Παρακολούθηση σχολίων χρηστών

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θα 'θελα να κάνω και γω μια πρόταση, η οποία βέβαια δεν έχω ιδέα αν είναι υλοποιήσιμη ή όχι, αυτό θα μας το πούνε οι admins μας.
Υπάρχουν πολλά μέλη εδώ μέσα που τα σχόλιά τους έχουν πάντα κάτι ουσιαστικό να πούνε και να συνεισφέρουνε στο φόρουμ. Θα ήθελα να μπορώ να "παρακολουθώ" τα θέματα που ανοίγουνε ή σχολιάζουνε κάποιοι άνθρωποι που θα έχω επιλέξει. Να υπάρχει ένα εργαλείο δηλαδή που να με ειδοποιεί ότι ο χρήστης Χ έχει κάνει 5 νέα σχόλια και να μπορώ να τα δω απευθείας χωρίς να ψάχνω όλο το φόρουμ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.409
Likes
14.383
Θα 'θελα να κάνω και γω μια πρόταση, η οποία βέβαια δεν έχω ιδέα αν είναι υλοποιήσιμη ή όχι, αυτό θα μας το πούνε οι admins μας.
Υπάρχουν πολλά μέλη εδώ μέσα που τα σχόλιά τους έχουν πάντα κάτι ουσιαστικό να πούνε και να συνεισφέρουνε στο φόρουμ. Θα ήθελα να μπορώ να "παρακολουθώ" τα θέματα που ανοίγουνε ή σχολιάζουνε κάποιοι άνθρωποι που θα έχω επιλέξει. Να υπάρχει ένα εργαλείο δηλαδή που να με ειδοποιεί ότι ο χρήστης Χ έχει κάνει 5 νέα σχόλια και να μπορώ να τα δω απευθείας χωρίς να ψάχνω όλο το φόρουμ.

Καλή πρόταση φαίνεται.' Ετσι αποφεύγεις νά διαβάσεις άσχετα σχόλια χωρίς ενδιαφέρον.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πώς το φαντάζεστε ακριβώς αυτό; πείτε λίγα πράγματα παραπάνω. Το ότι θα βλέπετε ότι κάποιος χρήστης Α έχει κάνει 5 σχόλια πώς θα σας βοηθάει να μην διαβάζετε άσχετα σχόλια που λέτε; τα σχόλια του Α θάχουν γίνει μέσα σε μια συζήτηση, επομένως δε θα πρέπει να τη διαβάσετε έτσι κι'αλλιώς αυτήν;
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μα το εργαλείο υπάρχει ήδη.
Κάνοντας αριστερό κλικ στο όνομα του χρήστη, η τελευταία επιλογή που βγάζει είναι "εμφάνιση περισσοτέρων μηνυμάτων του χρήστη...."
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.059
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επίσης στο προφιλ του χρήστη και στον τομέα των στατιστικών, μπορούμε να βρούμε όλα τα θέματα που άνοιξε ο χρήστης που μας ενδιαφέρει, αλλά και όλα τα μηνύματα που έχει ποστάρει ο χρήστης. Προσωπικά εμένα αυτό μου είναι αρκετό.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Συμφωνώ κι εγώ με τους παραπάνω. Στο προφίλ κάθε χρήστη υπάρχουν όλες οι πληροφορίες για το που πόσταρε τι θέματα άνοιξε κτλ κτλ. Πριν πιάσεις τα αδιάβαστα, λοιπόν, πιάνεις τα μέλη που σε ενδιαφέρουν και βλέπεις τα... πεπραγμένα τους από την τελευταία φορά που μπήκες
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το έχω δει ότι αν πας στο προφίλ κάθε χρήστη ξεχωριστά μπορείς να δεις τα τελευταία μηνύματά του. Αυτό που πρότεινα είναι αν μπορεί να μπει στο μενού Χρήστες μια ενότητα: Χρήστες που παρακολουθείτε (όπως πχ τα θέματα που παρακολουθείτε). Έτσι αν εγώ παρακολουθώ τον Defkalion, τότε θα ανοίξει μια σελίδα μόνο με τα αδιάβαστα μηνύματα που έκανε ο Defkalion.

τα σχόλια του Α θάχουν γίνει μέσα σε μια συζήτηση, επομένως δε θα πρέπει να τη διαβάσετε έτσι κι'αλλιώς αυτήν;
Το αν θα διαβάσω και τα υπόλοιπα μηνύματα του θέματος ή όχι είναι δικό μου θέμα, αφού πρώτα θα έχω εντοπίσει αυτά που με ενδιαφέρουν.

Το ξαναείπα ότι δεν ξέρω αν είναι εφικτό, είναι απλώς μια πρόταση και ελπίζω να έγινε πιο κατανοητή τώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.792
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom