Βιετνάμ Βιετνάμ,πολλές απορίες...

Yasmin

Member
Μηνύματα
40
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία, Γη του πυρός
Καλησπέρα σας! Σκοπεύω να ταξιδέψω Βιετνάμ από 25/8/24 έως 13/9/24. Διαβάζω πολύ αντιφατικές πληροφορίες στο διαδίκτυο. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία αυτούς του μήνες στο Βιετνάμ;
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Καλησπέρα σε όλους , μετά την χθεσινή μου συνομιλία μαζί σας, έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι ότι θα άξιζε περισσότερο από πολλές απόψεις να κάνω αυτό το ταξίδι χωρίς κάποιο ταξιδιωτικό πρακτορείο. Έχετε να μου προτείνεται καποιο ξενοδοχείο στις πόλεις Σαϊγκόν,Hanoi και χοι αν? Να μπορώ να μετακινηθώ εύκολα στα ποιο κεντρικά σημεία . Επίσης σημαντικό θα ήταν αν καποια Ξενοδοχεία παρέχουν υπηρεσίες μεταφορας και ξεναγησης,
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
249
Likes
1.306
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Καλησπέρα και καλως ηλθες! Δεν ανοίγουμε καινούρια θεματα αλλα κανουμε μια αναζήτηση για αυτα που σε ενδιαφέρουν καθως ειναι πολυ πιθανον να εχουν απαντηθεί πολλακις. Αν ακόμα εχεις κάποιες απορίες μπορεις να θεσεις τις ερωτησεις σου σε εκεινα τα νηματα και θα χαρουμε να βοηθήσουμε! Συμφωνώ παντως οτι το Βιετνάμ ειναι ιδανικος προορισμος για ανεξάρτητο ταξίδι.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
  • Hoin An :μέσω του hotels.com έκλεισα το Quynh Chau Homestay, εξαιτερικό οικογενειακό και με πολύ καλές τιμές στα tour που μας οργάνωσαν.
  • Halong Bay: μέσω του agoda έμεινα στο Saigon Halong Hotel, μεγάλο με πολλή καλή θέα στον κόλπο
  • Hanoi: μέσω του booking στο Flora Centre Hotel & Spa, κάναμε ωραία τουρ στο Nich bich με Private car
  • Ho Chi Minch : μέσω hotels.com έμεινα στο The Noble Swan Saigon. Σε κεντρικό σημείο, αλλά για εκδρομές προτίμησα ταξιδιωτικό γραφείο δίπλα,έχει πολλά εκεί γύρω.
Για τις μετακινήσεις αν θέλεις έρχεσε σε επαφή με τα ξενοδοχεία να σε περιμένουν στο αεροδρόμιο αλλά να κατεβάσεις και την εφαρμογή crab που σου λύνει τα χέρια. Την σύνδεσα και με την revolut και δεν είχα έννοια ούτε να πληρώσω. Ταξί άμεσα οπουδήποτε και στην καλύτερη τιμή.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για Ανόι και Σαϊγκόν δεν έχω να προτείνω, αυτά που έμεινα ήταν ναι μεν ωραία αλλά όχι κάτι το φοβερό.

Στο Χόι Αν όμως έχω να προτείνω το Vinci Villa Hoi An. Υπέροχο και με πολύ καλές τιμές στις εκδρομές.

Επίσης αν θες κρουαζιέρα στο halong bay έχω φίλο (Βιετναμέζο) που δουλεύει σε κρουαζιερόπλοιο. Αν θες πες μου να σας φέρω σε επαφή!
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Ευχαριστώ πολύ για τις σημαντικές πληροφορίες σας, σχετικά με την κρουαζιέρα σίγουρα θα σε ενοχλήσω για πληροφορίες πάλι!
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
  • Hoin An :μέσω του hotels.com έκλεισα το Quynh Chau Homestay, εξαιτερικό οικογενειακό και με πολύ καλές τιμές στα tour που μας οργάνωσαν.
  • Halong Bay: μέσω του agoda έμεινα στο Saigon Halong Hotel, μεγάλο με πολλή καλή θέα στον κόλπο
  • Hanoi: μέσω του booking στο Flora Centre Hotel & Spa, κάναμε ωραία τουρ στο Nich bich με Private car
  • Ho Chi Minch : μέσω hotels.com έμεινα στο The Noble Swan Saigon. Σε κεντρικό σημείο, αλλά για εκδρομές προτίμησα ταξιδιωτικό γραφείο δίπλα,έχει πολλά εκεί γύρω.
Για τις μετακινήσεις αν θέλεις έρχεσε σε επαφή με τα ξενοδοχεία να σε περιμένουν στο αεροδρόμιο αλλά να κατεβάσεις και την εφαρμογή crab που σου λύνει τα χέρια. Την σύνδεσα και με την revolut και δεν είχα έννοια ούτε να πληρώσω. Ταξί άμεσα οπουδήποτε και στην καλύτερη τιμή.
Καλησπέρα, ήθελα να σε ρωτήσω για το ξενοδοχείο στο hoin an επειδή το είδα και με ενδιαφέρει τι περιλαμβάνει το tour που έκανες και ποιο είναι το κόστος? Εγώ θα ήθελα να πάω στην γέφυρα με το χέρι του Θεού και αν έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο γιατί θα μείνω 2 ίσως και 3 βραδια
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
Καλησπέρα, ήθελα να σε ρωτήσω για το ξενοδοχείο στο hoin an επειδή το είδα και με ενδιαφέρει τι περιλαμβάνει το tour που έκανες και ποιο είναι το κόστος? Εγώ θα ήθελα να πάω στην γέφυρα με το χέρι του Θεού και αν έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο γιατί θα μείνω 2 ίσως και 3 βραδια
Εγώ έκλεισα απλά μεταφορά να με πάει και να με φέρει. Το Τελεφερίκ και οτιδήποτε ξόδεψα εκεί τα πλήρωσα έξτρα. Είναι ανάλογα τι θα ζητήσεις, προσαρμόζονται σε ότι θέλεις.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
Καλησπέρα, ήθελα να σε ρωτήσω για το ξενοδοχείο στο hoin an επειδή το είδα και με ενδιαφέρει τι περιλαμβάνει το tour που έκανες και ποιο είναι το κόστος? Εγώ θα ήθελα να πάω στην γέφυρα με το χέρι του Θεού και αν έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο γιατί θα μείνω 2 ίσως και 3 βραδια
Marble nountain και my son ειναι αξιοοθετα κοντινά στη hoi An . Τα βαρκακια στο coconut village είχαν πλάκα αλλά είναι τουριστικό πολύ... Καντο όμως και αυτό
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Καλημέρα και πάλι! Οι ετοιμασίες μου προχωράνε για το ταξίδι...έχω άλλη μια απορία..στη γυάλινη γέφυρα που έχει μπει στο γκινες έχει πάει κανείς? Σε τι απόσταση είναι από Ανόι?
 

paykopete

Member
Μηνύματα
71
Likes
381
Επόμενο Ταξίδι
Searching...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εχει ανεβει καποιος με το τελεφερικ στην κορυφη του Fansipan? Αξιζει το κοστος?
Επιπλεον τα night trains για sapa ειναι νορμαλ?
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.152
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom