Ινδονησία Ξενοδοχείο στο Μπαλί & Asia rooms

CTG

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Καλησπέρα!
έχετε να προτείνετε κανένα καλό και οικονομικό ξενοδοχείο στο Μπαλί? Kuta ή Legian beach? Επίσης, έχει κανείς κάνει κράτηση ποτέ με το Asiarooms?
Ο αδερφός μου φεύγει για Μπαλί σε μερικές ημέρες και ακόμα δεν έχει κάνει κράτηση ξενοδοχείου. Eγώ του πρότεινα να κλείσει απο asiarooms όπου είδα πολύ οικονομικά ξενοδοχεία τις πρώτες 2-3 διανυκτερεύσεις και μετά να το ψάξει μόνος του εκεί. Πιστεύεται ότι θα δυσκολευτεί να βρεί διαθέσιμότητα?
Εγώ πιστεύω ότι απο εκεί θα βρεί σίγουρα ωραία και πολύ οικονομικά ξενοδοχεία χωρίς πρόβλημα ή κάνω λάθος?

Ευχαριστώ
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
εγω το εχω χρησιμοποιησει 3 φορες χωρις κανενα προβλημα παντα αυτο που κλεινεις αυτο περνεις και με πολυ καλες τιμες,μαλιστα την τελευταια φορα που ειχα σημειωσει οτι γιορταζουμε την επετειο μας,μας εκαναν δωρο ενα σπα αξιας 80 ευρω στο ξενοδοχειο.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν ξερω να σου προτεινω κατι ιδιαιατερο,γιατι προς το παρων δεν εχω παει.
Ημουν ομως ετοιμος να παω πριν ενα μηνα,και τοχα ψαξει αλλα τσακισε λογω εισητηριων.
Ο αδερφος σου τι τιμη εχει βρει εισητηρια??
Ειμαι της γνωμης να μην κλεισεις τιποτα απο Ελλαδα.
Θα βρεις εκει σιγουρα,ειναι τοσα πολλα τα ξενοδοχεια που θα βρει καποιο να του αρεσει και το κλεινει απο κει επιτοπου με το σχετικο παζαρεμα.
Εγω δεν θακλεινα απο δω παντως.
 

CTG

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Δεν ξερω να σου προτεινω κατι ιδιαιατερο,γιατι προς το παρων δεν εχω παει.
Ημουν ομως ετοιμος να παω πριν ενα μηνα,και τοχα ψαξει αλλα τσακισε λογω εισητηριων.
Ο αδερφος σου τι τιμη εχει βρει εισητηρια??
Ειμαι της γνωμης να μην κλεισεις τιποτα απο Ελλαδα.
Θα βρεις εκει σιγουρα,ειναι τοσα πολλα τα ξενοδοχεια που θα βρει καποιο να του αρεσει και το κλεινει απο κει επιτοπου με το σχετικο παζαρεμα.
Εγω δεν θακλεινα απο δω παντως.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Και εγώ πιστεύω ότι θα βρεί κάποιο καλό εκεί επιτόπου και σε καλή τιμή, αλλά σκέφτηκα να κλείσει απο εδώ τουλάχιστον τις 2 πρώτες νύχτες, διότι φτάνει 6 το απόγευμα ε μέχρι να πάρει βαλίτσα, βίζα κτλ θα είναι ήδη αργά να αρχίσει το ψαξιμο. Αν όμως έχει κλεισμένες τις 2 πρώτες θα έχει στανταρ το δωμάτιο και θα είναι άνετος να ψάξει για τις υπόλοιπες νύχτες. Το εισητήριο το έκλεισε με Qatar στα 880, πολλά το ξέρω αλλά είναι της τελευταίας στιγμής...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Και εγώ πιστεύω ότι θα βρεί κάποιο καλό εκεί επιτόπου και σε καλή τιμή, αλλά σκέφτηκα να κλείσει απο εδώ τουλάχιστον τις 2 πρώτες νύχτες, διότι φτάνει 6 το απόγευμα ε μέχρι να πάρει βαλίτσα, βίζα κτλ θα είναι ήδη αργά να αρχίσει το ψαξιμο. Αν όμως έχει κλεισμένες τις 2 πρώτες θα έχει στανταρ το δωμάτιο και θα είναι άνετος να ψάξει για τις υπόλοιπες νύχτες. Το εισητήριο το έκλεισε με Qatar στα 880, πολλά το ξέρω αλλά είναι της τελευταίας στιγμής...
Το εισητηριο μια χαρα τιμη ειναι.Και η Qatar παρα πολυ καλη.
Σημειωσε μερικα ξενοδοχεια που σ`αρεσουν και τις τιμες τους,και οταν φτασεις εκει τα παιρνεις με την σειρα,αν και πιστευω στο πρωτο που θα παει θα βρει.
Δεν ειναι high season τωρα.

Μηπως μπορει να βγαλει visa απο δω?
Η πρεσβεια της Ινδονησιας ειναι στον παραλληλο της Κηφησιας στο υψος της Φιλοθεης,στο ρευμα προς Αθηνα.
Κανε κανα τηλ.για να μην ταλαιπωρητε οταν φτασει εκει.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
για visa εγω θυμαμαι ειχαμε βγαλει εκει στο αεροδρομιο,οπως και στην ταυλανδη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
για τις δύο πρώτες μέρες ας μεινει στην kuta υπαρχει το kuta paradiso άψογο.μετά καλύτερα να μεινει στο ubud.(πόλη) καμία σχέση με τα τουριστικά μέρη!!!
 

CTG

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
USA
για τις δύο πρώτες μέρες ας μεινει στην kuta υπαρχει το kuta paradiso άψογο.μετά καλύτερα να μεινει στο ubud.(πόλη) καμία σχέση με τα τουριστικά μέρη!!!
μήπως ξέρεις πόσα χλμ είναι η ubud απο την kuta?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom