Περού Περού - πληροφορίες για τοπικά τουριστικά γραφεία

nana31

Member
Μηνύματα
14
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια όσων έχουν πάει στο Περού. Προκειται να ταξιδέψω τον Ιούνιο και θα ήθελα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει πληροφορίες για τουριστικά γραφεία στη Λίμα που διοργανώνουν τις εκδρομές στο Κούσκο , Μάτσου Πίτσου ,Τιτικάκα κτλ... Αν κάποιος από σας έχει κάνει αυτό το ταξίδι με τουριστικό από ΕΚΕΙ θα παρακαλούσα να μου δώσει μια ηλεκτρονική διεύθυνση ή και τηλέφωνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:clap:
Υ.Γ. Οπιαδήποτε αλλη πληροφορία θέλετε να μου δώσετε σχετικά με το Περού παρακαλώ μη διστάσετε! :D
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
106
Likes
277
Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια όσων έχουν πάει στο Περού. Προκειται να ταξιδέψω τον Ιούνιο και θα ήθελα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει πληροφορίες για τουριστικά γραφεία στη Λίμα που διοργανώνουν τις εκδρομές στο Κούσκο , Μάτσου Πίτσου ,Τιτικάκα κτλ... Αν κάποιος από σας έχει κάνει αυτό το ταξίδι με τουριστικό από ΕΚΕΙ θα παρακαλούσα να μου δώσει μια ηλεκτρονική διεύθυνση ή και τηλέφωνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:clap:
Υ.Γ. Οπιαδήποτε αλλη πληροφορία θέλετε να μου δώσετε σχετικά με το Περού παρακαλώ μη διστάσετε! :D
Καλησπερα
Πριν ενα μηνα ημουν στο Περου και εμεινα τρεις εβδομαδες.για ταξιδιωτικα γραφεια που γραφεις μην σε ανυσηχει.στο χοστελ η χοτελ που θα μεινεις εκει θα σου δωσουνε ετοιμα πακετα εγω για 2μερες στο ματσου πιτσου πληρωσα γυρω στα 100 κατι ευρω μεταφορα απο κουζκο μπρος πισω διανυκτερευση ενα γευμα και εισιτηριο εισοδου στον αρχαιολογικο χωρο.θα σου προτεινα να βαλεις και το Ικιτος στα πλανα σου ειναι στην ζουγκλα του αμαζονιου στην πλευρα του περου.οτι χρειαστεις να ρωτησεις κατι αλλο ευχαριστως.
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
106
Likes
277
Καλησπερα
Πριν ενα μηνα ημουν στο Περου και εμεινα τρεις εβδομαδες.για ταξιδιωτικα γραφεια που γραφεις μην σε ανυσηχει.στο χοστελ η χοτελ που θα μεινεις εκει θα σου δωσουνε ετοιμα πακετα εγω για 2μερες στο ματσου πιτσου πληρωσα γυρω στα 100 κατι ευρω μεταφορα απο κουζκο μπρος πισω διανυκτερευση ενα γευμα και εισιτηριο εισοδου στον αρχαιολογικο χωρο.θα σου προτεινα να βαλεις και το Ικιτος στα πλανα σου ειναι στην ζουγκλα του αμαζονιου στην πλευρα του περου.οτι χρειαστεις να ρωτησεις κατι αλλο ευχαριστως.
Συγνωμη τωρα ειδα την ημερομηνια του ποστ τελος παντων γραφω απο το Ipod και ειναι δυσκολο να διακρινω.τωρα βρισκομαι Αργεντινη και σε 20 μερες θα ειμαι ελλαδα.
 

nana31

Member
Μηνύματα
14
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ευχαριστώ πολύ ! στο ικίτος δεν θα πάω , θα πάω στη Νάσκα όμως.Γνωρίζω πως είναι όμορφα όμως δεν προλαβαίνω να πάω σε όλα... σκέφτομαι δύο βράδια στη Λίμα, 5 στο Κόυσκο ( συμπεριλαμβάνω και το Μάτσου Πίτσου) δύο βράδια στην Τιτικάκα ένα στην Αρεκίπα και δύο ίσως στη Νάσκα. Για όλα αυτα δηλαδή με συμβουλεύεις να κλείσω από τη Λίμα όταν φτάσω? θα βρω καλές προσφορές? εσύ πως μετακινήθηκες στο Περού? ευχαριστώ και πάλι!
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
106
Likes
277
Κοιταξε να δεις.εγω μετακινουμαι με λεωφορεια στο πουνο(Τιτικακα)θα κοιμηθεις το βραδυ εκει και θα ζητησεις στο χοστελ η χοτελ για την αλλη μερα τουρ στην τιτικακα ημερησιο θα φυγετε 8 το πρωι και θαγυρισετε το απογευμα το Ουρος τα floating island einai 10 λεπτα απο το λιμανι και μετα 4 ωρες αν θυμαμαι θα φτασεις στο Τακιλε ισλας που ειναι κανονικο νησι θα περπατησετε στην κορυφη του νησιου3τεταρτα περιπου και εκει θα φατε και θα κατεβειτε απο την αλλη πλευρα για να γυρισετε,τουψομετρο ειναι λλιγο ζορι εγω μπορω να πω την ακους πολυ :) την αλλη μερα φυγε για κουζκο παλι βραδυ εκει καιτο πρωι νωρις θα φυγετε για ματσου πιτσου θα φτασετε το απογευμα με μινι μπας θα κοιμηθεις στο χωριουδακι aqua calliente και το πρωι κατα τις 7 να πας απο το μονοπατι στο ματσου πιτσου .καλα θα ηταν να μεινεις και δευτερο βραδυ στο χωριο αυτο θα σε ηρεμησει ποταμια τρεχουν μεσα και γενικα ειναι ωραοα ατμοσφαιρα τηνερα που πηγα ημουν μεσα στα συνεφα και συνεχεια ψιχαλιζε.μην φας πολλες μερες για μενα στο κουζκο καλυτερα .και γιατι να μην πεταχτεις στην ζουγκλα στο ικιτος γυρω στα 150 ειναι το αεροπλανο μπρος πισω(δεν υπαρχει δρομος για εκει).εγω πειρα 2 πτησεις εκει μια κουζκο λιμα και μια λιμα ικιτος και απο εκει μπηκα στο μαναους στην βραζιλια .η αποστασεις με λεωφορεια ειναι 15-20 ωρες περιπου εσυ αποφασιζεις για εξοικονομηση χρονου η χρηματων.τωρα για τα τουρ μπορεις να τα κλεισεις εκει καλυτερα δεν νομιζω να βρεις διαφορα.θα κλεισεις δωματια απο ελλαδα η εκει σε χοστελ η χοτελ.τα χοστελ πανε γυρω στα 10-20ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom