Ρουμανία Πάρκινγκ στην Ρουμανία (Βουκουρέστι, Μπράσοβ, Σιμπίου)

Μηνύματα
6
Likes
4
Καλησπέρα, σε όλους.
ετοιμάζω ενα Roadtrip στην Ρουμανία και με απασχολεί το θέμα πάρκινγκ. Δεν έχω βρεί κάτι ξεκάθαρο πως μπορείς να παρκάρεις είτε με application απο κινητό είτε απο website, το μόνο application που έχω βρεί είναι το SMS Parking που δεν ξέρω αν λειτουργεί.

Επομένως θα ήθελα αν ξέρει κάποιος και έχει ξαναπάει, και έχει κάποια εμπειρία, το πως παρκάρεις, που παρκάρεις να μου πεί για το σύστημα πάρκινγκ στην Ρουμανία.
  1. Πώς κλείνω πάρκινγ στα δημόσια πάρκινγκ (Μόνο δημόσια όπως μου είπανε)
  2. Μπορώ να τα κλείσω απο Ελλάδα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?
  3. Υπάρχει κάποιο website / application που χρησιμοποιούν?
Αυτά μέχρι στιγμής, αν ξέρει κάποιος και κάποια λεπτομέρεια παραπάνω ειναι ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ πολύ.
 

thanasakos

Member
Μηνύματα
5
Likes
8
Καλησπέρα.
Για το Βουκουρέστι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή amparcat. Ro και για Μπρασόβ, Σιμπίου την εφαρμογή TPark. Γενικά να ξέρεις πως είναι πολύ ασφαλής χώρα σε σχέση με τα αυτοκίνητα.
 
Last edited:
Μηνύματα
6
Likes
4
Καλησπέρα.
Για το Βουκουρέστι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή ampar at. Ro και για Μπρασόβ, Σιμπίου την εφαρμογή TPark. Γενικά να ξέρεις πως είναι πολύ ασφαλής χώρα σε σχέση με τα αυτοκίνητα.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, δεν φοβάμαι για το αμάξι, απλά περισσότερο για την οργάνωση και το γεγονός ότι θα φτάνω γενικά προς απόγευμα στις πόλεις να ξέρω πως θα κινηθώ.
 

thanasakos

Member
Μηνύματα
5
Likes
8
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, δεν φοβάμαι για το αμάξι, απλά περισσότερο για την οργάνωση και το γεγονός ότι θα φτάνω γενικά προς απόγευμα στις πόλεις να ξέρω πως θα κινηθώ.
Παρκάρεις οπουδήποτε θες στο κέντρο. Οι ημερήσιες χρεώσεις τουλάχιστον για Μπρασόβ, Σιμπίου είναι χαμηλές, υπολόγισε 3 με 4 ευρώ.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Στα δημόσια παρκινγκ στο Βουκουρέστι το παρκάρισμα Σαββατοκύριακο είναι δωρεάν. Παρ΄ όλα αυτά υπάρχουν διάφορα λαμόγια που περιφέρονται κρατώντας κάτι μπλοκάκια (ένας θεός ξέρει τι είναι) και μόλις δουν αυτοκίνητο με ξένες πινακίδες πλησιάζουν προσποιούμενοι παρκαδόρους και σου κόβουν χαρτάκι ζητώντας χρήματα. Έχε το νου σου.
 
Μηνύματα
6
Likes
4
Στα δημόσια παρκινγκ στο Βουκουρέστι το παρκάρισμα Σαββατοκύριακο είναι δωρεάν. Παρ΄ όλα αυτά υπάρχουν διάφορα λαμόγια που περιφέρονται κρατώντας κάτι μπλοκάκια (ένας θεός ξέρει τι είναι) και μόλις δουν αυτοκίνητο με ξένες πινακίδες πλησιάζουν προσποιούμενοι παρκαδόρους και σου κόβουν χαρτάκι ζητώντας χρήματα. Έχε το νου σου.
Χρήσιμη πληροφορία ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom