Τσεχική Δημοκρατία Πάσχα στην Πράγα

peter85

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Καλησπέρα σας,
έχω βγαλει εισιτήρια για Πράγα τη περίοδο του καθολικού Πάσχα,
άφιξη Παρ. 07/04/2023 17:45 και αναχώρηση Τρίτη 11/04/2023 18:35.

Διάβασα ότι υπάρχει εκείνες τις μέρες πασχαλινή αγορά στο κέντρο, οπότε σίγουρα θα την επισκεφτούμε.
Υπάρχει κάτι που δε πρέπει να το χάσουμε οπωσδήποτε που γίνεται εκείνη την περίοδο ?

Επίσης, επειδή σκέφτομαι κάποια κοντινή εκδρομή Καρλοβυ βάρη ή Τσέσκυ κρούμλωφ,
γίνονται τα δρομολόγια κανονικά ?
Αξίζει να κάνουμε μια διανυκτερευση όπου τελικά πάμε ?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Επίσης, επειδή σκέφτομαι κάποια κοντινή εκδρομή Καρλοβυ βάρη ή Τσέσκυ κρούμλωφ,
Πήγα στο Τσεσκυ τον περσινό Νοέμβριο. Η διαδρομή με το λεωφορείο είναι γύρω στις τρεις ώρες. Μέσα σε λίγες ώρες το περπάτησα σχεδόν όλο. Πράγματι είναι πανέμορφο αλλά εγώ δεν θα έκανα διανυκτέρευση εκτός αν εσείς θέλετε να μοιράσετε την διαδρομή σε δύο μέρες και να χαλαρώσετε σε ένα λιλιπούτειο παραμυθένιο χωριουδάκι.
 

Giannal

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Καλησπέρα σας,
έχω βγαλει εισιτήρια για Πράγα τη περίοδο του καθολικού Πάσχα,
άφιξη Παρ. 07/04/2023 17:45 και αναχώρηση Τρίτη 11/04/2023 18:35.

Διάβασα ότι υπάρχει εκείνες τις μέρες πασχαλινή αγορά στο κέντρο, οπότε σίγουρα θα την επισκεφτούμε.
Υπάρχει κάτι που δε πρέπει να το χάσουμε οπωσδήποτε που γίνεται εκείνη την περίοδο ?

Επίσης, επειδή σκέφτομαι κάποια κοντινή εκδρομή Καρλοβυ βάρη ή Τσέσκυ κρούμλωφ,
γίνονται τα δρομολόγια κανονικά ?
Αξίζει να κάνουμε μια διανυκτερευση όπου τελικά πάμε ?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
Καλησπέρα, επειδή την ίδια περίοδο θα πάμε κ εμείς κ έχω αρχίσει το ψάξιμο για το τι θα κάνουμε, έχεις βγάλει άκρη για το αν τα δρομολόγια για τις εκδρομές γίνονται κανονικά εκείνες τις μέρες κ αν επιτρέπεται με το flixbus θα πάτε;
 

peter85

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Καλησπέρα, ναι έβγαλα τελικά εισιτήρια με το flixbus για το Τσέσκυ το Σαββατο 8/4 (https://shop.global.flixbus.com/)
Είδα ότι κάνει εκδρομή και το travel2prague(Ελληνόφωνη Εκδρομή στο Τσέσκυ Κρούμλοβ από την Πράγα | Travel2Prague) την ίδια μέρα, οπότε θεωρησα ότι για να τους πηγαίνουν εκείνη τη μέρα θα δουλεύουν όλα κανονικά.

Απλά θεώρησα αρκετά τα χρήματα που ζητάνε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom