Ρωσία Ο αιχμάλωτος του Καυκάσου

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ευχαριστώ για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες.
Είναι πραγματικά ανεξάντλητο αυτό το κεφάλαιο! Θα φροντίσω να ενημερωθώ κι εγώ με τη σειρά μου.

Σε ότι αφορά τα αμιγώς φωτογραφικά τώρα, βλέπω ότι όλο και περισσότεροι το γυρνάτε πλέον σε mirrorless, κάτι που με κάνει να αρχίζω κι εγώ την αναζήτηση..:rolleyes:
Έχει πολύ ψωμί η μελέτη της περιοχής. Το ίδιο μου συνέβει όταν διάβασα λίγα περισσότερα για την Αλβανία. Ξέρουμε λιγα κι αποσπασματικά.
Σε ότι αφορά τις mirrorless δεν βρίσκω άλλη ευκολία πέραν του μεγέθους και της δυνατότητας που δίνει το ηλεκτρονικό σκόπευτρο (προσωπικά προτιμώ το οπτικό) να εξομοιώνει αυτο που βλέπεις με το τελικό αποτελεσμα (δεν είναι ανάγκη να κάνεις κάθε τόσο photo review). Η μπαταρία είναι για κλάματα και δεν είναι "ετοιμοπόλεμη" ειδικά αν κάνεις streetphotography (σε σχέση με τις dslr)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πραγματικά μου έλειψες @hydronetta και τα ταξίδια σου και το γράψιμό σου.
Παρ' όλο που δεν με τραβάνε καθόλου οι περιοχές που επισκεφθήκατε (τα τοπία στις φωτογραφίες επιβλητικότατα βέβαια), η ιστορία μου κρατά το ενδιαφέρον αμείωτο και χαίρομαι που διαβάζω γι' αυτές από εσένα. 😍
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.350
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Κάποτε όλα αυτά τα μέρη ονομάζονταν Σοβιετική ΄Ενωση και εμείς ξέραμε που βαδίζαμε! ;)
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
Βασικά εγώ τώρα πιστεύω ότι ξέρουμε που βαδίζουμε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτό το θεϊκό στις όρθιες φωτογραφίες που ξεκινάνε με ένα βουνό και κατεβαίνεις προς τα κάτω και διαπιστώνεις ότι είναι η κορυφή και έχει κι άλλο και συνεχίζεις και βλέπεις στη βάση έναν τοσοδούλικο πύργο ή μια κουτσουλιά χωριό με αφήνει με το στόμα ανοιχτό.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τελος προτείνω το βραβευμένο ντοκυμαντέρ Welcome to Chechnya που αναφέρεται στις διώξεις της ΛΟΑΤΚΙ κοινότητας στην Τσετσενία.
Το είδες κάπου ον λάιν το ντοκιμαντέρ αυτό, γιατί δε μπορώ να το βρω. Τι φρικτή υπόθεση... αρχικά είχε διαδοθεί ως αστικός μύθος, γενικότερα, δε του αποδόθηκε η σημασία που πρέπει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom