Γνώμη μου? Αφήστε το Νιαγάρα για άλλη φορά (από Τορόντο). Δεν είναι δα και τόσο σπουδαίο θέαμα για τόση ταλαιπωρία... Με μόνο τόσες μέρες στη ΝΥ, καλύτερα μείνετε στην πόλη.
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Απλώς προσοχή στην επιστροφή στις ΗΠΑ γιατί είναι νέα είσοδος από την αρχή (φτου κι από την αρχή immigration κλπ)

Τελικα με πεισατε να παω αεροπορικως.Ασε που στο tripadvisor οτι αφορα το gotobus το κατακεραυνωνουν.Τι εννοεις φτου και απ΄την αρχη?παιζει να μπορω να μπω Καναδα και να μη με αφηνουν να επιστρεψω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom