Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γεια χαρα,
Μηπως ξερει κανεις κατι για την περιοχη του Μπερσυ (διαμερισμα 12)?? Θα παμε με το αυτοκινητο μια εβδομαδα (Χριστουγεννα) Στρασβουργο και μια εβδομαδα (πρωτοχρονια) Παρισι και ειμαστεενα ζευγαρι με παιδι 7 ετων.
Ειναι πολυ δυσκολο στα κεντρικα ξενοδοχεια να δεχτουν το παιδι!! και ψαχνουμε κατι πιο εξω και για το παρκιν.
Επειδη διαφοροι φιλοι, μας εχουν ηδη αγχωσει με το μετρο και την ασφαλεια γενικοτερα
ψαχνουμε "ασφαλης" περιοχες.
Σας ευχαριστω
Χρηστος
Επισκέφθηκα για πρώτη φορά την περιοχή αυτή (Bercy) την τελευταία φορά που πήγα στο Παρίσι και αυτό γιατί οι Γάλλοι φίλοι που με φιλοξενούσαν είχαν φίλους που έμεναν στην περιοχή. Εμένα μου φάνηκε μια χαρά όλη η περιοχή και μάλιστα μου άρεσε πολύ το bercy village (http://www.bercyvillage.com/) και το πάρκο. Στην περιοχή πηγαίνουν δυο γραμμές μετρό (η 6 και η 14) οπότε μπορείς να πας όπου θες με το μετρό στο οποίο ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Εντάξει χρειάζεται προσοχή, αλλά νομίζω ότι το ίδιο κάνεις και κάνουμε όλοι όχι μόνο όταν ταξιδεύουμε αλλά και εδώ… Οπότε μην ανησυχείς!!! Καλό ταξίδι!!!
 
Last edited by a moderator:

Revera Villas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Το περιεργο ειναι οτι αυτοι που μου ελεγαν "να προσεχω πολυ" ησαν Γαλλοι και οχι Ελληνες τουριστες. Ευχαριστω για τις απαντησεις, τελικα εκλεισα στο αγαπημενο του Forum
"
Hotel de Suez" 140euro τρικλινο με πρωινο. Που θα παρκαρω το αμαξι δεν ξερω αλλα θα βρουμε λυση.
Ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους
 
Last edited by a moderator:

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το περιεργο ειναι οτι αυτοι που μου ελεγαν "να προσεχω πολυ" ησαν Γαλλοι και οχι Ελληνες τουριστες. Ευχαριστω για τις απαντησεις, τελικα εκλεισα στο αγαπημενο του Forum
"Hotel de Suez" 140euro τρικλινο με πρωινο. Που θα παρκαρω το αμαξι δεν ξερω αλλα θα βρουμε λυση.
Ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους

καλή και δοκιμασμένη επιλογή :clap::clap::clap:απο πολλα μελη του forum υστερα απο την προτροπή της Ευαγγελίας .
το ερχόμενο καλοκαίρι και εμεις εκει θα μείνουμε :D:D.
καλά να περάσεις και περιμενουμε εντυπώσεις ...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το περιεργο ειναι οτι αυτοι που μου ελεγαν "να προσεχω πολυ" ησαν Γαλλοι και οχι Ελληνες τουριστες. Ευχαριστω για τις απαντησεις, τελικα εκλεισα στο αγαπημενο του Forum
"
Hotel de Suez" 140euro τρικλινο με πρωινο. Που θα παρκαρω το αμαξι δεν ξερω αλλα θα βρουμε λυση.
Ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους
ρε παιδια μηπως πρεπει να αρχισω να τους ζηταω και προμηθεια?? Τοσα πελατακια τους εχω στειλει!!:haha::haha:
το αμαξι θα το παρκαρεις πιο πισω οχι πανω στην saint michael , αλλα στα στενα πισω απο τους κηπους του Λουξεμβουργου.
 
Last edited by a moderator:

Revera Villas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Προμηθεια δεν ξερω αν θα σου δωσει γιατι οπως καταλαβαινω στο παρισι θα ειμαστε με το χερι στην τσεπη συνεχως. Μου ζητησαν για extra bed σε double room 60 euro παραπανω απο την αρχικη τιμη για τον πιτσιρικα και οταν τους ειπα οτι θα κοιμαται στο κρεβατι μας μου ειπε οτι αυτο απαγορευεται.
Εγω στο mail που εστειλα στο De Suez του ειπα οτι προτεινεται απο forum στην Ελλαδα,
οποτε Ευαγγελια στειλτου mail και πες του οτι εσυ εισαι η αιτια για την αυξηση των booking απο Ελλαδα. Μπορει να σου δωσει καμια day free την επομενη φορα!!
Ευχαριστω για το παρκιν
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
πολύ καλή επιλογή το ξενοδοχείο. Δεν έχω μείνει, αλλά η περιοχή είναι κεντρικότατη και θα σε βολέψει πολύ.

όσο για το μετρό του Παρισιού, πρέπει να πούμε πως δεν είναι στο σύνολό του μη ασφαλές, απλώς υπάρχουν γραμμές και περιοχές (λαϊκές περιοχές προς τα βόρεια) που οι συνεπιβάτες γίνονται λίγο "περίεργοι".
 

stefanost

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα,
θα ήθελα την γνώμη σας για τα εξείς ξενοδοχεία στο παρίσι

Booking.com: Timhotel Le Louvre, Paris, Γαλλία - 166 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

http://www.travelstories.gr/newthread.php?do=newthread&f=26

Booking.com: Hotel Agora, Paris, France - 93 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: hotel Louvre Forum, Paris, France - 78 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: Timhotel Palais Royal Louvre, Paris, France - 45 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: hotel Ile de France Op?ra, Paris, France - 31 Guest reviews. Book your hotel now!



Θα πάω τέσσερις ημέρες κ θα ήθελα να είναι όσο πιο κέντρο γίνεται και σε λογική τιμή δηλαδή απο 70e μέχρι 120e, αν είναι εύκολο θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας.

Ευχαριστώ πολύ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φιλε stefanost εμενα θα ακουσεις τωρα που δεν μας εχουν παρει ακομα χαμπαρι οι αλλοι και μας βομβαρδισουν με προτασεις.
Ενα ειναι ΤΟ κεντρικο, ΤΟ φθηνό, ΤΟ καθαρό ξενοδοχειο στο Παρισι στο Quartier Latin!!
Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame
Trust me εχω στειλει και αλλους....

Υ.Γ οχι δεν παιρνω ποσοστα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τα ξενοδοχεια δεν τα ξερω. Η περιοχη στην οποια βρισκονται ειναι κεντρικοτατη πραγμα που θα σε βολεψει πολυ. Μονο μειονεκτημα οτι το βραδυ ειναι περιπου νεκρη, κατι σαν Πανεπιστημιου το βραδυ χοντρικα. Προσωπικα προτιμω την αριστερη οχθη την περιοχη Saint Germain η το Quartier Latin η στην αριστερη οχθη την περιοχη του Marais.
Τωρα αν επελεγα απο τα συγκεκριμενα ξενοδοχεια θα επελεγα το πρωτο που αναφερεις το Timhotel le Louvre γιατι ειναι πιο κοντα απο ολα στην αριστερη οχθη.
Αλλο κριτηριο δεν εχω γιατι οπως καταλαβαινεις δεν τα γνωριζω τα συγκεκριμενα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλημέρα,
θα ήθελα την γνώμη σας για τα εξείς ξενοδοχεία στο παρίσι

Booking.com: Timhotel Le Louvre, Paris, Γαλλία - 166 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

http://www.travelstories.gr/newthread.php?do=newthread&f=26

Booking.com: Hotel Agora, Paris, France - 93 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: hotel Louvre Forum, Paris, France - 78 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: Timhotel Palais Royal Louvre, Paris, France - 45 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: hotel Ile de France Op?ra, Paris, France - 31 Guest reviews. Book your hotel now!



Θα πάω τέσσερις ημέρες κ θα ήθελα να είναι όσο πιο κέντρο γίνεται και σε λογική τιμή δηλαδή απο 70e μέχρι 120e, αν είναι εύκολο θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας.

Ευχαριστώ πολύ.

άκου το κορίτσι με τις κόκκινες γόβες και δεν θα χασεις :clap::clap::clap::clap:
ειναι ακριβώς όπως τα λέει και ακόμα καλύτερα :D
 

stefanost

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Η περιοχή 5 κ το συγκεκριμένο ξενοδοχείο πως σας φένεται, θα με διευκολύνει η περιοχή ώστε να επισκευτώ τα βασικά σημέια της πόλης αφού πάω μόνο για 4 μέρες κ για πρώτη φορά.
ht
tp://www.booking.com/hotel/fr/comfort-andre-latin.html?label=gog235jc;sid=46bbaab2613c1cb955164ecc74c94192;checkin=2010-01-06;checkout=2010-01-10

Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.677
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom