Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
καρλοβυ βαρυ δεν θα πας αξιζει ημερησια να δεις που πηγαιναν οι κουμουνιστες να καλοπερασουν μακρυα απο τα κοροιδα
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Που είστε βρε ταξιδιώτες; Κανεις δεν παει στην Πράγα πια; Καλαααα, θα μας μαντρωσουν παλι μέσα από Σεπτέμβρη και θα κλαίμε. Τεσπα...
Πράγα και Τσεσκι Κρουμλοβ λοιπόν με την οικογένεια οδικώς. 3 διανυκτερεύσεις Πράγα και 2 στο Τσεσκι. Φυσικά θα κάνουμε και εξορμήσεις στην επαρχία όσο προλαβουμε. Τώρα αν προκυψει καμια εξτραδουρα μέρα θα δουμε. Ερωτήσεις για οποίο καλό παιδακι ξέρει:
1. Επικαιροποίηση για jazz club.
2. Μαυρο θέατρο
3. Καμιά ορχήστρα σε αυτές τις εκκλησίες που ξέρω ότι είναι υπέροχες
4. Επικαιροποίηση εστιατορίων
5. Αν έχει παει κανεις σε αυτά τα medieval εστιατόρια με τις φωτιές κλπ
6. Επικαιροποίηση σημείων για συνάλλαγμα

7. Τοποθεσίες στην επαρχία (κάστρα, πλατειες) στην Δυτική κυρίως Τσεχία

Αντε βοηθάτε, μπας και βοηθήσουν κι άλλοι που διστάζουν

Ευχαριστώ εκ των προτερων
Στην μαγευτική Πράγα πήγαμε το φθινόπωρο που μας πέρασε... Για jazz είχαμε πάει ένα βράδυ στο AghaRTA Jazz and Blues Club...μικρούλη σε υπόγειο που θύμιζε μπουντρούμι...επειδή δεν έχω άλλη εμπειρία από Jazz ίσως δεν είμαι και ο κατάλληλος για συμβουλές...για εμάς ήταν κάτι το διαφορετικό και περάσαμε όμορφα τον χρόνο μας.. Όσον αφορά το φαγητό πέρα από το Olimpia που το είχα διαβάσει εδώ, σε όσα πήγαμε φάγαμε καταπληκτικά..πάθαμε πλάκα...συνιστώ σε όποιο σημείο της πόλης βρίοκεστε, κάντε έναν γρήγορο έλεγχο στo google maps και μπείτε... Αυτό που θα ήθελα να σου πω είναι για το Τσέσκι Κρουβλόβ...Είναι πανέμορφο αλλά νομίζω οι δύο διανυκτερεύσεις είναι υπερβολικές..βέβαια ο καθένας με τα γούστα του...χεχεχε... Να περάσετε (είμαι σίγουρος) τέλεια!!!
 

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Στην μαγευτική Πράγα πήγαμε το φθινόπωρο που μας πέρασε... Για jazz είχαμε πάει ένα βράδυ στο AghaRTA Jazz and Blues Club...μικρούλη σε υπόγειο που θύμιζε μπουντρούμι...επειδή δεν έχω άλλη εμπειρία από Jazz ίσως δεν είμαι και ο κατάλληλος για συμβουλές...για εμάς ήταν κάτι το διαφορετικό και περάσαμε όμορφα τον χρόνο μας.. Όσον αφορά το φαγητό πέρα από το Olimpia που το είχα διαβάσει εδώ, σε όσα πήγαμε φάγαμε καταπληκτικά..πάθαμε πλάκα...συνιστώ σε όποιο σημείο της πόλης βρίοκεστε, κάντε έναν γρήγορο έλεγχο στo google maps και μπείτε... Αυτό που θα ήθελα να σου πω είναι για το Τσέσκι Κρουβλόβ...Είναι πανέμορφο αλλά νομίζω οι δύο διανυκτερεύσεις είναι υπερβολικές..βέβαια ο καθένας με τα γούστα του...χεχεχε... Να περάσετε (είμαι σίγουρος) τέλεια!!!
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Στο Τσεσκι θα μείνουμε στην ουσία μια ολόκληρη μέρα, καθώς θα φτάσουμε αργά το βράδυ και θα φύγουμε πολύ πρωί της μεθεπομενης. Το υπόλοιπο λέμε να τριγυρίζουμε στην επαρχία.
 

halandritsa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
Κορνουάλη
Το ανακαλύψαμε πριν λίγα χρόνια ετοιμάζοντας ένα ταξίδι στην Πράγα.
Ο honest guide έχει κανάλι στο youtube και δίνει χρήσιμες πληροφορίες! Από το πιο ασφαλές και συμφέρον μέρος να ανταλλάξεις χρήματα μέχρι που να φας και τι να κάνεις στην Πράγα. Τελευταία έχει προσθέσει υλικό και για άλλες πόλεις.
https://www.youtube.com/hashtag/honestguide
Οι συμβουλές του αξίζουν και μπορούν να σε γλιτώσουν από γκάφες και ταλαιπωρία.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γιατί όχι για το Μαύρο Θέατρο; Έχει καμιά βδομάδα το κοιτάω και δεν θα με χαλούσε να δω κάτι που δεν έχω ξαναδεί.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιατί όχι για το Μαύρο Θέατρο; Έχει καμιά βδομάδα το κοιτάω και δεν θα με χαλούσε να δω κάτι που δεν έχω ξαναδεί.
Γιατί όχι για το Μαύρο Θέατρο; Έχει καμιά βδομάδα το κοιτάω και δεν θα με χαλούσε να δω κάτι που δεν έχω ξαναδεί.
Εχω παρακόλουθήσει μαύρο θέατρο .Τίποτα το ιδιαίτερο αλλά για την εμπειρία...................................
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εχω παρακόλουθήσει μαύρο θέατρο .Τίποτα το ιδιαίτερο αλλά για την εμπειρία...................................
Είδα κάποιες παραστάσεις που έχουν χορό κυρίως και κάποιες άλλες που παραπέμπουν σε παιδικό σόου. Το πρώτο μου κίνησε το ενδιαφέρον, μου αρέσει να βλέπω χορό!
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Οκ, δεν θα θυσιάσω τις τσέχικες μπύρες γι αυτό! :lol:
Επισης μακρια απο τις φασον παραστασεις καθε βραδυ σε εκκλησιες με best of Vivaldi και best of Classical music.
Αν ειναι να δειτε κατι, μονο Συμφωνικη της Πραγας στο καταλληλο θεατρο. Μπορει να κοστιζει και λιγοτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom