Ξενωνας στο νομο της Κορινθου.

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον μετα την ομορφη ιστορια της marydim για τη λιμνη δοξας και τα χωρια του Φενεου, αποφασισα να παω μονοημερη προς τα εκει, αλλα τελικα θα διανυκτερευσω στην περιοχη. Τωρα ειναι καποιος που ξερει καποιο ξενωνα σε εκεινα τα μερη; Θενκς!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Από ξενώνα δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ αν και έχω κάποιους φίλους που συχνά πυκνά μένουν στο "Πλειάδων Γη" στα Τρίκαλα Κορινθίας. Απ' ότι ξέρω είναι λίγο ακριβό (έως πολύ κατ' εμέ) αλλά απ' έξω και στους κοινόχρηστους χώρους του που έχω βρεθεί είναι πολύ ωραίο.

Βέβαια, εξαρτάται και που θέλεις να μείνεις. Τα Τρίκαλα Κορινθίας είναι πιο κοσμοπολίτικα αλλά ο Φενεός πιο ήρεμα. Πάντως στις ακόλουθες σελίδες θα βρεις ότι χρειάζεσαι: www.trikala-korinthias.gr, www.e-ziria.gr, www.trikalakorinthias.gr
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλως ορισες στην αθηνα καταρχήν ....τωρα είδα οτι εισαι εδω

σχετικα με αυτο που ζητας ριξε μια ματια στα παρακατω εδω:Akrothea Hotel
Archontiko Kefalari Hotel Korinthia : Guest house in alpine Corinthia, Greece
επισης στα τρικαλα κορινθιας εχει παρα πολλούς ξενόνες
εχω μεινει εδω : katafigio - Ermis - hotel - trikala korinthias - winter tourism
και σε αυτα
http://www.colourschalet.gr/main.php
http://www.mysaion.gr/
 
  • Like
Reactions: vpg

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ξενώνας Χελυδορέα στά Τρίκαλα Κορινθίας.

Είχα μείνει αρκετά παλιά(5-6 χρόνια πρίν) καί είχα μείνει ευχαριστημένος.Από τότε θεωρούνταν αρκετά ακριβός έως πολύ ακριβός.Μπορείς νά τσεκάρεις.

www.helydorea.gr
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Αν σ' ενδιαφέρει να μείνεις στη περιοχή του Φενεού,θα σου πρότεινα τον Ξενώνα Αλεξίου.Είναι πετρόκτιστος και τα δωμάτια παρέχουν πολλές ανέσεις (τζάκι,υδρομασάζ κλπ).Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι ότι διαθέτει και..... δεντρόσπιτο!Υπάρχει αναφορά σε αυτόν στο voyager που κυκλοφορεί τώρα.Είχαν μείνει και κάποιοι γνωστοί μου εκεί (όχι στο δεντρόσπιτο)κι έφυγαν με πολύ καλές εντυπώσεις.Απ'ότι αναφέρει το περιοδικό η τιμή στό δίκλινο είναι από 100 ευρώ,ενώ στο δεντρόσπιτο 60 ευρώ. http://www.alexiouhotel.gr/
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
καλως ορισες στην αθηνα καταρχήν ....τωρα είδα οτι εισαι εδω
επισης στα τρικαλα κορινθιας εχει παρα πολλούς ξενόνες
εχω μεινει εδω : katafigio - Ermis - hotel - trikala korinthias - winter tourism
και σε αυτα

Σε αυτό έχω μείνει και εγώ και έμεινα ικανοποιημένος και από τα ξύλινα σπιτάκια, αλλά και το service.
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
οπου και να μεινεις στα τρικαλα κορινθιας ειναι πραγματικα πανεμορφα!!!!οι τιμες τσιμπημενες,ειδικα τα σαββατοκυριακα που εχει κοσμο.αν το ψαξεις,θα βρεις ισως καποια ευκαιρια.;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.637
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom