Οδοιπορικό στην Ρούμελη

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πολύ καλή η ιστορία σου Χρήστο και το είπα και στην αρχή και θα το ξαναπώ ...με πολύ ωραίες!!φωτογραφίες!!.
Κι ένα σχόλιο για το ξενοδοχείο που ανέφερες...που ενώ η αρχική τιμή ήταν 100 το πήρατε με 80,μετά από παζάρι:haha:,δηλ.ν αρχίσουμε τα παζάρια τι λές;βλέπω πιάνει:haha:

ευχαριστώ :p.

το ξενοδοχείο ηταν αυτο
Booking.com: Hermes Hotel, Delphi , Greece - 89 Guest reviews. Book your hotel now!

Το παζάρι κάνει πλέον θραυση παντουύ και οποιος δεν το κανει την τσέπη του ζημιώνει :D.
Κάντο και δεν θα χάσεις :D:D
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Γης
Να κάνω την ερωτηξη..κ γω με τη σειρα μου. Ο περιφημος πλεον Τασος στο Γαλαξιδι εκτος απο ουζακι, τσίπουρο ανευ γλυκανισου εχει;; Καημο το χω εκτος Βορειας Ελλαδας να βρω σε μεζεδοπωλειο/ουζερι κλπ τσιπουρακι. (ισως βεβαια κ να κανω λαθος επιλογες, ποιος ξερει)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να κάνω την ερωτηξη..κ γω με τη σειρα μου. Ο περιφημος πλεον Τασος στο Γαλαξιδι εκτος απο ουζακι, τσίπουρο ανευ γλυκανισου εχει;; Καημο το χω εκτος Βορειας Ελλαδας να βρω σε μεζεδοπωλειο/ουζερι κλπ τσιπουρακι. (ισως βεβαια κ να κανω λαθος επιλογες, ποιος ξερει)

Και γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο :cool:

Τηλέφωνο: +30 22650 41291, +30 22650 42101


εγω όποτε πάω ουζάκι πίνω
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
χρηστο απο ποιο μερος της φωκιδας εισαι? εγω μενω αμφισσα...

παντως για τσιπουρα που συζητατε εδω στην αμφισσα ολοι πινουνε τσιπουρο χωρις γλυκανισο και εννοειτε ντοπιο. επισης εχουμε ενα εθιμο εδω , την μεγαλη παρασκευη απο το πρωι βγαινουνε ολοι εξω και πινουνε το λεγομενο "δακρυ της παναγιας" που ειναι το τσιπουρο μεχρι το βραδυ και γινονται ολοι ντιρλα.....:haha::haha::haha:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
χρηστο απο ποιο μερος της φωκιδας εισαι? εγω μενω αμφισσα...

παντως για τσιπουρα που συζητατε εδω στην αμφισσα ολοι πινουνε τσιπουρο χωρις γλυκανισο και εννοειτε ντοπιο. επισης εχουμε ενα εθιμο εδω , την μεγαλη παρασκευη απο το πρωι βγαινουνε ολοι εξω και πινουνε το λεγομενο "δακρυ της παναγιας" που ειναι το τσιπουρο μεχρι το βραδυ και γινονται ολοι ντιρλα.....:haha::haha::haha:
Εγώ έχω να πω πως η πόλη σας με εξέπληξε ευχάριστα. Η πλούσια αρχαία και νεότερη ιστορία σας, η φιλοξενία (2ωρη πριβέ ξενάγηση στα βυρσοδεψεία σας από τον υπεύθυνο), τα Σάλωνα με το κάστρο του και την υπέροχη θέα και το μουσείο σας (κατ'εμέ από τα πιο καλά οργανωμένα εκτός πρωτεύουσας και ο υπάλληλος με φοβερές γνώσεις κ εξαιρετικά ευγενικός). Παρεξηγημένη πόλη.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
επισης εχουμε ενα εθιμο εδω , την μεγαλη παρασκευη απο το πρωι βγαινουνε ολοι εξω και πινουνε το λεγομενο "δακρυ της παναγιας" που ειναι το τσιπουρο μεχρι το βραδυ και γινονται ολοι ντιρλα.....:haha::haha::haha:
Πολύ βολικό αυτό.... και στο Βόλο γίνεται κάτι ανάλογο μετά τον Επιτάφιο αλλά και την καθαρά Δευτέρα ....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
χρηστο απο ποιο μερος της φωκιδας εισαι? εγω μενω αμφισσα...

παντως για τσιπουρα που συζητατε εδω στην αμφισσα ολοι πινουνε τσιπουρο χωρις γλυκανισο και εννοειτε ντοπιο. επισης εχουμε ενα εθιμο εδω , την μεγαλη παρασκευη απο το πρωι βγαινουνε ολοι εξω και πινουνε το λεγομενο "δακρυ της παναγιας" που ειναι το τσιπουρο μεχρι το βραδυ και γινονται ολοι ντιρλα.....:haha::haha::haha:

giota1 χίλια συγνώμη τωρα :mad:!!!!! είδα το μνμ σου .

Η μητέρα μου είναι απο τον Αθανάσιο Διάκο .περισσότερες συστασεις δεν χρειάζεται είναι διάσημο χωριό για το φυσικό κάλος τα θεωρατα πλατάνια στην πλατεία και το νόστιμο φαγητό απο τις ταβέρνες της πλατείας .
Α ξεχασα να πώ οτι απο εκεί ξεκινά το νεράκι που φτάνεισ την λίμνη του μόρνου και απο εκεί στο σπίτι μας

Για περισσότερα θέλω η Παναγιώτα να μας πεί αν της άρεσε ?????

Παναγίωτα με διαβάζεις ???????:haha::haha:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
giota1 χίλια συγνώμη τωρα :mad:!!!!! είδα το μνμ σου .

Η μητέρα μου είναι απο τον Αθανάσιο Διάκο .περισσότερες συστασεις δεν χρειάζεται είναι διάσημο χωριό για το φυσικό κάλος τα θεωρατα πλατάνια στην πλατεία και το νόστιμο φαγητό απο τις ταβέρνες της πλατείας .
Α ξεχασα να πώ οτι απο εκεί ξεκινά το νεράκι που φτάνεισ την λίμνη του μόρνου και απο εκεί στο σπίτι μας

Για περισσότερα θέλω η Παναγιώτα να μας πεί αν της άρεσε ?????

Παναγίωτα με διαβάζεις ???????:haha::haha:
Σε διαβάζω, σε διαβάζω, τι να λέω, μαγεία... Χαίρομαι που τα Βαρδούσια δεν έχουν ακόμη ανακαλυφθεί από τους βάρβαρους Αθηναίους. Εξαιρετική γαλήνη για κοντινό στην πρωτεύουσα προορισμό, αυθεντικοί άνθρωποι, πριβέ ξαναγήσεις από ντόπιους, εξαιρετική φυσική ομορφιά, καλό φαγητό (αξέχαστο παγωτό στο Αθ.Διάκο).

Βάζω και μια-δυο φωτό να ζηλέψετε λίγο:
afarm7.static.flickr.com_6174_6199357054_bfbc51bf15.jpg




afarm7.static.flickr.com_6121_6198838205_4cf4c5fcde.jpg



afarm7.static.flickr.com_6164_6199352664_1a405dfe38.jpg
 

dimitra-papi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γειά σε όλους.. είμαι καινούρια στην παρέα και αν και δεν έχω δει ακόμα πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες έχω να πώ οτι οι φωτογραφίες που έχεις προσθέσει για να χρωματίσουν αυτά που περιγράφεις είναι υπέροχες και μας ταξιδεύουν κι εμάς, νομίζω συμφωνούν άλλωστε κι οι υπόλοιποι. και ναί μπορεί να ακούγεται κοινότυπο και υπερβολικό αλλά θέλω με εγωισμό και περίσσια υπερηφάνεια να πώ οτι πιστεύω πως η Ελλάδα έχει, αν όχι τα πιο όμορφα μέρη του κόσμου, σίγουρα εκείνα με την πιο όμορφη αύρα και διαύγεια φωτός στον κόσμο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom