Νησί με ωραιές παραλίες

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
:clap:Καλησπέρα σε όλους Θα ήθελα τα φώτα σας.. Σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να παμε αρχές Σεπτεμβρίου σε κοντινο σχετικά νησί απ την Αθήνα....λέγαμε για Σύρο Ύδρα η Μήλο.. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο που να έχει ωραίες παραλίες.. Να έχει κάποια μπαρ το βράδυ..και να έχει ωραίες παραλίες.. Σχετικά να είναι ήσυχο νησί!!:p
Το πιο κοντινο νησι ειναι η Υδρα...μαγαζια εχει(μπαρ και κλαμπ)και παραλιες καλες αλλα δυσκολα προσβασιμες(θες ποδια για 2-3 και μετα αναγκαστικα καραβακι-ταξι)...τωρα μετα επομενο κοντινο νησι ειναι η Συρος..παραλιες ωραιες και μαγαζια για καθε γουστο..για Μηλο δεν εχω ιδεα αλλα ειναι μακρια απο την Αθηνα ξεκαθαρα!αναμεσα σ αυτα τα 3 σου προτεινω την Συρο γιατι ειναι οικονομικος-κοντινος προορισμος και αρχες Σεπτεμβρη θα χει και κοσμο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.925
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το κοντινότερο νησί με τις μακράν πιο ωραίες παραλίες είναι η Κέα. Μόνο μία ώρα απόσταση από το λιμάνι του Λαυρίου. Βέβαια εκεί χρειάζεται και μεταφορικό μέσο.
Η Κύθνος που προαναφέρθηκε αποτελεί μια εξίσου καλή και κοντινή επιλογή, και χρειάζεται επίσης μεταφορικό μέσο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Η Συρος δεν θα ελεγα οτι φημιζεται για τις παραλιες της. Για δες κ Σεριφο εχει ολα οσα ζητας.
 

Penny90

Member
Μηνύματα
34
Likes
22
Καλησπέρα σας,
Είμαστε ζευγάρι 29 και 32 ετών. Πέρσυ το καλοκαίρι ταξιδέψαμε σε Μήλο και Κίμωλο όπου και εντυπωσιαστήκαμε απο τις παραλίες και στα 2 νησιά.
Φέτος ενώ σκεφτόμασταν να πάμε Αστυπάλαια ή Αμοργο (5-6 μέρες) σε συνδιασμό με Δονούσα ή Κουφονήσια (2-3 μέρες), διαβάζοντας τα άρθρα εδώ αλλά και γενικά, απογοητευτήκαμε λίγο σχετικά με τις παραλίες.
Γενικά μας αρέσουν γαλάζια νερά και αμμουδιές.
Γνωρίζουμε πως παραλίες σαν της Μήλου δε θα βρούμε εύκολα, αλλά γενικά ποιό άλλο νησί θα προτείνατε όπου μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο; Και Πάρο σκεφτήκαμε αλλά υποθέτω πως θα γίνεται χαμός. Θα ταξιδέψουμε λίγο πριν τον 15Αύστουστο.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.925
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα.
Η Μήλος είναι μια κατηγορία μόνη της σε αυτό το θέμα δε το συζητώ, ωστόσο δεν είναι άσχημο το σενάριο που έχεις στο μυαλό σου. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο, αλλά θα αποζημιωθείς σε μεγάλο βαθμο με τις παραλίες σε Δονούσα ή Κουφονήσι που έχεις στα σχέδια σου.
Επίσης συγκεκριμένα για παραλίες μου άρεσε πολύ η Σέριφος, και η Κέα για πιο κοντινό.
Τώρα βέβαια δε ξέρω, η περίοδος είναι δύσκολη και αν δεν έχεις κλείσει ήδη θα δυσκολευτείς!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Τρομερά νερα και αμμουδιά μπορείς να πας Νάξο Πάτμο
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Ναξο δεν τρελλαθηκα δεδομενου επισης και του χαμου που γινεται Αυγουστο καθως επισης και της αισθητικης δεκαετιας 80 στα πιο τουριστικα της μερη
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλησπέρα σας,
Είμαστε ζευγάρι 29 και 32 ετών. Πέρσυ το καλοκαίρι ταξιδέψαμε σε Μήλο και Κίμωλο όπου και εντυπωσιαστήκαμε απο τις παραλίες και στα 2 νησιά.
Φέτος ενώ σκεφτόμασταν να πάμε Αστυπάλαια ή Αμοργο (5-6 μέρες) σε συνδιασμό με Δονούσα ή Κουφονήσια (2-3 μέρες), διαβάζοντας τα άρθρα εδώ αλλά και γενικά, απογοητευτήκαμε λίγο σχετικά με τις παραλίες.
Γενικά μας αρέσουν γαλάζια νερά και αμμουδιές.
Γνωρίζουμε πως παραλίες σαν της Μήλου δε θα βρούμε εύκολα, αλλά γενικά ποιό άλλο νησί θα προτείνατε όπου μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο; Και Πάρο σκεφτήκαμε αλλά υποθέτω πως θα γίνεται χαμός. Θα ταξιδέψουμε λίγο πριν τον 15Αύστουστο.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά
Κρήτη!!!Οι επιλογές βέβαια είναι πάρα πολλές εδώ.Απο Χανιά είναι τέλεια στο Ελαφονήσι,Μπάλο,Γραμβούσα..Άλλη μια παραδεισένια παραλία είναι το Βούλισμα στο Λασίθι

Εμείς επειδή θέλουμε πιο ήρεμες καταστάσεις με τα παιδιά προτιμάμε νότια..Όλες οι παραλίες νότια είναι πεντακάθαρες και πιο χαλαρές απο τουρίστες και πολυκοσμία..Για φαγητό δεν το συζητώ.Το καλύτερο!!!
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Καλησπέρα σας,
Είμαστε ζευγάρι 29 και 32 ετών. Πέρσυ το καλοκαίρι ταξιδέψαμε σε Μήλο και Κίμωλο όπου και εντυπωσιαστήκαμε απο τις παραλίες και στα 2 νησιά.
Φέτος ενώ σκεφτόμασταν να πάμε Αστυπάλαια ή Αμοργο (5-6 μέρες) σε συνδιασμό με Δονούσα ή Κουφονήσια (2-3 μέρες), διαβάζοντας τα άρθρα εδώ αλλά και γενικά, απογοητευτήκαμε λίγο σχετικά με τις παραλίες.
Γενικά μας αρέσουν γαλάζια νερά και αμμουδιές.
Γνωρίζουμε πως παραλίες σαν της Μήλου δε θα βρούμε εύκολα, αλλά γενικά ποιό άλλο νησί θα προτείνατε όπου μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο; Και Πάρο σκεφτήκαμε αλλά υποθέτω πως θα γίνεται χαμός. Θα ταξιδέψουμε λίγο πριν τον 15Αύστουστο.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Η Αμοργός έχει φοβερό χρώμα νερών αλλά δεν είναι αμμουδερές συνήθως οι παραλίες της.Ωστόσο τα Κουφονήσια που ανέφερες έχουν φοβερές παραλίες και φημίζονται ειδικά για αυτό. Αν θέλεις οπωσδήποτε Κυκλάδες εννοείται πολλά νησιά έχουν καλές παραλίες όπως η Πάρος που είπες αλλά αν δεν έχεις κλείσει ίσως δυσκολευτείς.Κι η Σέριφος που σου είπε ο @psilos3 έχει καλές παραλίες.
Ωστόσο αν θες να ξεφυγεις από Κυκλάδες υπάρχουν ένα σωρό νησιά να πας.
Π.χ.Λήμνος(αμμουδερές παραλίες με όμορφα και καθαρά νερά), Σάμος (παραλίες αμμουδερές και μη με ωραίο χρώμα) κτλ.
 

Travelgirl96

Member
Μηνύματα
76
Likes
90
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Βόρειο σέλας
Καλησπέρα,
Επειδή ήμουν και εγώ στις ίδιες αναζητήσεις ( Αστυπάλαια, Δονούσα, σχοινούσα κ.α.) βέβαια εγώ μετα τον 15Αύγουστο , δυσκολεύτηκα παααρα πολύ να βρώ κατάλυμα !! Βιάσου!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom