Γενικά Οδικώς στην Κεντρική Ευρώπη

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
εννοείται ότι οι δρόμοι είναι καλύτεροι.. απλά τα διόδια είναι πολύ ακριβά..
πχ στη Γερμανία έχει επίσης πολύ καλούς δρόμους αλλά δεν έχει διόδια.
 

geog

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγία
εννοείται ότι οι δρόμοι είναι καλύτεροι.. απλά τα διόδια είναι πολύ ακριβά..
πχ στη Γερμανία έχει επίσης πολύ καλούς δρόμους αλλά δεν έχει διόδια.
Αυτό κι αν είναι παράξενο! Κατά τη γνώμη μου στη Γερμανία οι δρόμοι ήταν ΠΟΛΥ καλύτεροι από της Ιταλίας (ποιότητα ασφαλτόστρωσης, σήμανση, χάραξη, εξ' ου και η μη ύπαρξη ορίου ταχύτητας σε ορισμένα κομμάτια) και δεν πληρώσαμε ούτε καν το "billieτάκι" που πληρώνεις μπαίνοντας στην Αυστρία.
Και μιας και μιλάμε για τιμές, να πω ότι το δικό μου ταξίδι ήταν διάρκειας 10 ημερών και στοίχισε 1.000 - 1.100? το άτομο (συμπεριλαμβάνονται τα πάντα, από ακτοπλοϊκά σε δίκλινη καμπίνα με αυτοκίνητο, μέχρι βενζίνες και φαγητό). Βέβαια το στυλ του ταξιδιού ήταν καθαρά roadtrip, οπότε δεν επισκεφθήκαμε π.χ. μουσεία που θα αύξαναν τα έξοδα, και γενικώς προσπαθήσαμε να μην κάνουμε σπατάλες.:cool:
 

alexandros1966

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
βενετια με αυτοκινητο

καλησπερα φιλε μου θα ηθελα αν μπορουσες να μου πεις καποια πραγματα για βενετια 8ελω να παω τωρα τον αυγουστο με το αυτοκινητο αν γνωριζης κατι και νομιζης οτι μπορεις να με βοηθησης σε παρακαλω γραψε μου οτι μπορεις και οτι νομιζεις οτι θα μου ειναι χρησιμο ευχαριστω ;)
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
ΣΑΝ ΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ... ΟΛΑ ΦΤΗΝΑ.. :D
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
καλησπερα φιλε μου θα ηθελα αν μπορουσες να μου πεις καποια πραγματα για βενετια 8ελω να παω τωρα τον αυγουστο με το αυτοκινητο αν γνωριζης κατι και νομιζης οτι μπορεις να με βοηθησης σε παρακαλω γραψε μου οτι μπορεις και οτι νομιζεις οτι θα μου ειναι χρησιμο ευχαριστω ;)
Θα έλεγα να γίνεις περισσότερο σαφής, τι σκέφτεσαι ακριβώς να κάνεις, πόσες μέρες έχεις στη διάθεσή σου κτλ. Αν σκέφτεσαι μόνο Βενετία, γιατί να πάρεις αυτοκίνητο, άδικα έξοδα και έννοια που θα το παρκάρεις κτλ. Αν πχ σκέφτεσαι να πας Βενετία και λίμνες(Κόμο, Γκάρντα, Ματζιόρε), τότε αλλάζει. Υπάρχουν πολλά άρθρα εδώ, ξεκίνα κάνοντας μια αναζήτηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.547
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom