Νάξος Παραλία Πλάκας - Νάξος

Giorgos K.

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Χρόνια πολλά σε όλους! Χριστός ανέστη.
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να σας συγχαρώ για την καταπληκτική σας προσπάθεια. Στο forum υπάρχουν τόσες πληροφορίες για μέρη όλης της οικουμένης που χρειάζεσαι μήνες ολόκληρους για να τις διαβάσεις!
Αρχές Ιουλίου προγραμματίζουμε να πάμε οικογενειακώς στη Νάξο. Έχουμε βρει κάποια καταλύματα που μας ενδιαφέρουν στην παραλία της Πλάκας. Έχω, όμως, μερικές ερωτήσεις για την παραλία. Πρώτον, έχει κύμα, όταν φυσούν μελτέμια; Δεύτερον, είναι ρηχή ή βαθαίνει απότομα; Τέλος, τα νερά είναι κρύα ή ζεστά;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα!! Η Πλάκα, όπως και οι περισσότερες παραλίες στην Νάξο, βαθαίνουν από τα πρώτα μέτρα (ομαλά βέβαια) και είναι κρύα, για αυτό και πολύ καθαρή. Η πιο ζεστή και ρηχή παραλία είναι αυτή του Αη Γιώργη, δεν θα στην πρότεινα όμως, όταν υπάρχουν τόσες άλλες,
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Δε θα τα ελεγα και τοσο κρυα οσο τα νερα της Λευκαδας για παραδειγμα.
Η Πλακα παντως δε με τρελανε κιολας...συκριτικα με Προκοπη,Παρθενο,Καστρακι ,Πυργακι
Και μιας και σχεδιαζετε να μεινετε εκτος Χωρας ουτως ή αλλως να προτεινω το γνωστο χοτελ που προτεινω καθε φορα στο νησι
http://www.manolisstudios.com/
 
Μηνύματα
31
Likes
2
Ούτε εμένα με ενθουσίασε η Πλάκα υπάρχουν πολύ καλύτερες..Έχει μία ομορφιά βέβαια που δεν τη συναντάς σε άλλες παραλίες αλλά ως εκεί.Δεν θα την έλεγα κρύα, φυσιολογική μάλλον...Βαθαίνει μετά από λίγο αλλά το κακό δεν είναι τόσο αυτό, όσο οι μεγάλες πλάκες που υπάρχουν σχεδόν σε όλο το μήκος της παραλίας στη θάλασσα..Όσο για το κύμα, αν τύχετε σε μέρες που θα φυσάει στο νησί,(όπως δυστυχώς τύχαμε εμείς πέρυσι) δύσκολα θα βρείτε παραλία που να μην την πιάνει ο αέρας..(τουλάχιστον εμείς δυσκολευτήκαμε αρκετά...)Ελπίζω να βοήθησα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom