ΗΠΑ Οδηγός: Miami,Florida

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ποιο δίκτυο μαζικής μεταφοράς; αμάξι ή ταξί, τίποτα άλλο δεν παίζει.
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ο σκοπός είναι μόνο η ξάπλα και η ξεκούραση. δεν υπάρχει περίπτωση να γυρνάμε. οπότε ταξάκι και νομίζω είμαστε οκ.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
κι εμεις 5 μερες miami-south beach την τελευταια μερα νοικιασαμε σκουτερακι και πηγαμε μια βολτα κεντρο.προτελευταια μερα ημερησια key west(πολυ μου αρεσε)με καταμαραν βολτα και snorkeling.απ οτι θυμαμαι μετακινηθηκαμε με λεωφορεια στο πηγενελα αεροδρομιο.παντως αν θες μονο χαλαρωση πολυ ηλιο και fun ειναι τελεια στο south beach.
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
έφη σε ευχαριστώ. πραγματικά με ενδιαφέρει μόνο η χαλάρωση δεδομένου ότι δεν θα πάω κάπου αλλού για καλοκαίρι, οπότε θα χαλαρώσω εκεί. Την εκδρομή σε key west την έκανες με αυτοκίνητο ή διοργανώνουν εκδρομές σε καθημερινή βάση;
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
και κάτι ακόμα που χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον έμπειρο στο Μαιάμι. Εχω τα εξής ξενοδοχεία.
SONESTA BAYFRONT COCONUT GROVE, Address: 2889 MCFARLANE ROAD , COCONUT GROVE

RAMADA PLAZA MARCO POLO BEACH RESORT , Address: 19201 COLLINS AVE.

HYATT REGENCY, Address: 400 S.E. 2ND AVENUE

Επειδη με τον χααρτη δεν μπορω να κατατοπιστω ποιο πρεπει να επιλεξω για να ειμαι στο south beach και να βγαινω στην παραλια με τα ποδια;

Δέχομαι και άλλες προτάσεις ωστε να ψαξω για διαθεσιμοτητα
 
Last edited by a moderator:

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
εμεις μειναμε colins anenue.ειναι βεβαια τεραστια.στο σημειο που μειναμε ηταν το τελειο,στον αριθμο 920.το πιο μεγαλο μερος ειναι κατηλειμενο απο τα τεραστια ξενοδοχεια και εχεις προσβαση μονο μεσα απ αυτα.
εκδρομη στο key west με πουλμανακι κανονισμενο απο το ξενοδοχειο γυρω στα 100$ μαζι με τη βολτα με katamaran.και snorkeling.
παιζει επισεις ημερισια στις μπαχαμες με 180$.
ναι καθε μερα ειναι αυτες οι εκδρομες!

η παραλιακη ειναι η ocean drive.εκει ειναι και τα μπαρακια.η collins ειναι η πρωτη παραλληλη
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
PA040396.jpg
τσεκαρε αυτο
ειναι ολες οι εκδρομες και δραστηριοτητες που μπορεις να κανεις εκει
και καλο ταξιδι!!!!!!!!!!!
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
να ρωτήσω βρε παίδες. εμείς σκεφτόμαστε τις 5 μέρες στο maiami να τις περάσουμε χωρίς να οδηγούμε κτλ. Μας καλύπτει το δίκτυο των μέσων μαζικής μεταφοράς ή είμαστε οκ αν χρησιμοποιούμε ταξί; θα μένουμε στο south beach
Κατα τη γνωμη μου επειδη ημουν πριν 2 μηνες εκει ολο το παιχνιδι γινεται στο south beach,οπως προανεφερε και ο Δευκαλιων.Δεν χρειαστηκα αυτοκινητο καθως εμενα στην Ocean και ηταν ολα γυρω μου:παραλια,μπαρακια,φαγητο,γυναικες,εντονη ζωη,γενικως οσα θελει καποιος που παει στο Μαιαμι.Υπαρχουν και γραφεια που σε πανε οπου θες,απο ξεναγηση ολο το Μαιαμι μεχρι Μπαχαμες και Ορλαντο.Ειναι ωραια σας ευχομαι να περασετε τελεια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και κάτι ακόμα που χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον έμπειρο στο Μαιάμι. Εχω τα εξής ξενοδοχεία.
SONESTA BAYFRONT COCONUT GROVE, Address: 2889 MCFARLANE ROAD , COCONUT GROVE

RAMADA PLAZA MARCO POLO BEACH RESORT , Address: 19201 COLLINS AVE.

HYATT REGENCY, Address: 400 S.E. 2ND AVENUE

Επειδη με τον χααρτη δεν μπορω να κατατοπιστω ποιο πρεπει να επιλεξω για να ειμαι στο south beach και να βγαινω στην παραλια με τα ποδια;

Δέχομαι και άλλες προτάσεις ωστε να ψαξω για διαθεσιμοτητα
όλα αυτά ειναι εκτός south beach άρα μακριά από την παραλία. να επιλέξεις χοτελ εννοείται στην Ocean Drive. ξεκίνα από την κορυφή το Loews και συνέχισε. προς τα κάτω..
South Beach - SoBe Hotels - List of Hotels and Hotel Reviews in the South Beach - SoBe Area. Part of the Miami HotelGuide.Network.
 
Last edited by a moderator:

WindowsNT

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πηγα παντου
Ταξίδι-Όνειρο
Σπίτι.Σ'ολα τα άλλα πήγα.
Θα είμαι εκεί (και εγώ για ξάπλα, δε με ενδιαφέρει η διασκέδαση έχουμε και στην Ελλάδα) για 3 μέρες. Έχω αφήσει μία μέρα κενή για εκδρομή. Προτείνεις Key West ή Orlando ?

Επίσης θα μείνω στο Hilton Downtown. Λες ότι χρειάζεται να νοικιάσω αυτοκίνητο ?
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.166
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom