Ντουμπάι Ντουμπάϊ και ανύπαντρα ζευγάρια.

Leo.d

Member
Μηνύματα
10
Likes
9
Καλημέρα σας!!
Θέλω να πραγματοποιήσω ένα ταξίδι στο Ντουμπάϊ το χειμώνα με την κοπέλα μου.Στην αναζήτηση ξενοδοχείου στο booking σε πολλά ξενοδοχεία στις "Σημαντικές πληροφορίες" γράφει το παρακάτω μυνημα.

"Λάβετε υπόψην ότι το ξενοδοχείο δεν δέχεται κρατήσεις από ανύπαντρα ζευγάρια ,άτομα που ταξιδεύουν μόνα τους είναι επίσης ευπρόσδεκτα ,αλλά για λόγους ασφαλείας μόνο μέλη της οικογένειας τους μπορούν να επισκεφτούν το δωμάτιο τους ,προσκομίζοντας ταυτότητα στη ρεσεπτιον."

Δηλαδή αν κάνω κράτηση και πάω με την κοπέλα μου θα μας ζητήσουν πιστοποιητικό γάμου ; Και αν δεν το έχω ; Γίνονται τέτοια πράγματα στο Ντουμπάϊ ;
 
Μηνύματα
95
Likes
65
Καλημέρα σας!!
Θέλω να πραγματοποιήσω ένα ταξίδι στο Ντουμπάϊ το χειμώνα με την κοπέλα μου.Στην αναζήτηση ξενοδοχείου στο booking σε πολλά ξενοδοχεία στις "Σημαντικές πληροφορίες" γράφει το παρακάτω μυνημα.

"Λάβετε υπόψην ότι το ξενοδοχείο δεν δέχεται κρατήσεις από ανύπαντρα ζευγάρια ,άτομα που ταξιδεύουν μόνα τους είναι επίσης ευπρόσδεκτα ,αλλά για λόγους ασφαλείας μόνο μέλη της οικογένειας τους μπορούν να επισκεφτούν το δωμάτιο τους ,προσκομίζοντας ταυτότητα στη ρεσεπτιον."

Δηλαδή αν κάνω κράτηση και πάω με την κοπέλα μου θα μας ζητήσουν πιστοποιητικό γάμου ; Και αν δεν το έχω ; Γίνονται τέτοια πράγματα στο Ντουμπάϊ ;
νομιζω η πλεον αρμοδια να απαντησει ειναι η booking
 

Leo.d

Member
Μηνύματα
10
Likes
9
Απλα έλεγα μήπως είναι ενας κανόνας που απλά είναι στα χαρτιά και δεν εφαρμόζεται ,η booking αποκλείετε να μου πει κάτι τέτοιο ,γιαυτο έκανα την ερώτηση μου εδώ.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τα ξενοδοχεία. Απλά δήλωσε (αν σας ρωτήσουν) ότι είστε παντρεμένοι δεν θα το ελέγξει κανένας. Και το πιο πιθανό δεν θα το ρωτήσει κανένας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Γιστι να μην το ελέγξουν εφου το δηλώνουν ότι το απαιτούν; Καποιοες χώρες είναι αυστηρές με τα θέματα αυτά.
Καλύτερα κλείστε άλλο ξενοδοχείο
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Γιστι να μην το ελέγξουν εφου το δηλώνουν ότι το απαιτούν; Καποιοες χώρες είναι αυστηρές με τα θέματα αυτά.
Εμας όταν πήγαμε δεν μας ρώτησαν καν.
Και επίσης, το πιο βασικό, δεν μπορούν να το ελέγξουν. Δεν προκύπτει απο κάπου ότι είσαι ή δεν είσαι παντρεμένος με βάση το διαβατήριο σου. Πως ακριβώς μπορείς να το αποδείξεις ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.693
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom