Πολωνία Ξενοδοχείο στην Κρακοβία;

SILONAM

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Σιγκαπούρη
Θέλω να ρωτήσω κάποιον που ξέρει το κέντρο ,αν το ξενοδοχείο Puro είναι σε καλό σημείο για να μπορείς να έχεις άμεση πρόσβαση στα ποιο ενδιαφέροντα αξιοθέατα?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Περιμενε θα σου πει ο Θανασης ο ειδικος;)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Η τοποθεσία του είναι σχετικά καλή. Δίπλα από το σιδηροδρομικό σταθμό, ένα τέταρτο περπάτημα από την πλατεία της Παλιάς Πόλης και 25-30 λεπτά περπάτημα από το Κάστρο και το Kazimierz.
 

SILONAM

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Σιγκαπούρη
Άρα τον έχει τον ποδαρόδρομό του.Κρίμα γιατί μου άρεσε σαν ξενοδοχείο .....
Ευχαριστώ .
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ο ποδαρόδρομος δε θα έλεγα ότι είναι αποτρεπτικός, ειδικά εφόσον η διαδρομή για το κάστρο μπορεί να γίνει μέσω της παλιάς πόλης.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
Μια χαρά είναι η τοποθεσία .. ουσιαστικά σε κανά 5λεπτο είσαι στην είσοδο της παλιάς πόλης ( florianska gate ) και έως την πλατεία άντε να είναι 1 χιλιόμετρο συνολικά...

Επίσης έχεις tram/λεωφορεία αν θες να πας προς εβραική συνοικία + είσαι και δίπλα στον σταθμό τραίνων/κτελ...
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Toν περασμένο Μάρτιο έμεινα στο Pergamin Apartments. http://www.booking.com/hotel/pl/pergaminapartmentskrakow.el.html
To συστήνω ανεπιφύλακτα!!Εξαιρετικά οικονομικό,ακριβώς στην καρδιά της Κρακοβίας,μόλις 10 μέτρα από την κεντρική πλατεία και σε σχέση με το δωμάτιο μείναμε απολύτως ευχαριστημένοι.Ευρύχωρο,με αρκετές ανέσεις(μέχρι και στερεοφωνική) και ασφαλώς καθημερινή καθαριότητα. Μείναμε ιδιαίτερα ευχαριστημένοι και από την διευκόλυνση της reception η οποία σε συνεργασία με ταξιδιωτικό πρακτορείο μας οργάνωσε τις επισκέψεις μας στο Άουσβιτς και στα Αλατορυχεία.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Μετά από 1 αναζητηση για ξενοδοχειο στην Κρακοβία είμαστε αναμεσα σε 3 και θα ηθελα μια γνώμη μιας και έχετε πάει:
  • Hotel Wyspiański
  • David Boutique Hotel
  • Hotel RT Regent
Γενικά ψάχνουμε κάτι οικονομικό,αξιοπρεπές σαν περιβάλλον και θέλουμε να κλείσουμε με επιστρέψιμη χρέωση.Μας άρεσε πολύ και το Hotel Jan αλλά είναι χωρίς επιστρέψιμη χρέωση.
Με έχει πιάσει 1 άγχος με τις εικόνες των δωματίων γιατί ειναι με διακόσμηση άλλης δεκαετίας και δεν ξέρω αν αυτό εχει να κάνει με το γουστο της χώρας ή αν είναι παραμελημένα τα δωμάτια.Το γούστο δεν με ενοχλεί,θέλω ομως να ειμαι σίγουρη για την καθαριοτητα,για την θέρμανση μιας και θα πάμε Χριστούγεννα και εμείς και να ειναι κοντά στο κέντρο της πόλης.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μετά από 1 αναζητηση για ξενοδοχειο στην Κρακοβία είμαστε αναμεσα σε 3 και θα ηθελα μια γνώμη μιας και έχετε πάει:
  • Hotel Wyspiański
  • David Boutique Hotel
  • Hotel RT Regent
Γενικά ψάχνουμε κάτι οικονομικό,αξιοπρεπές σαν περιβάλλον και θέλουμε να κλείσουμε με επιστρέψιμη χρέωση.Μας άρεσε πολύ και το Hotel Jan αλλά είναι χωρίς επιστρέψιμη χρέωση.
Με έχει πιάσει 1 άγχος με τις εικόνες των δωματίων γιατί ειναι με διακόσμηση άλλης δεκαετίας και δεν ξέρω αν αυτό εχει να κάνει με το γουστο της χώρας ή αν είναι παραμελημένα τα δωμάτια.Το γούστο δεν με ενοχλεί,θέλω ομως να ειμαι σίγουρη για την καθαριοτητα,για την θέρμανση μιας και θα πάμε Χριστούγεννα και εμείς και να ειναι κοντά στο κέντρο της πόλης.
Kαθότι δεν έχω μείνει σε κανένα ξενοδοχείο από αυτά που αναφέρεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τη καθαριότητα και τη θέρμανση. Από τις κριτικές καλύτερο φαίνεται το David, με 4,5/5 στο Tripadvisor και 8,6 στο booking. Η τοποθεσία του είναι καλή, αν και πιο βολικό αν μένετε για μικρό χρονικό διάστημα ίσως αποδεικνυόταν το Wyspianski κατά την ταπεινή μου άποψη. Οι αποστάσεις βέβαια δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλες για να αποτελέσουν το σημαντικότερο παράγοντα. Για τη διακόσμηση, που είναι πιο παλαιομοδίτικη μάλλον ευθύνεται το χαμηλό σας budget, καθότι η πόλης διαθέτει πολύ όμορφα boutique ξενοδοχεία.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Από τις κριτικές καλύτερο φαίνεται το David, με 4,5/5 στο Tripadvisor και 8,6 στο booking. Η τοποθεσία του είναι καλή, αν και πιο βολικό αν μένετε για μικρό χρονικό διάστημα ίσως αποδεικνυόταν το Wyspianski κατά την ταπεινή μου άποψη. Οι αποστάσεις βέβαια δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλες για να αποτελέσουν το σημαντικότερο παράγοντα. Για τη διακόσμηση, που είναι πιο παλαιομοδίτικη μάλλον ευθύνεται το χαμηλό σας budget, καθότι η πόλης διαθέτει πολύ όμορφα boutique ξενοδοχεία.
Θα κάνουμε 4 διανυκτερευσεις!Θεωρούσαμε οτι τα 50 ευρω/βραδυ θα ήταν 1 ικανοποιητικό ποσό για Πολωνία. Τελικά σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκουμε κάποιο πολύ όμορφο boutique hotel.
Οποτε εσυ ψηφίζεις Wyspianski,σωστα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.114
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom