Νορβηγία Οκτώβρης στη Νορβηγία?????

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
Παιδιά καλησπέρα!!!!
Μόλις αρχές Οκτώβρη κατάφερα φέτος να βρω λίγο χρόνο για διακοπές (δουλειά όλος ο Αύγουστος και ο Σεπτέμβρης απ΄ότι φαίνεται) και αναρωτιέμαι αν είναι κατάλληλη εποχή για Νορβηγία!
Σκεφτόμαστε για ταξιδέψουμε για Όσλο, να πάμε Μπέργκεν για καμιά κρουαζιέρα στα φιόρδ και αναρωτιόμαστε με τον άντρα μου αν πρέπει να επισκεφθούμε και το Βόρειο Ακρωτήριο. Ούτε ήλιος του μεσονυχτίου τώρα ούτε βόρειο σέλας,,,, (μάλλον)!
Τι λέτε??
Μήπως να προσανατολιστώ αλλού αυτήν την εποχή και να αφήσω την Νορβηγία για καλοκαίρι?
Έχει πάει κανείς τέτοια εποχή?
:(
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μπα δεν θα το εκανα..τεραστιο κοστος και δεν θα το χαρείτε τόσο όσο το αξίζει.Προτείνω Ιούλη ή Αυγουστο που οι μέρες είναι τεράστιες και η φύση οργιάζει.
Οτι κι αν αποφασίσετε καλά να περάσετε :)
 

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
Σε ευχαριστώ Νένα! Μάλλον έχεις δίκιο! Μάλλον θα κάνω υπομονή για Χριστουγεννιάτικη απόδραση κάπου στην Ευρώπη, και για να το κανονίσω λίγο καλύτερα!! Σε ευχαριστώ anyway!! ;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
χμ για Χριστούγεννα ειδικά κορίτσι είναι το............Λονδίνο!
Δεν θα βαρεθείς λεπτό, έχει τα πάντααααα, όμορφη ατμόσφαιρα και συνδυάζει ρομαντισμό με πρακτικότητα. έχω πάέι σε όλες σχεδόν τις πρωτεύουσες της Ευρωπης καμια δεν με μαγεύει όπως το Λονδίνο παρότι ειναι μεγαλουπολη!
Αν δεν έχετε πάει, το προτείνω ανεπιφύλακτα ;)
υπάρχει ένα "μειονεκτημα" (!) στις 26 αρχίζουν οι εκπτώσεις, θα γυρίσεις με 43335555 εξτρά βαλίτσες και το πιο πιθανό χωρισμένη!χαχαχ
 

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
Δηλαδή το προτιμάς από το Παρίσι? Δεν έχω πάει σε καμία από τις δύο πόλεις αλλά το Παρίσι μου κάνει κάτι για Χριστούγεννα!!! Πιό ρομαντικό, δεν ξέρω......
Και ο άντρας μου σκέφτεται το Λονδίνο αλλά όταν θα ακούσει για τις εκπτώσεις θα αλλάξει γνώμη.... Με την λέξη "ψώνια" βγάζει σπυράκια...... xxxxx :p
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εκτός των άλλων το Λονδίνο είναι για όλα τα βαλάντια ;) το Παρίσι είναι πανάκριβοοοο!
Προσωπικά δεν μου αρέσει πολύ αν κι έχω πάει 4 φορες- μια πολύ καλή φίλη μου ζει εκει και την βλέπω όσο γίνεται. Με φιλοξενε- επομένως δεν έχω ξενοδοχεία-αν είχα δεν θα πήγαινα...!
Ρομαντικό είναι δεν μπορώ να πω αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα.
Στην εβδομάδα βαριέμαι, στο Λονδίνο δεν βαρέθηκα ποτέ και πάντα με βούρκωμα φεύγω...ίσως επειδή πέρα απο την αρχιτεκτονική του και τις συνοικίες του λατρεύω την πολυπολιτισμικότητά του, τις γεύσεις του, τις αγορές του όλα αν κι ακριβα είναι προσιτά..

Το Παρίσι το περπατάς σε μια δυο μερες είναι ένα κυκλικό κέντρο, μια μέρα θες για Λούβρο μια για ντισνευ μια βερσαλλίες αυτά..
 

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
Οκ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Θα αποφασίσουμε εντός των ημερών! Μπορεί να πάμε Χριστούγεννα Λονδίνο και να αφήσουμε το Παρίσι εκτός εορτών.
Είδωμεν! :rolleyes:
:) ;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Μπορεί να πάμε Χριστούγεννα Λονδίνο
Ε,αμα αποφασισετε να πατε Χριστουγεννα στο Λονδινο,παρτε και κατι για το βασιλικο μωρο...ενα φλουρι,μια μαντονιτσα,κατι,τελος παντων,χρονιαρες μερες...
...ετσι ξετρελαμμενοι,που ειναι οι Εγγλεζοι.. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom