Πολωνία Πάσχα στην Πολωνία

taksidioths

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα ετοιμάζω ταξιδάκι στην Βαρσοβία κ στο gdansk από 31-3 έως 7-4 οπότε πέφτω πάνω στο Πάσχα των καθολικών.Στην Βαρσοβία έχει κάτι ιδιαίτερο εκείνο τον καιρό και αν είναι καλά 2 μέρες στο gdansk και 5 για Βαρσοβία?Ακόμα ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα δρομολόγια των τρένων από Βαρσοβία προς gdansk?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπορείς να περιμένεις, μέχρι να έχω το laptop (μιας κι πανηγυρίζουμε την ήττα της σερβίας :p ) και θα σε βοηθήσω τότε :)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
λοιπον, οι Πολωνοί δε κάνουν τέτοιο τζέρτζελο όπως στην Ελλάδα, αλλά εκεί που πρέπει να πας να δεις real ανάσταση, είναι στα βουνά (Ζακοπάνε πχ), όπου όλοι πάνε στις εκκλησίες ντυμένοι με τις παραδοσιακές στολές.

Μόλις βρω άλλες πληροφορίες θα σε ενημερώσω.

ΥΓ ΠΡΟΣΟΧΗ την Δευτέρα του Πάσχα. Υπάρχει ένα έθιμο, οι άντρες να βρέχουν τις όμορφες κοπέλες στο δρόμο, άλλα μερικοί το έχουν παραξηλώσει, κι ρίχνουν κουβάδες στους περαστικούς.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ΥΓ ΠΡΟΣΟΧΗ την Δευτέρα του Πάσχα. Υπάρχει ένα έθιμο, οι άντρες να βρέχουν τις όμορφες κοπέλες στο δρόμο, άλλα μερικοί το έχουν παραξηλώσει, κι ρίχνουν κουβάδες στους περαστικούς.
μεχρι Μεγαλο Σαββατο ρωταει:bleh:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αααα καλά, έχω καεί :Ρ

στην Βαρσοβία δε ξέρω τι παίζει με Μεγάλη Παρασκευή, αλλά πιθανώς να υπάρχει μια νέκρα (ψάχνω να δω, αν υπάρχει ελληνική εκκλησία στην Βαρσοβία)

όσο για τα τρένα, κοίτα εδώ

Tw?j Plan Podr??y - rozk?ad jazdy poci?g?w
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Δεν πειραζει, δωσε ινφο γενικως για ολες τις μερες του πασχα, μας ενδιαφερει....
 

taksidioths

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ!!!!!!Για τα τρένα θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη γιατί θέλω να δώ τι παίζει με τα πάσο μας και άμα ισχύουν εκεί!Αμα ξέρει κάποιος?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ξέρω ότι η ISIC δε περνάει εδώ, άλλα με το πάσο θα το ψάξω και θα σου πω :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom